Jeden jediný psychologický trik, ktorý vám pomôže schudnúť: Táto malá zmena dokáže neuveriteľne veľké veci!

Zabudnite na psychologický nátlak a slovíčko „musím“. Tajomstvo zhadzovania kíl je niekde celkom inde!

Vďaka jedinému psychologickému triku môžete začať úspešne zhadzovať kilogramy

Vďaka jedinému psychologickému triku môžete začať úspešne zhadzovať kilogramy

Zdroj: Profimedia

Vždy je dobré dať na tých, ktorým to v ich „fachu“ ide. Jedným z takýchto ľudí je aj fitnes tréner Kyle Fields, ktorý patrí k najvychytenejším fitnes modelom a špičkovým trénerom v New Yorku. Pre menshealth.com prezradil, čo uňho funguje, a čo zdôrazňuje aj svojim klientom na každučkom tréningu. Budete prekvapení! 

Prečítajte si: 10 pravidiel pre stravovanie bez priberania: Ak nechcete tukové vankúše, robte toto!

Nie ste otrok ale hrdina

"Predstavte si sami seba ako hrdinu. Dajte si šalát namiesto sendviču. Zacvičte si, aj keď nie ste v nálade. Choďte spať o hodinu skôr, aby ste mali dokonalý spánok... Nerobte to preto, že by ste mali, ale preto, že ste hrdina, a hrdinovia to robia,“ vysvetľuje základ zmeny myslenia Kyle Fields. Z psychologického hľadiska je motivácia nad zlato. Pomáha klientom osvojiť si  svoje zdravé správanie ako veci, ktoré chcú robiť, nie veci, ktoré musia robiť. A to je obrovský rozdiel!

Vy chcete!

Ak poviete, musím pracovať, alebo budem musieť jesť túto zeleninu, nadobudnete pocit, že ste povinní chudnúť, čo nie je pravda. A najmä, nikto nemá rád veci, ktoré musí robiť. Zabudnite na nátlak. V skutočnosti budete musieť cvičiť a jesť zeleninu, ak chcete schudnúť a byť zdravý. Ale nikto sa nechystá vám to vnútiť. Je to vaša voľba.

Ako na to? 

Je to jemný posun v postoji, ale je to naozaj veľká vec. Povedzte si: 

Chcem isť cvičiť.
Rozhodol som sa jesť túto zeleninu.

Tým, že pristupujete k  sebe týmto spôsobom, presúvate sa do miesta kontroly a autority. Viac sa nebudete cítiť ako otrok zdravého životného štýlu. Postupujte nasledovne: Nájdite si počas dňa chvíľu, kedy prejdete na túto zmenu myslenia. Keď máte pocit, že ste do niečoho nútení, uvedomte si, že tento zdravý zvyk je vaša voľba, ktorú v skutočnosti naozaj chcete robiť, píše menshealth.com. 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem, healthy

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba