Raper Ice Cube príde na Slovensko

Jedna z najväčších postáv svetovej hip – hopovej scény mieri na Slovensko. Raper ICE CUBE, ktorý je skutočnou celebritou, jedným zo zakladateľou štýlu gangsta rap, hollywoodskou hviezdou, scenáristom a režisérom príde už v júli predviesť exkluzívnu šou na jedinečný festival TOTO JE HIP HOP 2011.

Zdroj: Access Promotion

 

ICE CUBE, vlastným menom O´Shea Jackson si zahral vo vyše 20 filmoch a patrí medzi najrešpektovanejších raperov na svete. Svoju kariéru začal ako člen kapely CIA a neskôr sa pripojil k rapovej skupine NWA. Po odchode z NWA v januári 1990, rozbehol úspešnú sólovú kariéru v hudbe, a tiež ako spisovateľ, režisér, herec a producent. Je považovaný za jedného z najväčších hip-hopových umelcov všetkých čias. 

Jeho prvý sólový album Amerikkka´s Most Wanted zaznamenal nesmierny úspech a predalo sa z neho cez milión kusov. Treti album THE PREDATOR debutoval ako NO. 1 v rebricku Billboard (z neho pochádza jeho najúspešnejší singel "It Was a Good Day"). Má za sebou spolupráce s menami ako Snoop Dogg, The Game, Das Efx, Lil Jon. 

Posledné tri albumy vydal nezávisle, už vo vlastnom vydavateľstve LENCH MOB po dlhšej odmlke, kedy sa venoval filmovaniu, no napriek tomu boli veľmi úspešné. Zahral si vo filmoch ako Anakonda, xXx, The Barbershop a mnohých ďalších.

 „Dostať ICE CUBEa na Slovensko nebolo jednoduché. O to viac nás teší, že práve nám sa to podarilo a aj vďaka nemu bude festival TOTO JE HIP HOP 2011 opäť sviatkom všetkých hip-hoperov. Snažíme sa posúvať hranice kvality stále viac dopredu. Sme presvedčení, že pravidelní návštevníci festivalu budú s výberom headlinera spokojní a ICE CUBE priláka aj ďalších,“ prezradil Midi, dramaturg festivalu. 

Okrem superhviezdy z USA sa na festivale predstaví takmer kompletná česká a slovenská hip – hopová špička. V Hornej Strede pri Piešťanoch by preto prvý júlový víkend (1. – 2. 7. 2011) nemal chýbať ani jeden správny fanúšik hip hopu. Festival TOTO JE HIP HOP 2011 sa koná pod hlavičkou musiq1 summer a prináša ho hudobná televízia musiq1.

Foto:
Access Promotion
Zdroj:
bam

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba