Majte telo ako naša úspešná topmodelka Michaela Kocianová: Prezradila nám, akým cvikom sa venuje

Jedna z našich najúspešnejších topmodeliek Michaela Kocianová z Elite Bratislava nám prezradila, čo ju momentálne udržiava vo forme. Jedna vec je genetika, druhá drina, presvedčte sa sami.

Topmodelka Michaela Kocianová počas rôznych aktivít, ktorým sa v súčasnosti venuje

Topmodelka Michaela Kocianová počas rôznych aktivít, ktorým sa v súčasnosti venuje

Zdroj: Profimedia

Michaela Kocianová patrí medzi naše najúspešnejšie topmodelky. Vďaka agentúre Elite Bratislava, ktorá ju pred niekoľkými rokmi objavila, sa dnes živí modelingom a žije v centre diania, v New Yorku., ale stala sa tiež ambasádorkou Schwarzkopf Elite Model Look Slovakia (pozri zoznam castingov nižšie). O tom, že genetickú výbavu mala naozaj skvelú, nepochybujeme. No ani ona sa nepreceňuje a pravidelný pohyb či strava majú v jej živote dôležité miesto. Najnovšie nás na svojom instagrame prekvapila novými cvikmi a aktivitami, aké robí a tak nám nedalo, nespýtať sa jej viac.

 

There come's gravity back to reality #BackToWork #Love #Work #Model

Fotka uverejnená používateľom Michaela Kocianova (@michaelakocianova),

Fenomén soulcycle

Úspešná Michaela nám prezradila, že jej momentálnou vášňou je soulcyle, na ktorý chodieva aj s jej modelingovou kolegyňou Lindou Vojtovou. Dokonca sme počuli, že si robí kurz inštruktorky, je to pravda? Koncom apríla mám prijímacie skúšky na kurz inštruktorky, takže ešte len uvidím. Zatiaľ som poslala svoj životopis a pravdepodobne budú súčasťou aj fyzické testy. Pripravujem sa poctivo, chodím na hodiny soulcycle skoro každý deň, podľa časových možností. Id o cvičenie podobné spinningu, no v rytme hudby. Veľmi ma to baví a dúfam, že ma vyberú,“ prekvapuje topmodelka, ktorej telo je doslova telom bohyne. 

Čítajte viac o úspechoch Michaely Kocianovej: Prestížne zaradenie topmodelky a ambasádorky Schwarzkopf Elite Model Look Slovakia: Toto sa zatiaľ nikomu nepodarilo

 

Zaujímalo nás preto, čo všetko robí pre svoje telo i ducha. Fanúšikovia na jej instagrame už pár dní totiž môžu sledovať rôzne aktivity zo súkromia a predovšetkým voľného času. Vzhľadom na to, že Michaela je skvelou motiváciou, spýtali sme sa jej pár otázok aj za vás:

Podľa tvojho instagramu to vyzerá, že cvičenie je tvoja vášeň. Súvisí to možno aj s tvojimi plánmi do budúcna? Vedela by si si predstaviť fungovať po modelingu aj v takejto oblasti? Prípadne mať niečo vlastné?

Určite áno, cvičenie je moja droga. Cvičím skoro každý deň, najmä s vlastnou váhou. Zatiaľ to nemá nič spoločné s plánmi do budúcnosti, len s mojím vlastným nadšením, no nikdy nevieš. Ako hovorí moja mamina, človek mieni, pán Boh mení.

Okrem toho chodievaš aj na hodiny SLT. Aký druh cvičenia to je a čo ti to dáva?

SLT sú stroje podobne vyzerajúce ako tie, na ktorých sa cvičí pilates. Je to však jedno z najnáročnejších cvičení, ktoré absolvujem, takže sa SLT venujem maximálne dvakrát do týždňa. Naposledy som mala takú svalovicu, že som nemohla dva dni nič robiť :D. Aj to sa stáva.

Mohlo by vás zaujímať: Slovenka vo svete vrcholového modelingu: Michaela Kocianová prezradila, na čo si treba dávať pozor

Ty rada behávaš, cvičíš, ale aj boxuješ. Do toho ešte pribudli spomínané aktivity. Ako mixuješ tieto druhy športu, povedzme v rámci jedného týždňa?

Mixujem veľa, no väčšinou podľa aktuálnej nálady. Behám iba v dobrom počasí, nemám rada beh v mínusových stupňoch. Boxujem už menej, musím sa priznať, no občas na tréning zaskočím. Vyberám si cvičenia podľa toho, na čo práve v ten deň mám chuť, pričom niekedy cvičím dvakrát za deň. Napríklad ráno si dám hodinu soulcycle a večer jogu. Ťahám do toho aj moju kamarátku Lindu Vojtovú, aby sme cvičenie premenili na zábavu.

Máš nejakú radu/vychytávku, v rámci cvičenia, na ktorú ty osobne zo skúseností nedáš dopustiť?

Asi to, že pri každom športe by mal byť človek opatrný a cítiť rešpekt. Nedávno som mala aj ja nemilý úraz, keď som pri cvičení jogy spadla zo stojky na hlave... Päť dní som nemohla nič robiť, bolo to veľmi bolestivé. Takže určite opatrne, nepreceňovať sa, pretože pri cvičení môže človek prísť aj k mnohým úrazom.

 

Saturday's like this‼️ Off to my gym session #JustDoIt #Love #Workout #Saturday #London @anneliedv

Fotka uverejnená používateľom Michaela Kocianova (@michaelakocianova),

 

Pohyb nie je len o fyzickom vzhľade, ale aj o čistke mysle, vyvetraní si myšlienok, predsa len sa nám pri ňom uvoľňujú endorfíny. Pocítila si to aj ty? 

Určite áno. Keď má človek zlú náladu, tak by si podľa mňa mal ísť zašportovať. Vyčistí si hlavu a príde na iné myšlienky. Napríklad, keď mňa osobne niekto nahnevá, väčšinou podám pri športe tie najlepšie výsledky. Potom idem domov vyčerpaná a už mi nezostane sila na nič iné, iba na spánok :D.

Ak sa chceš aj ty stať úspešnou topmodelkou, neváhaj prísť na tohtoročné castingy Schwarzkopf Elite Model Look 2016

FEMINITY TV: Sledujte video a rozhovory: Ako to vyzeralo na castingoch minulý rok?

Foto:
Instagram.com/michaelakocianova, Archív Elite Bratislava
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba