Ako sa zbaviť celulitídy lacno a rýchlo?

Ktorá žena by to nepoznala? Na zadku, stehnách či bokoch sa vám pomaly a nenápadne začala tvoriť celulitída. Všimli ste si ju až vtedy, keď ste si pred letom skúšali nové plavky.

V obchodoch a lekárňach určite nájdete krémy, pleťové mlieka alebo gély, ktoré vás podľa výrobcov zbavia celulitídy už po pár dňoch používania. Má to však jeden háčik. Vaša peňaženka si nákup tohto zázraku veľmi dobre zapamätá. Ak nechcete riadne prevetrať svoju peňaženku, vsaďte na domáce recepty. Kroky, ktoré vám pomôžu ku krásnej a hladkej pokožke:

1. Pite!
Nie, nemyslíme tým, piatkovú žúrku s kamarátkami či kolegyňami. Práve naopak. Alkoholu sa vyhnite a doprajte si radšej nesladený bylinkový čaj, minerálnu vodu alebo 100% ovocnú šťavu (grep, pomaranč, ananás). Ak chcete niečo spraviť pre svoju pokožku, počas dňa by ste mali vypiť minimálne 3 litre tekutín.

2. Zacvičte si
Bohužiaľ, bez pohybu to nepôjde. Nie ste vhodný typ na kolektívne cvičenia a fitnes centrum vám nič nehovorí? Netrápte sa cvičiť môžete i doma.
Toto vám zaručene pomôže:
- beh po schodoch
- drepy
- výpady
- napínanie a uvoľňovanie sedacieho svalstva
- beh v prírode
- masáž "kritických" partií

3. Peeling
Hladkú pokožku dosiahnete i pravidelným používaním peelingu. Ten správny si dokážete vyrobiť i doma. Neveríte? Tri kávové lyžičky mletej kávy, zalejte vriacou vodou a nechajte odstáť približne 10 minút. Kávovú usadeninu preceďte a pomalými krúživými pohybmi si ňou masírujte partie na ktorých máte celulitídu. Procedúru opakujte minimálne jeden krát týždenne.

4. Sprcha. Kto by ju nemal rád?
Ak vás trápi celulitída, v boji proti nej vám účinne pomôže i sprcha. Stačí ak si denne doprajete striedavé prúdy studenej a teplej vody na rizikové partie tela. Verte, už o niekoľko týždňov uvidíte prvé výsledky.

Text: -kk- pre oŽene.sk
Foto: SHUTTERSTOCK

Foto:

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba