Žiarivý neón už aj na slovenskej scéne!

Neónové farby ovládli v tomto období outfity mnohých žien nielen na uliciach, ale prekvapivo aj na večerných spoločenských udalostiach. Kým mestský štýl dovoľuje väčšiu odviazanosť a kreovanie s jednotlivými kúskami oblečenia, ku spoločenským odevom treba pristupovať dôkladnejšie. Ideálnou voľbou sú decentné žiarivé doplnky – kabelky do ruky, vysoké lodičky alebo bižutéria. Práve tie dodajú celkovému outfitu istú dávku originality a zároveň ukážete, že sa nebojíte farieb!

neónové farby

neónové farby

Zdroj: Ján Zemiar, Sowelldressed, Miror

 

Paleta farieb sa v sezóne jar/leto tradične rozširuje o výrazné a pozitívne nabité odtiene farieb, ktoré rozžiaria každý typ ženy. Tmavovláskam pristane predovšetkým do očí bijúca žltá, cyklamenová ružová, lososová, ale aj indigový odtieň fialovej. Blondínkam sa naopak hodí šťavnatá oranžová, mentolovo zelená, či tyrkysová. Fluorescenčné farby by sa nemali kombinovať s viac ako jednou, inou prenikavou farbou. Práve naopak, bezchybný vzhľad dosiahnete kombináciou s tlmenými odtieňmi – béžová, khaki, sivá, čierna. Pomocou nich tiež zakryjete a zoštíhlite problematické partie.

Cesta neónovým rajom vedie aj naopak – tak, že ku klasickému oblečeniu zvolíte len doplnky v týchto odvážnych fosforových farbách. Nepokúšajte sa zamerať na viacero doplnkov v tom istom odtieni, lebo neónový odtieň nebude nikdy taký rovnaký a zbytočne naberiete chaotický výraz. Neónky sú veľmi citlivé na kombinovanie a hranica vkusu a chaosu je tenká.

 

Veľmi hravá a odvážna voľba sú preto žlté neónové lodičky s ostrou špicou. Tie pôsobia neskutočne sexi, štýlovo a zároveň nebojácne. Svoje o tom vedia aj známe modelky, Simona Slobodníková Brnová a Magdaléna Šebestová, ktoré majú fantastické oko pre módu a tento trend si už vyskúšali. Svoju atraktívnosť a ženskosť si zachovali, no zároveň preukázali kúsok odvahy a riskantnosti. Práve vysoké topánky v neónovom prevedení dodali iskru celkovému looku a upozornili na dlhé, krásne nohy,ktorými sa môžu len pochváliť.


 

Ak ste zarytou zástankyňou klasických topánok v tmavom prevedení, skúste experimentovať s jednoduchými kabelkami do ruky. Pulty obchodov ponúkajú výber tých najrozličnejších tvarov i farieb. Stačí si len vybrať podľa preferovaného vkusu.

Pokiaľ máte predsa len strach aj z kabeliek alebo považujete experimentovanie za zbytočne vyhodené peniaze, urobte tak bodku za celkovým outfitom aspoň v podobe žiarivého laku na nechty. Ide predsa leto a to sa nesie v duchu spontánnych farebných kreácií!

 

Foto:
Ján Zemiar, Sowelldressed, Miror
Zdroj:
Mon

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba