Ako byť šťastná a úspešná

Ženy boli a vždy aj budú významnou súčasťou každej spoločnosti. No moderná doba na ne kladie čoraz väčšie požiadavky a núti ich až k perfekcionalizmu ako v profesionálnom živote, tak aj v úlohách matiek alebo partneriek. Samé si dávajú vysoké ciele a skoro vždy vedia, čo chcú v živote dosiahnuť. FEMINITY vám ponúka návod ako byť šťastnou.

zena,navod,rady,stastie,kariera,uspech,tipy,zivotny styl,isifa.com,

zena,navod,rady,stastie,kariera,uspech,tipy,zivotny styl,isifa.com,

Všetky ženy chcú byť atraktívne, kreatívne, dobre naladené a pozitívne pôsobiace na svoje okolie. A to všetko aj napriek tomu, že sú unavené, vyčerpané, bez nálady a niektoré dokonca v stave zúfalstva a beznádeje. Sú nešťastné a túžia po pokoji, šťastí a spokojnosti. Médiá ich presviedčajú, že s týmto, či možno nejakým iným produktom to šťastie určite nájdu. Že sú to plané sľuby, dôjde v závere všetkým. Mnohé sa dokonca cítia preťažené. Kto veľa dokáže, musí nakoniec vždy dokázať ešte viac, a to dokonca za kratší čas. Strach, že neuspejú vedie k pocitom vyčerpania a má aj  fyzické následky: depresie, burn-out, bolesti hlavy, chrbta a poruchy trávenia. A to sú všetko príznaky faktu, že nežijeme tak, ako by sme mali.

Mnoho žien funguje deň po dni ako naprogramované stroje. A tak jednoducho spojenie so svojím vnútrom vypnú. A hoci sú to emocionálne, intuitívne stvorenia, investujú veľa peňazí a času iba do svojho „vonkajšku“. Tak čo sú vlastne ženy pripravené urobiť pre svoj vnútorný rozvoj?

Prvým krokom k šťastnejšiemu životu je skutočne schopnosť znova nájsť cestu k svojmu vnútornému hlasu. A začať načúvať, čo hovorí, koľkokrát už bol nevypočutý, keď nás varoval. Kto ovláda túto „vnútornú výmenu názorov“, ten sa chráni pred vyčerpaním, preťažením a prílišným perfekcionizmom.

Veľká časť žien má problém povedať „NIE“. Či už v zamestnaní alebo doma. Dopustia, aby bolo na ne stále viac „nakladané“. Buď perfektná! Buď silná! Urob to rýchlejšie! Snaž sa viac! Urob to tak, aby boli všetci spokojní! – toto sú otrokári našich čias. Boli sme vychované, aby sme boli usilovné dievčatá. Ženy cítia, že už vlastne nemajú skoro žiadnu silu, aby mohli ešte viac a lepšie pracovať a napriek tomu sa neodvážia vzbúriť sa. Nechcú sa sťažovať, naopak, chcú svoje úlohy skvele splniť.

Ale to je práve cesta ku chorobe a nešťastiu. Chcete všetkým vyhovieť, čo je však neudržateľný stav.
Nemusíte vždy a všetko robiť sama. Porozmýšľajte, kedy potrebujete pomoc a podporu. A potom si o tú pomoc a podporu aj povedzte!
Požadujte pokoj od druhých a aj sama od seba!
Naučte sa tvrdo vyjednávať! Naučte sa povedať NIE! Pretože úprimné NIE je vždy ÁNO samej sebe.

Mnohé z nás sa dusia v rutine. Deň je rozdelený na minúty, ktoré sú dopredu naplánované. Všetko má svoje pravidlá, svoj poriadok a vlastne ani neexistuje minúta, ktorá by nebola správne naplnená. Vyjazdené koľaje a schémy správania však bránia pocitom skutočného šťastia. Pretože každá žena je jedinečná. Šťastie a spokojnosť sa dostavia len vtedy, ak sa človek postaví svojim individuálnym bolestiam a strachu. Talent a silné stránky sa dajú naplno využiť len vtedy, keď im doprajeme priestor a cielene si ich uvedomíme.

Takže, poupratujte v sebe a začnite sa brať vážne.
Analyzujte svoj život. Úprimne si odpovedzte na otázku, čo vás zaťažuje? Čo nezvládate? Čo robíte nerada?
Analyzujte svoje okolie. Kto, kedy a prečo vás pravidelne hnevá?
Analyzujte svoje sny a strachy. Čo vás robí šťastnou? Čoho sa bojíte? Kedy sama o sebe pochybujete?

Skoro všetky ženy zaspávajú s hlavou plnou ťaživých myšlienok a s takými istými sa ráno aj budia. Prebývajú v duchovnej cele, v ktorej sú konfrontované so svojimi slabosťami - toto aj tak nedokážem, začínajú mi chýbať peniaze, na toto nemám kvalifikáciu, čo keď ma už nemiluje.

Nespočetne veľa z nich sa neustále porovnáva s druhými. Hnev, pochybnosti, nedôvera, nenávisť, žiarlivosť, smútok, beznádej. To sú dôsledky tejto negatívnej myšlienkovej špirály. Ako majú potom byť šťastné? Veď to je skoro nemožné!

A preto sa osloboďte od svojich vlastných myšlienok. Veci sú také, aké sú.
Neustále si pripomínajte, že vás vaše myšlienky a rozum ovládajú.
Presťaňte všetko a aj seba súdiť.
Nechcite všetko vysvetľovať. V realite nie je nič len správne alebo nesprávne. 

Trvajúce šťastie je výsledkom vyššej kvality života. Duchaplné a zmysluplné úlohy a ciele vedú k napredovaniu a pocitu šťastia. Šťastie totiž nikdy neprichádza zvonku! Pre naše šťastie môžeme aktívne niečo urobiť. Naplnenie, profesijný, aj osobný úspech sa dostavia iba vtedy, keď sú ženy pripravené nechať za sebou svoj starý život, plný tlaku a stresu. Byť vnútorne slobodná, to dokáže každá žena, keď sa bude snažiť a trénovať.

Najdôležitejším poznaním na tejto ceste je fakt, že nie sme obeťami okolností. Ťažká práca, mlčanlivý manžel, nervy drásajúce deti, cholerický šéf síce hnevajú, ale nemôžu byť dôvodom, prečo sa cítime zle. Ženy nie sú žiadne obete, nie sú to „tí druhí“, ktorí nás činia nešťastnými. Sme to my samé.
Umelkyne života sú charizmatické a suverénne. Samé seba by nikdy neakceptovali ako obete.
Pracujte aktívne na svojom šťastí. Aj vy máte naň právo!

Foto:
Zdroj:
FEMINITY

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba