Slovenská móda v zahraničí: Čo si o nás myslia?

Aj my na Slovensku máme skvelých módnych dizajnérov, ktorých dielami sa pokojne môžeme chváliť v zahraničí. Dana Kleinert sa rozhodla, že zistí, čo si o nás myslia za hranicami nášho štátu. Vyniesla našu módu von.

Dana Kleinert so svojimi modelmi

Dana Kleinert so svojimi modelmi

Zdroj: FOTOaVIDEO.sk

 

Módna návrhárka Dana Kleinert vyniesla slovenskú módu za hranice. Vyskúšala svetové veľtrhy v Londýne, Tokiu a jednu akciu v Pekingu. A odozva v zahraničí bola naozaj veľmi dobrá. 
 
„Boli sme úspešní, ale nešlo ani tak o to, aby sme dostali objednávky ako slovenská značka a nešlo ani o to, aby sme dostali objednávky ako značka Dana Kleinert. Dostali sme objednávky preto, lebo sme mali zaujímavý produkt, ktorí tých ľudí nadchol a chcú ho vyskúšať. Teraz máme šancu, ktorú chcem využiť,“ hovorí Dana Kleinert o úspechu v zahraničí.
 
Slovenská móda sa naozaj nemá za čo hanbiť. Ale čo si vlastne pod týmto pojmom môžeme predstaviť? „Je veľmi ťažké definovať výraz slovenská móda, preto vznikol aj Slovak Fashion Council, ktorý rozpráva o tom, čo slovenská móda vlastne je. Má anglický názov, pretože vysvetľujeme zahraničným ľuďom, kto sme a že máme dobrý dizajn, máme výborné výrobné možnosti a vieme urobiť veľmi dobrú módu, ktorá nie je len lokálna, ale je predateľná do celého sveta,“ hovorí Dana Kleinert.  
 
Dana Kleinert prezentovala časť svojich modelov aj na vernisáži, ktorá bola spojená s príchodom módnej expertky z Veľkej Británie Sally Denton k nám na Slovensko. Ukážky nájdete vo fotogalérii. 
 
Foto:
FOTOaVIDEO.sk
Zdroj:
Kika

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba