Aký bol viedenský OpernBall

Presne tak ako sa očakávalo, najväčšou hviezdou 55. viedenského OpernBallu bola mladučká marocká go-go tanečnica Karima El Mahroug alias Ruby Rubacuori, ktorú nepreslávilo len jej tanečné umenie, ale najmä fakt, že bola spájaná s údajnými sexuálnymi škandálmi talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho. Na prestížny ples ju pozval organizátor, stavebný podnikateľ Richard Lugner a zaradila sa tak medzi najväčšie hviezdy šoubiznisu, ktoré už pozvánku v minulosti dostali. FEMINITY vám prináša pohľad na toto prestížne podujatie, ktoré patrí k vrcholom plesovej sezóny u našich susedov.

Viedenský OpernBall

Viedenský OpernBall

Zdroj: SITA

 

Takmer 5 tisíc hostí, v magický dátum po červenom koberci vošlo do slávnostne vyzdobenej viedenskej opery, aby si užívali jeden z posledných plesov v tejto sezóne. O tom, že na nich čakalo len to najlepšie, svedčí aj fakt, že na výzdobu objednali organizátori 50 tisíc kvetov až z Maurícia. Okrem nádhernej výzdoby a kulinárskych špecialít na hostí čakal aj bohatý kultúrny zážitok.

Nechýbalo vystúpenie Viedenskej filharmónie, ktoré malo na Opernballe premiéru, ale i árie v podaní svetoznámych operných dív - lotyšskej mezzosopranistky Eliny Garanča a Anny Netrebko, ktorá už v sobotu poteší aj bratislavské publikum na poslednom plese sezóny. Už samozrejmosťou bol viedenský balet či tanečné páry, ktoré predviedli úvodný valčík.

Najväčšej pozornosti sa však určite tešila mladá marocká go-go tanečnica Karima El Mahroug alias Ruby Rubacuori, ktorú údajne za 40 tisíc eur pozval na ples viedenský podnikateľ Lugner. V zlatých šatách s kožušinovým kabátikom ochotne pózovala fotografom a správala sa ako naozajstná dáma. Hoci pred plesom zdôraznila, že vie tancovať len brušné tance, v opere sa zabávala aj na parkete. Lugner sa okrem Ruby na plese venoval aj hercom Larrymu Hagmanovi (J.R. Ewing zo seriálu Dallas) a Zachimovi Noyovi. Okrem nich pozvanie na ples dostala aj hudobná legenda Bob Geldof. Ten na adresu tanečnice konštatoval, že rada spí so staršími mužmi. „Možno mám aj ja šancu," zažartoval si.

Ruby na tlačovej konferencii pred plesom povedala, že si sama „túto úroveň celebrity nevybrala a chcela by vraj byť znovu tou niekdajšou Ruby, chodiť na pizzu, vyjsť si s priateľmi, chodiť do kina a viesť normálny život“. Účasť na plese v opere ju trochu znervózňovala, keďže ako povedala, nevie ako tancovať valčík. „Viem tancovať len brušné tance," poznamenala Ruby. Na otázku, či sa niektorí hostia Opernballu z viedenskej vyššej spoločnosti nebudú cítiť urazení jej prítomnosťou na bále, odpovedala prosto: "Dúfam, že ma ľudia budú posudzovať takú, aká naozaj som."

Foto:
SITA
Zdroj:
bam, TASR

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba