Mark Dzirasa vás naučí, ako byť šťastný!

Motivátor Mark Dzirasa dvadsaťjeden popoludní odpovedal na otázky novinárky Jarky Timkovej. Vo forme rozhovoru vydáva knihu 21 dní, ktorou vám sprostredkováva cestu ku šťastiu. Naučte sa byť šťastní!

Mark Dzirasa

Mark Dzirasa

Zdroj: VI - AN

Človek neustále hľadá svoje životné šťastie. Vyberá si cesty, po ktorých musí ísť, aby dosiahol úspech. Nie vždy sa ale rozhodne správne. Motivátor Mark Dzirasa vám poradí, ako si zvoliť tú správnu cestu, aby ste pri hľadaní svojho kúska šťastia nezablúdili.
Spolu s novinárkou Jarkou Timkovou dali dohromady knihu 21 dní. Mark už roky rozmýšľal nad tým, že by napísal knihu, no pracovné povinnosti mu nedávali dostatok času. „Potom ma oslovila Jaroslava Timková s nápadom napísať knihu. Súhlasil som, dohodli sme sa úplne spontánne. Dvadsaťjeden popoludní som hovoril na diktafón, prepísalo sa to a vzniklo z toho 650 strán. Jarka, ktorá je skúsená novinárka, zvolila formu rozhovoru, pretože sa to ľahšie číta a bol to nesmierne dobrý ťah. Pohrala sa s tým a skrátila to na 350 strán,“ hovorí o vzniku knihy Mark.
V knihe nájdete veľmi veľa spôsobov, ako hľadať šťastie. Stačí si pozrieť obsah, ktorý nájdete aj na internete a budete vedieť, čo môžete očakávať.  
„V knihe hovoríme o spirituálnych duchovných technikách, o reči tela, hovoríme o tom, ako urobiť prvý dojem a o time-managemente. Rozoberáme mexické učenie, havajské učenie, hovoríme o koreňoch kresťanstva a ich správnom chápaní, o budhizme, hinduizme a aj dnešných moderných veciach ako je tantra alebo jóga. O liečiteľkých metódach, ktoré dnes môžeme vidieť na každom kroku. Ale aj o tom, ako dnes uspieť v korporátnom svete, ako sa prezentovať, ako mať viac peňazí a samozrejme sa to dotýka aj partnerských vzťahov. Jedným slovom, celá kniha je o tom, ako vnímať všetky tie fenomény, ktoré vstupujú do ľudského života, ako sa k nim stavať a ako hľadať tie odpovede vo vnútri, ktoré nás povedú cestou tak, aby sme boli šťastní,“ hovorí Mark o obsahu knihy. 
V knihe nenájdete presné poučky, čo treba robiť, aby bol človek šťastný. Také totiž neexistujú. Každého urobí šťastným niečo iné a dôležité je vedieť, čo chceme a kde to máme hľadať. Človek musí nájsť odpovede na svoje otázky vo svojom vnútri. „Snahy hovoriť ľuďom, čo majú robiť, aby boli šťastní,  sú všade okolo nás. Najznámejšia z nich je taká klasická školská poučka – choď do školy, dobre sa uč, maj samé jednotky, získaj čo najlepšie vzdelanie, potom si nájdi prácu, potom tvrdo pracuj a budeš sa mať dobre. Každý, kto to skúsil, vie, že toto nie je recept na šťastie. Jediná možnosť, ako byť šťastný, je robiť to, čo JA chcem. Jediná možnosť, ako byť šťastný, je nasledovať svoj vnútorný hlas, nájsť si svoje vlastné odpovede,“ hovorí Mark.
Ako to všetko dosiahnuť? To sa dočítate v knihe 21 dní.
Foto:
VI - AN
Zdroj:
Kika

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba