AKO SI NALÍČIŤ DYMOVÉ OČI

Je nadčasové, elegantné, zvodné a hodí sa na mnoho príležitostí. Efektné tmavé dymové líčenie zvýrazní váš pohľad, je vhodné na večerné príležitosti, no dá sa v jemnejšom odtieni nalíčiť aj počas bežného dňa. Dôležité je, aby sa pri silnom dymovom líčení dodržalo pravidlo, že okrem očí nebude výrazne namaľovaná žiadna iná časť tváre.

dymove,oci,licenie,tmave,ocny,tien,moda&krasa,tipy,trendy,frolo,uhrin,

dymove,oci,licenie,tmave,ocny,tien,moda&krasa,tipy,trendy,frolo,uhrin,

Príprava dymového líčenia môže zabrať viac času a vyžaduje precíznosť a opatrnosť. Charakteristickým je svetlý tieň na vnútornom kútiku oka, čierna ceruzka a tmavý očný tieň na vonkajšej časti viečka. Dymové líčenie pre FEMINITY čitateľky ukázala vizážistka Veronika Adamovová. Do vnútorného kútika oka naniesla svetlý tieň, zvolila jemnú ružovú metalickú farbu, ktorú aplikovala štetcom. Na tvarovanie oka použila tmavý očný tieň. „Nanášanie tmavého tieňa musí byť opatrné, začíname na vonkajšej časti viečka aplikáciou akoby do trojuholníka, postupujeme smerom dovnútra oka. Intenzita líčenia je najsilnejšia na vonkajšej strane oka, smerom ku koreňu nosa sa znižuje,“ vysvetľuje postup odborníčka. Bledá farba vo vnútornom kútiku oko opticky zväčšuje a na rozžiarenie pohľadu možno použiť aj bielu ceruzku. Na korektúru a zharmonizovanie všetkých farebných rozdielov sa používa púder, ktorým vytvoríme hranicu medzi tmavým tieňom a obočím. Čierne očné tiene nanášame po očnú kosť, nie až po obočie. Na zvýraznenie dymového efektu použijeme tmavú ceruzku na spodnú aj vrchnú linku oka. „Prípadné mikročiastočky tmavého očného tieňa popadané na líca odstránime púdrom, ktorý aplikujeme v hrubšej vrstve pod okom,“ radí vizážistka.

FEMINITY ďakuje za spoluprácu modelke Lucii, vizážistke Veronike Adamovovej, kozmetickej značke Gosh a za poskytnuté priestory FAnn Parfumerie.

Foto:
Zdroj:
mir

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba