Presunúť na hlavný obsah

Famózny Peter Sagan: Tretie víťazstvo na Tour de France

Fitness

Famózny slovenský cyklista Peter Sagan si aj dnes vychutnal krásne hostesky na stupňoch víťazov. Na 99. ročníku prestížnej Tour de France vyhral už tretiu etapu zo šiestich a v celkovom hodnotení sa tak posunul na vynikajúce ôsme miesto.

Slovenský cyklista Peter Sagan sa o víťazstvo postaral až v závere šiestej etapy, kedy famóznym spôsobom vyhral šprint hlavnej skupiny Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Liquigas-Cannondale si vďaka prvenstvu udržal zelený dres lídra súťaže aktivity. Sagan prežíva fantastický debut na Tour, pri premiére vyhral počas siedmich súťažných dní tri etapy.

Tentoraz sa presadil na rovine, keď zdolal víťaza predchádzajúcich dvoch etáp Andrého Greipela z Nemecka i Austrálčana Matthewa Gossa. Lídrom 99. ročníka Tour zostal aj naďalej Švajčiar Fabian Cancellara, ktorý má pred dvojicou Bradley Wiggins, Sylvain Chavanel sedemsekundový náskok. Peter Sagan sa už posunul do najlepšej desiatky, momentálne mu patrí 8. priečka s odstupom 19 sekúnd na Cancellaru.

Aj ďalší dvaja slovenskí cyklisti si v celkovom poradí po piatkovej etape polepšili. Peter Velits finišoval v Metz na 28. mieste a rovnaká priečka mu patrí aj v celkovom poradí. Jeho brat a tímový kolega z Omega Pharma-QuickStep Martin prišiel do Metz s odstupom 2:09 min na Sagana na 103. priečke a celkovo sa posunul na 80. pozíciu.

Pomohla mu príprava s finalistkami Miss Universe Slovensko 2012?