Presunúť na hlavný obsah

10 znamení, že to chce vo vašom živote zmenu!

Lifestyle

Každý z nás sa raz ocitol uväznený v kruhu stereotypu a nevedel ako ďalej. Z každého cyklu sa dá vystúpiť, a to zmenou. Pozrite si 10 znamení, kedy je správny čas na zmenu vo vašom živote!

 

1. Chcete byť neustále stredobodom pozornosti, aj keď nemáte čo ponúknuť

Nie je nič zlé na tom, keď sa potrebuje človek porozprávať o svojich problémoch a ťažkostiach. Keď ale vidí všetko negatívne, reaguje podráždene na vami navrhnuté riešenia a snaží sa udržiavať okolitú pozornosť nasilu, je to odraz večnej vnútornej nespokojnosti, ktorá potrebuje podnet na zmenu k lepšiemu.

2. Nenecháte iných dohovoriť a prerušujete ich

Takíto ľudia nedokážu ani počúvať. Prerušujú iných v strede vety, automaticky presmerujú pozornosť na seba a čo je horšie, zmenia tému na svoju. Svedčí to len o tom, že nemá záujem o myšlienky iných, ale vidí egocentricky len seba.

3. V konverzácii spadáte do monológu namiesto dialógu

S tým súvisí aj prechod dialógu k monológu. Monológ sťažností, negatívnych podnetov, nesúhlasov a prchkých reakcií je odrazom vnútornej nevyrovnanosti a tento človek potrebuje nájsť v sebe pravé hodnoty, na ktorých stojí život.

4. Na pozitívne správy reagujete podráždene a závistlivo

Ľudia, ktorí sú nespokojní so svojím životom (a častokrát nemajú na to ani poriadny dôvod) nevedia prijať pozitívne správy, týkajúce sa niekoho iného. Reagujú podráždene, závistlivo a sú presvedčení, že oni to robia lepšie a nikto ich nevie spravodlivo oceniť.

5. Neustále navádzate rečami na to, aby vás ostatní chválili 

Nespokojnosť vyúsťuje k tomu, že títo ľudia vymýšľajú ľútostivé reči, aby ich ostatní chválili. Treba však podotknúť, že takáto vyžiadaná chvála nie je prirodzená a človeka síce uspokojí, ale len krátkodobo. Pre okolitú spoločnosť to je však otravné a verte, že takejto osobe sa pokúsi vyhnúť každý.

6. Zabúdate na zdvorilostné správy

Ľudia, ktorí postrádajú zmysel života zabúdajú na zdvorilostné správanie a vôbec na slovo „ďakujem“. Hoci je to maličkosť, v osobnostných vzťahoch zohráva dôležitú úlohu. Takýmto ľuďom sa ostatní radšej vyhýbajú, nakoľko im to berie energiu i chuť do života.

7. Prehlbuje sa vo vás sebaľútosť

Krivda, nespravodlivosť a menejcennosť. Takto sa začne človek správať, keď postráda vnútornú harmóniu. Akúkoľvek objektívnu kritiku premení na krivdu a vzbudzuje v sebe sebaľútosť. Ak to robí opakovane, ľuďom to začne liezť na nervy a nebudú brať takéhoto človeka ako silnú osobnosť.

8. Vyhľadávate pomoc u veštíc

Nízke sebavedomie vo vnútri (pozor, vonkajšie sa dá oklamať) má na svedomí i to, že ľudia sa nevedia sami rozhodovať v banálnych veciach a vyhľadávajú pomoc u veštíc prakticky stále. Uveria hocikomu a hocičo, len, aby nemuseli prijať zodpovednosť za vlastné rozhodnutie.

9. Nevenujete sa tomu, čomu by ste chceli

Čas je najvzácnejší a treba s ním vedieť narábať tak, aby sme si život užili naplno. Venovať sa tým, na ktorých nám záleží a tiež tráviť čas záľubou, ktorú milujeme. Výhovorky na starosti a problémy, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každého života vás šťastnejšími neurobia.

10. Klamete

Nízke sebavedomie, pocit sebaľútosti a menejcennosti smeruje často k najškaredšej vlastnosti, akú človek môže mať – klamstvo. V snahe pôsobiť najdokonalejšie je tento človek ochotný klamať aj na úkor toho, že pošpiní nesprávnych ľudí. Pamätajte však, že skôr, či neskôr pravda vypláva na povrch.