Skutočný príbeh: Moju situáciu vyriešil tehotenský test, no zažiť by ste to nikdy nechceli...

Odpísala som na dva roky starý email s tým, že sa chcem so Samom stretnúť.

Dvakrát strihaj a raz rež, toto si budem opakovať do konca môjho života

Dvakrát strihaj a raz rež, toto si budem opakovať do konca môjho života

Zdroj: Profimeda

Keď sa tak nad tým teraz zamyslím, ten chlap mi zničil najkrajšie roky môjho života. Na vysokej škole, ktorú som si užívala naplno, som v treťom ročníku spoznala osudového muža. Všetky moje spolužiačky a kamarátky boli z neho paf, vrátane mňa. Učiteľ ekonomiky, vždy v saku, vždy s úškrnom na tvári. On si z nejakého dôvodu vybral mňa. 

Nie, nemali sme spolu nič, chcela som udržať profesionálny vzťah učiteľa a študentky. Dva roky ubehli, my sme sa stretávali na občasných obedoch, občasných prechádzkach, občasných zmrzlinách. 
Školu som ukončila, ale náš vzťah sa neposunul. Začala som pracovať, no stále som myslela na to, či to dlhodobé čakanie niekam povedie. Obom sa nám začalo hektické obdobie, on odišiel zo školy a začal vo veľkom podnikať. Ja som rozbiehala svoju vlastnú kariéru. Stretávali sme sa menej a menej, až sa naše cesty nadobro rozišli. Cítila som prázdnotu, tak ako sa to hovorí vo všetkých tých romantických filmoch. Vedela som, že on je ten pravý, ten s ktorým sa oplatí do toho ísť, no odcudzili sme sa. 

Myslela tým Sama

Po dvoch rokoch sa mi ozval. Napísal dlhý email, ako na mňa celý čas myslí a nevie ako si to má vysvetliť, prečo to tak je. V ten deň som sa dozvedela, že sa Samo oženil. Dozvedela som sa to úplnou náhodou, keď mi to oznámila bývalá spolužiačka. Napísala mi: Náš Don Juan sa v sobotu oženil, nevieš ktorá ho klofla? Neveriacky som sa jej opýtala, či tým naozaj myslí Sama a áno, myslela. V tom momente som o ňom nechcela už nič počuť. 
Po nejakej dobe mi prišiel do cesty nový muž. Tomáš ma nosil na rukách, cestovali sme spolu, ukázal mi snáď celú Európu, miloval ma ako nikto predtým, no niekde vo vnútri bol stále ukotvený prekliaty profesor. Po dvoch rokoch, kedy sme si s Tomášom začali hľadať spoločný byt, mi prišla do práce kytica bielych ruží, vedela som od koho sú. Boli to jeho obľúbené kvety. Srdce sa mi znova rozbúchalo a rozhodla som sa to ukončiť nadobro. Odpísala som na dva roky starý email s tým, že sa chcem so Samom stretnúť. On mi behom minúty odpísal čas a miesto. 

Nemohla som si pomôcť

Keď som ho zbadala, všetko čo vo mne doteraz driemalo sa znovu prebudilo. Obaja sme sa na seba vrhli a začali sme sa bozkávať, čo si budem vyčítať do konca môjho života. So Samom som nastúpila do auta a odišli sme ďaleko, ani jeden z nás nevnímal ani čas, ani priestor. Vyspali sme sa spolu, štyri roky sme obaja čakali na túto príležitosť. Cítila som hnev, smútok, šťastie, zadosťučinenie, hanbu. Milión emócií v jednej sekunde, no nemohla som si pomôcť. Ja toho chlapa prosto milujem a on miluje mňa. Rozprávali sme sa do noci, obaja sme vypli naše telefóny. 
Čo by ste v tej situácií robili vy? Máte to čo ste chceli tak blízko a zároveň je to tak veľmi vzdialené. Samo je ženatý, ja sa sťahujem s priateľom do nášho bytu. Bola som zúfalá a jediné, čo mi Samo povedal, že ak  opustím Tomáša, on podá žiadosť o rozvod a môžeme byť konečne spolu. 

Prečítajte si: Podvádzanie partnera sa dá vedecky vysvetliť: Kto má k tomu väčšie a kto menšie sklony a prečo?

Pán profesor...

Stretávali sme sa ešte nejakú dobu a rozmýšľali nad tým čo a ako. Naše premýšľanie ukončil tehotenský test. Áno, bola som v prvom mesiaci a to skutočné zúfalstvo sa ešte len začalo. Rozvod sa nekonal, ale rozchod áno. Priznala som sa Tomášovi k tomu, čo som spravila. Musela som, výčitky by ma zabili. Deväť mesiacov som strávila u mojich rodičov, ktorí ma našťastie podporovali a starali sa o mňa. Samo za mnou chodil, no znova to s ním bolo ako na hojdačke. Ja som nevedela čie je dieťa, nevedel to ani Tomáš, ani Samo. 
Po pôrode sme spravili testy. Dieťa bolo Tomášove. Pán profesor si rozmyslel všetko, čo mi nasľuboval a ja som to pochopila. Môj príbeh má ale šťastný koniec. Dcérka Natálka má toho najlepšieho otca na svete a ja som dostala od života skutočnú lekciu. S Tomášom spolu nežijeme, no za malou chodí skoro každý deň. Miluje ju a ja viem že miluje aj mňa, no to čo som mu spravila sa len tak odpustiť nedá. Momentálne sa sústredím na šťastie môjho dieťaťa a to čo bude s mojim šťastím, je vo hviezdach. 

 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
sm

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba