Jeden jediný psychologický trik, ktorý vám pomôže schudnúť: Táto malá zmena dokáže neuveriteľne veľké veci!

Zabudnite na psychologický nátlak a slovíčko „musím“. Tajomstvo zhadzovania kíl je niekde celkom inde!

Vďaka jedinému psychologickému triku môžete začať úspešne zhadzovať kilogramy
Vďaka jedinému psychologickému triku môžete začať úspešne zhadzovať kilogramy

Vždy je dobré dať na tých, ktorým to v ich „fachu“ ide. Jedným z takýchto ľudí je aj fitnes tréner Kyle Fields, ktorý patrí k najvychytenejším fitnes modelom a špičkovým trénerom v New Yorku. Pre menshealth.com prezradil, čo uňho funguje, a čo zdôrazňuje aj svojim klientom na každučkom tréningu. Budete prekvapení! 

Prečítajte si: 10 pravidiel pre stravovanie bez priberania: Ak nechcete tukové vankúše, robte toto!

Nie ste otrok ale hrdina

"Predstavte si sami seba ako hrdinu. Dajte si šalát namiesto sendviču. Zacvičte si, aj keď nie ste v nálade. Choďte spať o hodinu skôr, aby ste mali dokonalý spánok... Nerobte to preto, že by ste mali, ale preto, že ste hrdina, a hrdinovia to robia,“ vysvetľuje základ zmeny myslenia Kyle Fields. Z psychologického hľadiska je motivácia nad zlato. Pomáha klientom osvojiť si  svoje zdravé správanie ako veci, ktoré chcú robiť, nie veci, ktoré musia robiť. A to je obrovský rozdiel!

Vy chcete!

Ak poviete, musím pracovať, alebo budem musieť jesť túto zeleninu, nadobudnete pocit, že ste povinní chudnúť, čo nie je pravda. A najmä, nikto nemá rád veci, ktoré musí robiť. Zabudnite na nátlak. V skutočnosti budete musieť cvičiť a jesť zeleninu, ak chcete schudnúť a byť zdravý. Ale nikto sa nechystá vám to vnútiť. Je to vaša voľba.

Ako na to? 

Je to jemný posun v postoji, ale je to naozaj veľká vec. Povedzte si: 

Chcem isť cvičiť.
Rozhodol som sa jesť túto zeleninu.

Tým, že pristupujete k  sebe týmto spôsobom, presúvate sa do miesta kontroly a autority. Viac sa nebudete cítiť ako otrok zdravého životného štýlu. Postupujte nasledovne: Nájdite si počas dňa chvíľu, kedy prejdete na túto zmenu myslenia. Keď máte pocit, že ste do niečoho nútení, uvedomte si, že tento zdravý zvyk je vaša voľba, ktorú v skutočnosti naozaj chcete robiť, píše menshealth.com. 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem, healthy

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba