Domáca pedikúra za pár minút aj trendy v lakovaní: Takto efektne pripravíte svoje nohy na letnú sezónu

Počasie nám jasne dáva najavo, že leto dorazilo, ale vaše nohy nie sú na sandále ešte pripravené? Nevadí, ukážeme vám, ako raz-dva si s tým môžete poradiť.

Doprajte si domácu pedikúru ako zo salónu

Doprajte si domácu pedikúru ako zo salónu

Zdroj: Profimedia

Ak patríte medzi ženy, ktoré vezmú najradšej veci, v tomto prípade nohy, do vlastných rúk, prinášame vám recept na dokonalú domácu pedikúru, vďaka ktorému budú vaše nôžky vyzerať ako zo salónu. A ako bonus pridávame aj top trendy v lakovaní nechtov. 

Neprehliadnite: Desatoro krásnych nôh: Od tých ukážkových vás delí len týchto zopár bodov

Ukážkové nôžky

V prvom rade by ste mali dopriať svojim chodidlám poriadne horúci kúpeľ, do ktorého okrem morskej soli pridajte aj pár kvapiek citrónu. Táto zmes zmäkčí vašu kožu. Po okúpaní ich úplne vysušte, nezabúdajte na miesta medzi prstami a môžete sa pustiť do obrusovania. Najideálnejšie je použiť pemzu, ale siahnuť môžete aj po sklenenom pilníku. Pri domácej pedikúre zabudnite na britvu a žiletky, aby ste predišli úrazu. Po upravení vašich chodidiel pemzou im doprajete ešte domáci peeling. Zmiešajte olivový olej a hrubú morský soľ. Zmesou si dôkladne vymasírujte svoje chodidlá, opláchnite a opäť nohy vysušte. 

Následne sa môžete pustiť do vašich nechtov, ktoré práve počas leta musia pôsobiť tip-top. Na pamäti by ste mali mať, že vždy strihajte nechty na nohách zarovno, aby nezarastali a malíčky stačí len opilníkovať, rovnako tak po strihaní prejdite pilníkom aj zvyšné prsty. Pri lakovaní postupujte rovnako, ako pri nanášaní laku na rukách. Začnite podkladovým, potom zvoľte vhodný odtieň a nadlak. Keď máte nechty konečne suché, vmasírujte si do nôh poriadne hydratačný krém ako poslednú bodku celého ošetrenia.

FEMINITY TIP: Pre ešte jemnejšiu kožu na nohách môžete na chodidlá pred spaním naniesť olivový olej a nohy zabaliť na celú noc do ponožiek. Budete prekvapené, aký účinok to bude mať. 

Prečítajte si: Pár kvapiek oleja z konopných semien omladne vašu pleť: Vďaka týmto účinkom zabraňuje starnutiu

Trendy v pedikúre

Rovnako ako manikúra, aj pedikúra a lakovanie nechtov na nohách podlieha trendom. Túto sezónu rozhodne zabodujete so všetkými nude tónmi, ale rovnako tak aj ružovým zlatom, kráľovskou modrou či klasikou – červenou farbou. Medzi top trendy však patrí aj pastelová žltá či biela. Práve tieto dva odtiene vyniknú na vašich opálených chodidlách najviac. 

 

Foto:
Profimedia, Archív značiek
Zdroj:
rv

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba