Presunúť na hlavný obsah

Žiletka na intímne partie: Nesprávne holenie spôsobuje množstvo nepríjemností

Zdravie

Svoje intímne partie by sme mali starostlivo opatrovať. Pri holení totiž môže dôjsť k niekoľkým nepríjemnostiam, ktorým sa takto krásne vyhnete.

Žiletku používa veľké množstvo žien na úpravu svojich intímnych partií. Vnímame to ako rutinnú činnosť, ktorú vybavíme za pár chvíľ. Mali by sme však spomaliť a túto záležitosť nepodceňovať, ale práve naopak, zamyslieť sa nad tým, či neriskujeme svoje zdravie.

Pozor na vlhké prostredie

Či už disponujete prístrojčekom na dlhodobé používanie alebo obyčajnou žiletkou, je veľmi dôležité, aby ste sledovali prostredie, v ktorom svoj nástroj necháte odložený. Ruku na srdce, koľkokrát ste v zhone iba položili žitelku niekde na vaňu alebo v sprchovom kúte a potom ste ju našli mokrú, prípadne aj plávala v menšom množstve vody? Takéto vlhké prostredie žiletkám príliš nepomáha, pretože presne to sú ideálne podmienky na šírenie baktérii. Tie vám môžu spôsobiť naozaj veľa nepríjemností. Holením totiž otvárate vrchnú časť pokožky a cez ňu veľmi ľahko preniknú baktérie do vnútra a môžete čeliť rôznym zápalom. Vyčleňte si v kúpeľni pohár alebo nádobu, do ktorej budete odkladať iba svoju žiletku.

Oplachujem, oplachuješ, oplachujeme

Po každom pohybe by ste mali hlavicu žiletky alebo strojčeka dôsledne opláchnuť a až následne pokračovať. Spolu s chĺpkami totiž odstraňujete aj vrchnú časť pokožky a odumreté bunky. Kvôli tomu by ste mali teda pravidelne oplachovať, aby sa prostredníctvom nej nedostali žiadne neželané čiastočky alebo infekcie práve k intímnym partiám.

Kedy žiletku vymeniť?

Či už vymieňate iba hlavice alebo celé žiletky, ideálnym intervalom je jeden až dva týždne (podľa toho, ako často sa holíte). Po tejto dobe už prestávajú byť čepele ostré a riskujete tak výraznejšie podráždenie pokožky, čo môže mať za následok aj nepríjemné zarastanie chĺpkov a následne zapálené intímne partie. Nič príjemné, však?