Striptíz náš každodenný - dráždivý tanec pri tyči nahrádza fitness

Športový striptíz je novou záľubou, ktorá uchvátila ruské ženy.

Po brušných tancoch, boxovaní a ďalších výstredných spôsoboch spevňovania tela sa v telocvičnách oddávajú výuke zvodných pohybov okolo tyče.

Podľa ruskej spravodajskej televízie Vesti sú manažérky, tlmočníčky, učiteľky aj zamestnankyne štátnych úradov presvedčené, že ide o užitočný a zároveň príjemný šport, ktorý pomáha ku kráse aj k lepšiemu sebavedomiu.

"Je to koníček, ktorý uchvátil ženy najrozličnejších záujmov a profesií. Na kurz striptízu sa hlásia, aby sa naučili pekne pohybovať, keď sa vyzliekajú," informovala štátna televízia v spravodajskom programe.

Ženy, ktoré sa cez deň venujú serióznej a často náročnej činnosti, sa pri výuke techník striptízu vraj chcú predovšetkým uvoľniť. Oceňujú zároveň, že si tak spevňujú telo a stávajú sa atraktívnejšie pre svojich partnerov. Cvičí sa v skupinách pre začiatočníkov a pokročilých. Vybrať si môžu, rovnako ako v striptízovom bare, tanec okolo pevnej alebo otáčavej tyče. Aj keď tanec pri tyči má podľa cvičiteľov pôvod v striptízových kluboch, využiť sa dá tiež pre "civilný" život.

"Ide o akrobatické pohyby okolo tyče," tvrdí inštruktorka moskovského klubu. Záleží potom od cvičiteľov, či výuku prešpikujú erotickými prvkami a učia ženy nielen šplhať sa po tyči, ale tiež zvíjať sa, hladiť svoje telo alebo sa vyzliekať.

"Šporotvý striptíz je akousi obmenou fitness. Pracujem v štátnej správe a celý deň musím byť sústredená a pracovať na plný výkon. Večer sa chcem cítiť slobodne, byť ženou so všetkým, čo k tomu patrí," hovorí Anna Alexejevová, ktorá sa zaoberá investíciami. Manžel má vraj pre jej novú záľubu pochopenie. "Manželka má lepšiu náladu, je uvoľnená a prospieva to atmosfére v rodine. Máme menej problémov. Občas aj doma niečo predvedie," uviedol so smiechom v televíznej reportáži.

Tyče na striptíz sa vraj v moskovských telocvičniach začali rozmáhať v posledných dvoch rokoch. "Mali sme tu cvičebňu pre deti. Teraz sa tu vyučujú dospelé tanec. Záujem je veľký a to nielen medzi ženami, ale aj medzi mužmi," tvrdí majiteľka striptízovej školy.

Záujemkyne o striptíz si podľa ruských inštruktorov musia zaobstarať špeciálnu obuv na vysokom podpätku. Oblečenia vraj veľa netreba. Látka totiž okolo tyče kĺže a "športový výkon" komplikuje.

Len máloktoré absolventky výstredných fitness kurzov však vraj hľadajú ďalšie uplatnenie v striptízových kluboch. Skôr ako vyzliekanie sa za peniaze ich vraj motivuje možnosť predviesť nadobudnuté schopnosti v domácom prostredí. Do bytov si tak kupujú tyče, ktoré im pomáhajú realizovať intímne predstavy. "Študujem pedagogiku, ale svoju budúcnosť vidím pri tyči. Chcem sa tomuto športu venovať naplno," citovala ruská televízia študentku telocviku Lenu Korotjejvovú.

K športovému striptízu označovanému tiež ako "pole dance" sa však hlásia aj hollywoodske hviezdy. Striptízový aerobik propaguje napríklad modelka a herečka Carmen Electra, ktorá tiež vydala DVD s týmto obsahom. Záujemcovia o tvarovanie tela si môžu cvičenie, ktoré navrhla, naštudovať v domácom prostredí. Okrem techník vyzliekania sa kurz zahŕňa aj strečing a striptízovú choreografiu.

Text: ČTK
Foto: SHUTTERSTOCK

Foto:

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba