Presunúť na hlavný obsah

Andrea Verešová a tajomstvo jej sexi postavičky: Toto sú cviky, ktorými sa udržiava vo forme!

Fitness

Známa modelka Andrea Verešová by svojou figúrou mohla tromfnúť nejednu mladšiu kolegyňu. V čom spočíva tajomstvo jej postavy a aké cviky pri tréningu najčastejšie robí?

Andrea, ako aj mnohé iné svetové celebrity, ako napríklad Madonna, Claudia Schiffer, Mark Wahlberg, David Beckham, George Clooney, či dokonca monacký princ Albert, objavila výhody cvičenia na stroji Power Plate, ktorý ponúka svojim priaznivcom tzv. Acceleration training, vďaka ktorému nemusíte vo vašom fitness centre celé tráviť hodiny, ale postačí vám aj 30 minútový tréning.

Ako je to možné? Power Plate využíva jedinečnú formu trojdimenzionálnych vibrácií, tieto vibrácie stimulujú aj tie svalové vlákna, ktoré pri bežnom tréningu nie sú zapájané. Vďaka týmto vibráciam počas tréningu zapájate až 95% svalových vlákien v oveľa vyššej intenzite, čím sa čas potrebný na ich efektívne precvičenie skracuje. 

Pravidelné cvičenie aspoň 3x týždenne tak pomáha zlepšiť kondíciu, koordináciu a rozsah pohybu. Posilňuje metabolizmus a pomáha pri zbavovaní sa tukov a naberaní svalovej hmoty. Cvičenie na Power Plate sa doporučuje aj ženám, ktoré sú po pôrode, nakoľko posilňuje svaly panvového dna, ktoré sú v dôsledku tehotenstva a pôrodu oslabené a roztiahnuté. 

Existujú 4 základné spôsoby využitia Power Plate:

Posilňovanie – okrem klasických cvikov ako drepy, výskoky, kľuky, posilňovanie svalov rúk, ramien a bočných svalov je Power Plate výborný pri posilňovaní vnútorných svalov brucha i chrbta, čím dopomáha k správnemu držaniu tela a  predchádzaniu chronickým bolestiam chrbta, ktoré trápia čoraz viac ľudí. 

Pri cvičení sa využívajú aj iné pomôcky ako fit lopty, BOSU, TRX, činky, kettlebell, medicimbaly, expandery a podobne. Škála cvikov, ktoré je na Power Plate možné vykonávat je naozaj široká, takže na svoje si prídu priaznivci rôznych typov cvičení, ako je okrem iného aj crossfit, alebo momentálne veľmi populárny HIIT. 

Preťahovanie – alebo inak povedané strečing. Cvičenia vďaka ktorým si správne popreťahujete svaly by mal byť súčasťou každej športovej aktivity. Je potrebné im venovať dostatočný čas nielen pred tréningom, ale i po jeho ukončení. Ak stečing z akéhokoľvek dôvôdu vynechávate, riskujete nielen oveľa väčšiu svalovicu a dlhší čas potrebný na regeneráciu svalov, ale i závažené zranenia svalov, kĺbov a šliach. 

Ak Vám však samotný tréning zaberie iba 30 minút, môžete ušetrený čas pokojne venovať kvalitnému strečingu. Aj k tomu vám dopomôžu „dobré vibrácie“, ktoré zapájajú svalstvo nielen pri dynamickom, ale i statickom strečingu.

Rehabilitácia – aj napriek sebaväčšej snahe sa občas zraneniam a úrazom nevyhne nikto nikto z nás. Aj v tomto smere ponúka Power Plate svoje využitue nakoľko je certifikovaným zdravotníckym prístrojom, ktorý používajú nielen vrcholoví športovci, ale nájdete ho aj v mnohých popredných medicínskych, rehabilitačných či teraputických centrách po celom svete. 

Masáž a relaxácia – áno, čítate správne! Tento stroj vám po tréningu dožičí aj vyslúženú masáž namáhaných partií a svalov tela. Okrem toho, že masáž na Power Plate zlepšuje lymfatický obeh, čím prispieva k redukcii celulitídy,  vibrácie svaly uvolnia a prekrvia, čím prispievajú k ich okamžitej regenerácii a menšej svalovici na druhý deň. Človek sa tak po tréningu príjemne zrelaxuje a môže si naplno užívať všetky endorfíny, ktoré sa po cviční do tela vyplavujú. Tento pocit uvoľnenia a relaxácie spôsobí, že sa na ďaľší tréning budete tešiť a to je pre udržanie tej správnej motivácie k cvičeniu nesmierne dôležité.  

Chcete byť vo forme a vyzerať úžasne ako Andrea? Vyskúšajte tieto cviky na Power Plate: 

Drep: precvičujeme svaly dolných končatín, chrbát a stred tela.
Prevedenie cviku: chodidlá umietnite na šírku bokov, špičky smerujú vodorovne alebo mierne von. Ruky dajte vbok, alebo predpažte. Panva je v neutrálnej pozícii a váha je rozložená na celých chodidlách, ťažisko tela prenesieme mierne vpred. Celé telo spevníme a prechádzame do drepu, pozeráme pred seba a dbáme na to, aby sme mali rovný chrbát a kolenné kĺby neprečnievali pred špičky Vašich chodidiel. Klesnúť by ste mali tak nízko, aby boli Vaše stehná rovnobežné v podlahou. V tejto podrepovej pozícii chvíľu zotvajte, následne sa vraťte do vzpriameného stoja a cvik zopakujte.

Výpad: precvičujeme svaly dolných končatín, chrbát, stred tela.
Prevedenie cviku: postavte sa jednou nohou na Power Plate, druhou na zem (resp. BOSU), pokrčte kolená, panvou pohybujte kolmo dole a hore.

Veslovanie v stoji: precvičujeme široký chrbtový sval, medzilopatkové svaly a ramená.
Prevedenie cviku: postavte sa čelom k Power Plate a mierne sa predkloňte. Nohy sú na šírku panvy, mierne v podrepe. Udržujte rovný chrbát a hlavu v predĺžení chrbtice. Uchopte madlá vektránových lán pred telom a priťahujte laná smerom k trupu, lakte smerujú dozadu.

V-sit: precvičujeme: brušné svalstvo 
Prevedenie cviku: sadnite si na Power Plate, pod bedrovú časť umiestnite vankúšik (back pillow). Zotrvajte v pozícii, trup a predná strana stehien tvoria písmeno V.

Výstup na Power Plate: precvičujeme svaly nôh, stred tela.
Prevedenie cviku: pravou nohou stojíme na Power Plate a ľavou nohou vystupujeme hore. Keď vystúpite hore, pridáme pokrčenú ľavú ruku, ktorá sa hore stretne s pravým kolenom.
Rovnako ako pri ostatných cvikoch, nezabúdame držať pevný stred tela. Tento cvik rozvíja správnu stabilitu tela a koordináciu pohybov.

Intenzita cvikov môže byť vyššia, ak pridáte ďaľšie pomôcky, ako je napr. BOSU, či fitlopta.

Prístroj Power Plate, aký využíva pri cvičení aj Andrea Verešová, nájdete aj vo fitness centre Good Vibes v Bratislave.