Najhoršie potraviny, ktoré nás zbytočne zavodňujú: Úpravou jedálnička sa zbavíte niekoľkých kíl navyše

Ručička na vašej váhe si robí, čo chce a vaše oči, tvár a nohy sú ráno mierne opuchnuté. Ako tomu zabrániť?

Obmedzte príjem týchto potravín a ručička na vašej váhe pôjde dole...

Obmedzte príjem týchto potravín a ručička na vašej váhe pôjde dole...

Zdroj: Profimeda

Priberám aj z vody. Toto buď zažívame, alebo počujeme od našich známych takmer každý deň. Je to síce prehnané tvrdenie, ale je naozaj reálne možné, že sa ráno zobudíme ťažšie, než keď sme si večer do postele líhali. 

Prečo to tak je a čo s tým môžeme robiť

Za zavodneným telom zväčša stojí jedna malá nenápadná vec a je to sodík. Nájdeme ho najmä v jedlách, ktoré sú bohaté na soľ, čiže polotovary a upravované jedlá. Ak to náhodou so solením preháňate, nemali by ste sa potom čudovať, že ručička na vašej váhe si robí čo chce a vaše oči, tvár a nohy sú ráno mierne opuchnuté.

Prečítajte si: 5 prekvapivých tipov od nutričnej poradkyne hviezdneho páru: Budete v šoku, čo „diétne“ nesmiete jesť!

Soľ je teda najväčším nepriateľom pri snahe schudnúť. Prečo? Je to v podstate logická reakcia nášho tela. Naše telo po prijatí slaného jedla zadrží vodu, pri snahe zriediť veľké množstvo soli. A kde my na druhý deň túto nazberanú vodu vidíme? Na našich opuchnutých členkoch, tvári, rukách a prstoch. Tým pádom je naša snaha vyzerať štíhlejšie zmarená. 

Ryža, cestoviny, škrob...

Je to tak, pocit, že sme za noc pribrali dve kilá môže nastať aj po konzumácií veľkého množstva cukru a sladených výrobkov. Nezabúdajte, že cukor sa nachádza aj v potravinách ako sú cestoviny, biela ryža, alebo zemiaky. Veľké množstvo týchto potravín má za následok zavodňovanie tela a tak sa nám môže zdať, že aj keď sa stravujeme zdravo, sme nepekne opuchnuté. Tak ako so soľou, nemali by sme to prehánať ani s cukrom.

Mohlo by vás zaujímať: 4-dňová jednoduchá kúra na dosiahnutie rýchleho efektu: Takto zbavíte telo prebytočných tukov a toxínov

Čo teda robiť?

Po prvé, odvodnenie chce nejaký čas a hlavne správne dávkovanie. Ak sa chystáte na odvodnenie organizmu, nemali by ste na to ísť zhurta, pretože si privodíte presne opačný efekt a vaša váha bude onedlho ešte vyššia. Keď chceme vylúčiť sodík z tela, poďme na to radšej prírodnou cestou. 

Medzi diuretiká, čiže látky na podporu odvodnenia patria:

•    Uhorka
•    Zeler
•    Špargľa 
•    Žltý melón

Z ovocia sú najväčšími pomocníkmi:

•    Banány
•    Marhule
•    Papája

Pozrite si: 10 pravidiel pre stravovanie bez priberania: Ak nechcete tukové vankúše, robte toto!

Náš tip č.1: Na prečistenie tela je výborný jablčný ocot, jeho chuť je síce veľmi výnimočná, ale na odvodnenie organizmu je výborný.

Náš tip č.2: Keďže pohyb zabraňuje nadbytočnému ukladaniu vody v tele, skúste ísť do práce a z práce zajtra peši. A vyskúšajte to aj na druhý deň. Pravidelný pohyb rozhýbe nielen vás, ale i cirkuláciu krvi. 

SOS pri opuchnutých nohách

Naplňte jednu nádobu horúcou vodou a jednu studenou vodou. Tri minúty nechajte nohy v horúcej vode a na jednu minútu ich nechajte v studenej. Opakujte to zhruba dvadsať minút. Vaše chodidlá tak odpuchnú oveľa rýchlejšie. 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
sm

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba