Na veľkosti nezáleží

Vraví sa, že úspech človeka závisí predovšetkým od driny, a až potom od šťastia a talentu. O fyzických kritériách nehovoria žiadne štatistiky. Preto aj malí ľudia dokážu veľké veci. Predstavme si poradie desiatich „drobcov“, ktorí to vďaka svojej húževnatosti dotiahli poriadne ďaleko.

Verne Troyer

Verne Troyer

 

10. Edward Carl Gaedel ( 110 cm )
Eddie sa narodil v roku 1925 v Chicagu a bol vôbec najmenším basketbalovým hráčom v histórii. Už v dectve sa chcel stať uznávaným športovcom, no vzhľadom na svoju výšku to mal naozaj ťažké. Avšak podarilo sa. Standing ovation v publiku sa stali samozrejmosťou po každom odohratom zápase. Edwarda ľudia vnímali viac než len pôsobivý reklamný artikel. Je veľká škoda, že sympatický hráč svoju popularitu neuniesol a stal sa z neho alkoholik. Umrel na srdcový infarkt v roku 1961.
 
9. Bridget the Midget ( 114 cm )
Táto drobná blondýnka sa preslávila v obore, ktorý by ste zrejme nepredpokladali – porno. Účinkovala vo viac než 100 filmoch a v brandži bola ozaj pojmom. V súčasnosti už vo filmoch pre dospelých neúčinkuje, dáva prednosť radšej serióznejším hereckým úlohám. Zaskvela sa napríklad v miniúlohe úspešného kinohitu 8mm. 
 
8. Danny Woodburn ( 122 cm )
Napriek nízkemu vzrastu odmietal herec škatuľkovanie do rolí typických malých ľudí. Jeho prirodzená autorita a charizma mu priniesla i vážnejšie filmové úlohy a my sme sympatického Dannyho mohli vzhliadnuť napríklad vo filmoch: Seinfeld, či kriminálkach CSI.
 
7. Gary Coleman ( 142 cm )
Gary sa tiež upol na hereckú kariéru a má za sebou niekoľko seriálových úspechov. Preslávil sa však najmä svojim búrlivým osobným životom. Ľudia si ho pamätajú z priameho prenosu jeho rozvodového konania, mal ťažkú automobilovú nehodu, bol terčom niekoľkých útokov a na dobrej povesti mu nepridali ani obrovské finančné problémy.
 
6. Dolly Parton ( 152 cm )
Maličká Dolly sa vryla do povedomia verejnosti najmä svojimi chytľavými country melódiami. To však rozhodne nie je jediná oblasť pôsobenia tejto multitalentovanej blondýnky. Hra na gitaru, harmoniku, piáno - to všetko atraktívna umelkyňa zvláda bez väčších problémov a nemožno opomenúť ani jej zábavný park s príznačným názvom Dollywood.
 
5. General Tom Thumb ( 84 cm )
Veľkú časť svojho života prežil ako cirkusant, precestoval celý svet, stal sa hriešne bohatým a ešte sa stihol aj ožehliť. Zomrel bohužiaľ veľmi skoro – ako 45 ročný. Na jeho pohrebe sa zišlo cez 10 000 ľudí pozostávajúcich z fanúšikov, rodiny a priateľov. Jeho pravé meno znie Charles Sherwood Stratton, no inšpirovaný legendárnym generálom si ho nechal zmeniť.
 
4. Wee Man ( 122 cm )
Bezkonkurenčná postavička známej relácie Jackass začínala ako manager v športovom magazíne. Našťastie ho náhoda priviedla do vyššie spomínanej relácie, a že to bol dobrý počin zo strany tvorivého štábu, hovoria výsledky sledovanosti. V súčasnosti sa Wee venuje už len príležitostným akciám a účinkoval tiež v niekoľkých reality show.
 
3. Prince ( 157 cm )
Sťažka by ste našli osobu, ktorá o tomto talentovanom umelcovi nikdy nepočula. V posledných rokoch sa síce rozhodol venovať súkromným aktivitám, no povráva sa, že Prince (vlastným menom Prince Rogers Nelson) plánuje veľký comeback. Nechajme sa prekvapiť, či rádiový éter opäť pohltí hitmi ako Purple rain, Beautiful girl, či When Doves Cry.
 
2. Danny Devito ( 150 cm )
Danny sa narodil v New Jersey v rodine strednej vrstvy a už v detstve presne vedel, ktorým smerom sa bude jeho životná púť uberať. Pamätáme si ho z kultových filmov ako Taxi, L.A. Confidential, Batman a mnoho ďalších. Okrem herectva pričuchol aj k produkcii a výsledkom tejto aktivity sú napríklad snímky Pulp Fiction, či Erin Brockovich.
 
1. Verne Troyer ( 81 cm )
Prvenstvo v rebríčku nízkych, no napriek tomu veľmi úspešných ľudí, získal Verne, ktorého snáď ani netreba predstavovať. Minimálne vďaka úlohe Mini-Me vo filmoch Austina Powersa. Táto zaujímavá postavička je však v súčasnosti preslávená najmä svojimi bujarými excesmi. Niekoľko sexuálnych škandálov, závislosť na sexe ako takom, súkromné nahrávky s jeho bývalou priateľkou Ranae Shrider, ktoré unikli na verejnosť - to je len niekoľko z prehreškov tohto malého donchuana. Ešte k tomu prirátajme účasť v nejednej reality show, alkohol, drogy a drobný Verne si môže povedať, že svoj život prežil skutočne naplno. 
Foto:
Zdroj:
Danka

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba