Môj ex ma zradil tým najodpornejším spôsobom: Takto som sa z toho dostala...

Slovami nikdy nebudem schopná opísať ten pocit, ktorý som vtedy v sebe mala.

Na nič medzi nebom a zemou neverím, no tento môj pohľad na život sa mi začal pozdávať

Na nič medzi nebom a zemou neverím, no tento môj pohľad na život sa mi začal pozdávať

Zdroj: Profimeda

Stalo sa to pred pár rokmi, no jeho hlas počujem v mojich ušiach aj teraz jasne a zreteľne. Týchto desať slov mi zmenilo život od základov. „Ja už ťa viac nemilujem. Chcem sa rozviesť.“

Po desiatich rokoch si to môj manžel jednoducho rozmyslel. Rozhodol sa, že už nechce byť ženatý, teda aspoň nie so mnou. Zbalil si veci, naložil ich do auta a už sa nikdy nevrátil. Bez vysvetlenia, bez hádky, bez emócie na jeho tvári. 

Mohlo by vás zaujímať: Po pätnástich rokoch mi prišiel list z neznámej adresy: Roky nevypovedaná pravda mi otvorila oči

Slovami nikdy nebudem schopná opísať ten pocit, ktorý som vtedy v sebe mala. Zúfalstvo, bezmocnosť, zmätok. Nasledujúce roky som strávila snahou pochopiť čo som spravila zle, v čom som zlyhala...

Dnes je to osem rokov od odchodu môjho ex manžela. Bez pochýb môžem povedať  jednu vec. To, že mi ten muž zlomil srdce a odišiel, bola tá najlepšia vec, aká sa mi mohla v živote stať. Som až po uši" zaľúbená do úžasného muža, našla som zmysel môjho života a bola som schopná dostať sa z najhorších psychických stavov, úplne sama.  Moje zlomené srdce bol ako katapult, ktorý ma vystrelil z mojej zóny komfortu a pomohol mi naštartovať úplne nové ja. 

Prečítajte si: Týchto päť vecí by mali ženy o mužoch vedieť: Môže vám to zachrániť vzťah...

Rozvod sa stal mojim vykúpením

S istotou viem teraz povedať, že okrem toho, že rozchod je ťažká vec, môžete z neho veľa vyťažiť. Môže vám takýto podraz posilniť osobnosť a „nakopnúť“ na nový štart? Môže a to takto:

1.    Terapia (priatelia)

To, čo mi najviac pomohlo a postavilo ma na vlastné hony, boli moji blízky. Nie že by som sa im vyplakávala a sťažovala, aký je život nespravodlivý. Začala som sa s nimi jednoducho stretávať. Chodiť na rôzne akcie, z každého som si zobrala to dobré. Stretávala som sa so zadanými ľuďmi, s rozvedenými ľuďmi, s ľuďmi bez záväzkov. Na základe ich, som začala spoznávať samú seba. To čo ma baví, to čo v živote chcem a naopak, čoho sa v živote musím zbaviť. 

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Poučte sa z mojich chýb, toto by som dnes vo vzťahu spravil úplne inak...

2.    Druhý krok – moje telo

Nie nadarmo sa hovorí, v zdravom tele, zdravý duch. Pravidelné cvičenie mi postupom času zlepšovalo náladu viac a viac. Cítila som sa atraktívna, plná endorfínov a bol to najlepší boj proti depresiám. Udržiavanie sa vo forme sa stalo hlavným nástrojom môjho šťastia. 

3.    Pozitívna vlna

Nepríjemné situácie nás logicky vedú k nepríjemným myšlienkam. Keď sa mi podarilo „prepnúť“ sa na vlnu pozitívnych myšlienok, začali sa mi v živote diať len pozitívne veci. Na nič medzi nebom a zemou neverím, no tento môj pohľad na život sa mi začal pozdávať. Chcela som novú prácu? Dostala som ju. Chcela som zmeniť prostredie? Presťahovala som sa do krásnej lokality. Všetko malo zrazu ružovejšiu farbu. 

Prečítajte si: 10 najpodstatnejších chýb, ktoré ženy páchajú vo vzťahu: Dámy, naozaj to nejde bez týchto "drobností"?

4.    Najsilnejšou zbraňou je NEPANIKÁRIŤ

Prestala som svoj život príliš riešiť. Zmeškala som autobus? Príde ďalší. Zmokla som? Aspoň porastiem. Pred rozvodom som všetko brala smrteľne vážne, teraz si poviem, „čo ma nezabije, to ma posilní.“

Na záver by som moju „po-rozvodovú" cestu vyjadrila jednou úprimnou a pravdivou vetou. Rozvod, zlomené srdce a zrada vás môžu posunúť míľovými krokmi tak ďaleko, ako by to inak nebolo ani možné. 

Týmto by sme sa chceli poďakovať našej čitateľke Renáte (39), ktorá môže ísť mnohým ženám príkladom. Ak máte motivačný príbeh, s ktroým by ste sa chceli s nami podeliť, píšte na: redakcia@feminity.sk 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
sm

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba