Máte pomalé auto? Vyskúšajte C 63 AMG Black Series

Mercedes-Benz C 63 AMG kupé Black Series ako štvrtý model vozidiel série Black Series sa stáva najsilnejšou triedou C všetkých čias. Poháňa ho motor V8 6,3-litra (380 kW/517 k, 620 Nm). Prenos sily zabezpečuje inovatívna 7-stupňová športová prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT, ktorá poskytuje štyri jazdné programy, funkciu medziplynu a RACE START. V jazdných programoch Sport plus a Manuál jej preradenie trvá iba 100 milisekúnd. Mercedes-Benz C 63 AMG Black Series charakterizuje tiež pozoruhodný vonkajší dizajn (pripomína závodné SLS AMG GT3), technika z motoristického športu a dynamika jazdy na najvyššej úrovni, pričom zrýchlenie z nuly na 100 km/h zvládne za 4,2 sekundy.

nový Mercedes-Benz C 63 AMG kupé Black Series

nový Mercedes-Benz C 63 AMG kupé Black Series

Zdroj: Mercedes-Benz

Fascinujúce špičkové komponenty a pozoruhodný vonkajší vzhľad dôsledne pokračujú aj v interiéri: čierny interiér s červenými kontrastnými doplnkami C 63 AMG kupé Black Series ukazuje funkčnú atmosféru nefalšovaného pretekárskeho automobilu a zároveň zaujme vysokou kvalitou a láskyplne spracovanými detailmi. Dve športové škrupinové sedadlá AMG poskytujú vynikajúcu bočnú oporu, a tak umožňujú optimálnu kontrolu nad vozidlom na súťažnej trati. Čierne čalúnenie DINAMICA na sedadlách a stredových výplniach dverí je z nových syntetických vlákien, ktoré sa vyznačujú vysokou svetlostálosťou. Vypustenie zadných sedadiel zdôrazňuje športový charakter a znižuje hmotnosť vozidla. Na želanie je C 63 AMG kupé Black Series k dispozícii aj ako štvorsedadlový variant vrátane športových sedadiel AMG známych z C 63 AMG kupé a individuálnych zadných sedadiel.

Športový volant AMG v kombinácii koža napa/DINAMICA s hore a dolu splošteným vencom ponúka hliníkové radiace páčky na manuálne radenie. Atraktívnosť zvyšujú aj červené bezpečnostné pásy a červené kontrastné stehy na volante, sedadlách, stredových výplniach dverí, lakťových opierkach vo dverách, stredovej konzole a na manžete radiacej páky. Ozdobný prvok na prístrojovej doske vo vzhľade čierneho vysokolesklého klavírového laku obsahuje exkluzívne logo „Black Series“. Prístrojová doska s troma samostatnými okrúhlymi prístrojmi je vybavená farebným trojdimenzionálnym displejom TFT. Po otvorení dverí vodiča privíta nápis AMG. Do hlavnej ponuky AMG sú integrované možnosti zobrazovania teploty motorového oleja, režimu ESP® alebo rýchlostného stupňa. Na stredovej konzole vedľa voliacej páky s poťahom DINAMICA sa nachádza otočný ovládač jazdného programu prevodovky s polohami C, S, S+, M a RACE START.

Auto využíva tiež nastaviteľný športový podvozok a vysokovýkonnú kompozitnú brzdovú sústavu. Navyše ponúka balík AMG Track Package so športovými pneumatikami a s aktívnym chladením diferenciálu zadnej nápravy, ako aj balík aerodynamiky AMG vrátane prítlačných krídeliek (flics), funkčne nastaveného predného deliča vzduchu a nastaviteľného zadného uhlíkového krídla.

Svetovú premiéru malo kupé C 63 AMG Black Series v rámci pretekov formuly 1 na Nürburgringu počas Veľkej ceny Nemecka v júli tohto roku. Na trh bude uvedené v januári 2012. Na želanie sa bude C 63 AMG kupé Black Series vyhotovovať aj ako štvorsedadlový variant.

Foto:
Mercedes-Benz
Zdroj:
bam

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba