Superpotraviny na rok 2016: Najsilnejší antioxidant je k vám bližšie, ako ste si možno mysleli

Dokáže zázračne posilniť náš imunitný systém, má blahodarné účinky pre našu pokožku a...

Superpotraviny, ktoré by ste mali zaradiť to vášho jedálnička

Superpotraviny, ktoré by ste mali zaradiť to vášho jedálnička

Zdroj: Profimeda

K zdravému životnému štýlu bez pochýb patrí hodnotná strava. Dnes máme na výber z toľkých možností ako sa budeme stravovať a čo je na tom najlepšie, môžeme to robiť nielen chutne, ale i zdravo.  Možno ste na niektoré potraviny, ktoré by sa mali nachádzať vo vašom jedálničku zabudli, preto vám ich teraz pripomenieme:

Kel

Na prvom mieste v obsahu antioxidantov sa umiestnil kel. Táto v skutočnosti celkom podceňovaná zelenina má toľko vitamínu A, že dokáže zázračne posilniť náš imunitný systém, má blahodarné účinky pre našu pokožku a oči. Najnovšie výsledky ukázali, že kel je účinným bojovníkom proti rakovine prsníka, vaječníkov, prostaty a hrubého čreva. Nie nadarmo je kel považovaný za zázračnú zeleninu a aby ste z nej vyťažili čo najviac, najlepší spôsob jej prípravy je varenie a dusenie. Nedostali ste aj vy chuť na úžasný kelový prívarok? 

Sardinky

S naším imunitným systémom si poradí kel. Ak si chceme udržať zdravý jeden z najdôležitejších orgánov nášho tela a to srdce, prichádzajú na scénu sardinky. Podporujú náš kardiovaskulárny systém a udržujú naše srdce v zdravej kondícii. Sardinky obsahujú takmer najväčšie množstvo omega tri mastných kyselín, ktoré sú známe ich účinkami na znižovanie cholesterolu. O to, aby bolo naše srdce sa stará aj vitamín B12, ktorý je hlavnou zložkou týchto chutných rýb. Pomazánkou zo sardiniek u vás nepohrdne snáď nik, tak hor sa na to. 

Mohlo by vás zaujímať: 6 superzdravých potravín, na ktoré naše staré mamy nedali dopustiť: Tieto si určite zaraďte do jedálnička!

Kefír

Mliečny výrobok, po ktorom by ste mali v obchode dať prednosť pred jogurtom, alebo syrom, je kefír a dozviete sa, prečo. Jeho probiotická hodnota je oveľa vyššia a najnovšie bola objavená jeho schopnosť bojovať proti rôznym infekciám. Pamätáte si, ako nám naši rodičia hovorili, to mlieko musíš vypiť, aby si mala silnejšie kosti. To mlieko, môžeme nahradiť kefírom a to aj v dospelom veku. Nezabúdajme na ďalší benefit kefíru a to účinok na tráviaci systém. Dokáže upokojiť naše črevá po tom, ako nám niečo, ako sa hovorí nesadlo. Preto je tento nápoj vhodný počas celého roku a v každom veku. Tak, na zdravie!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
sm, whfoods.com

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba