Prvý sex vo vzťahu: Kedy to má prísť?

Sex na prvom rande? Na druhom alebo na treťom? Po mesiaci vzťahu alebo po týždni? Každý vzťah je iný, vyvíja sa rôznou rýchlosťou a má rôznu intenzitu. Vo všeobecnosti ale platia isté pravidlá.

Sex

Sex

Zdroj: © isifa

 

Sex je vo vzťahu veľmi dôležitý, ale nie až tak, aby sa na ňom dalo postaviť celé fungovanie dvojice. Možno práve preto je také dôležité vedieť, kedy má s novým partnerom k tomu prvému sexu dôjsť. Keď to príliš dlho odkladáte, možno máte obavy, že sa vášmu vyvolenému už nebude chcieť čakať a zaparkuje v inej spálni. Ale keď to odpálite príliš skoro, môžete odpáliť celú spoločnú budúcnosť...
 
Sexuológovia sa zhodujú, že keď sa zoznámite s novým mužom a hneď dôjde k sexu, tak by ste nemali počítať so spoločnou budúcnosťou. Muži podvedome vnímajú, ako veľmi museli o vás zabojovať. Ak nemusia vynaložiť väčšiu snahu, myslia si, že aj iní muži to majú také jednoduché. Muži to podvedome vnímajú tak, že žena, ktorá príliš skoro skočí do postele, bude pravdepodobnejšie neverná ako taká, o ktorú treba bojovať. Lebo keď musel bojovať váš partner, museli by predsa aj iní...
 
„Nedávno ma kamarát zoznámil s jeho známou. Tak veľmi mi padla do oka, že som ju pozval na rande. Stretli sme sa v bare, bolo mi s ňou fakt dobre. Normálne som rozmýšľal, že by som si vedel predstaviť, že by som s ňou chodil. Išiel som ju odprevadiť domov a navrhla mi, aby som išiel k nej. Vyspali sme sa spolu a ja som zrazu nemal chuť ostať u nej do rána. Hneď v noci som odišiel domov a už ma to nejako nelákalo jej znovu zavolať,“ tvrdí dvadsaťosemročný Martin.
 
Na druhej strane sa dá rozmýšľať o tom, či nás príliš dlhé naťahovanie nezačne nudiť. Chodiť s niekým pol roka a potom zistiť, že ste horší sex v živote nezažili – to nie je príjemná predstava. Predsa len svoju rolu sex vo vzťahu hrá – a nie malú.
 
Nedá sa presne povedať, po koľkých týždňoch, dňoch alebo hodinách vzťahu by ste sa mali s partnerom vyspať. Niektoré vzťahy sú intenzívnejšie a majú rýchly spád, preto aj k sexu môže dôjsť skôr. Niektorí sa stretávajú dennodenne, iní raz týždenne. Takže keby mali mať sex po troch týždňoch vzťahu, pre prvý pár by to bolo na dvadsiatom prvom rande, pre druhý pár na treťom. Rozdiel, že?
 
„Začal som sa stretávať s jednou ženou. Dosť sa mi páčila a priťahovala ma, najradšej by som sa na ňu hneď vrhol. Ale vždy ma nejakým spôsobom s úsmevom odtlačila a zmenila tému. Čím viac ma takto s úsmevom odmietala, tým viac som ju chcel. Boli sme spolu každý deň a bol som z nej hotový, normálne zamilovaný. Po dvoch týždňoch som sa s ňou vyspal a bolo to pre mňa také ocenenie, že som od nej normálne nechcel v ten deň ani odísť,“ hovorí dvadsaťpäťročný Ivan. Tieto slová jednoznačne hovoria o tom, že keď si muž musí počkať, tak je to pre neho istý pocit víťazstva, keď svoj cieľ nakoniec dosiahne. A o mnoho viac si to váži.
 
Každý pár musí sám odhadnúť, kedy je tá správna chvíľa. Keď to ale urobíte skôr, ako vzťah naberie intenzitu, môže sa stať, že už dlho pár tvoriť nebudete. Samozrejme, že existujú aj výnimky, ktoré spolu po sexe na prvom rande strávia celý zvyšok života v náruživom objatí. Ale pozerajme sa na to reálne – čím ľahšia obeť žena pre muža je (alebo možno muž pre ženu), tým menej atraktívna pre neho je.
Foto:
© isifa
Zdroj:
Kika

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba