Druhý deň Fashion LIVE! Slovenskí dizajnéri ukázali talent, Martin Hrča a Boris Hanečka vyvrcholením večera

Druhý deň Fashion LIVE! zaplnil Starú tržnicu do posledného miesta a my s redakciou Feminity sme boli pri tom. Pozrite si kolekcie talentovaných slovenských návrhárov.

Kolekcia Borisa Hanečku inšpirovaná jeho kolegami návrhármi na Fashion LIVE! 2016

Kolekcia Borisa Hanečku inšpirovaná jeho kolegami návrhármi na Fashion LIVE! 2016

Zdroj: Marek Rebroš

Druhý deň Fashion LIVE! priniesol bohatú paletu farebnosti, nádherných módnych kreácií a prehliadok plných prekvapivých momentov.

Pozrite si: Fashion LIVE! 2016: Štvrtý ročník módnej akcie odštartovali mladé talenty aj známi dizajnéri

ATELIÉR 343

Ateliér odevného dizajnu na Vysokej škole výtvarných umení nesie tri generácie odevných dizajnérov, ktorí sa postupne etablujú na slovenskej módnej scéne. Na Fashion LIVE! 2016 predstavili svoje kolekcie talentovaní dizajnéri Mgr. art. Barbora Peuch ArtD., Erika Cániková, Bronislava Žurková Brůčková, Petra Kovácsová, Silvia Zrebná a Katarína Kobušová. 

LA FEMME

Concept store na Laurinskej ulici v Bratislave predstavil kolekciu spoločenských šiat od talianskej návrhárky Chiari Boni, ktorá zažiarila aj na Fashion weeku v New Yorku. Podtitul kolekcie La Petite Robe prekvapuje od „malých čiernych“ až po ženské a rafinovane zvodné plesové róby.

BARBORA KUBI

Na Fashion LIVE! 2016 predstavila novú kolekciu Kubik, za ktorej príbehom stojí maľba s rovnomenným názvom. Tá je obrazom geometrického poriadku, ktorý spája jednoduchý rytmus čierno-bielej mriežky s hravými pastelovými farbami.

PETRA KUBÍKOVÁ

Nová kolekcia connectedDISconnected inšpirovaná japonským mestom Tokio poukazuje na prísnu geometriu, moderné veľkomesto a betónovú džungľu. Zároveň rozpráva príbeh človeka, ktorý sa ocitol sám a opustený vo veľkom dave.  

BLAŽEK

Pri tvorbe kolekcie na jar/leto 2017 sa dizajnéri módneho domu inšpirovali tradičnou portugalskou architektúrou plnou farieb a vzorov. Základným prvkom ostáva prvotriedny materiál, ktorým je egyptská bavlna. 

VIVIENNE WESTWOOD by ALIZÉ

Módny dom Alizé priniesol na Slovensko po prvýkrát svetovú módnu značku Vivienne Westwood. Aktuálna kolekcia #MANSS17 jar/leto 2017 je inšpirovaná zakladateľom WikiLeaks Julianom Assangeom, ktorý je už piaty rok nezákonne väznený v Londýne. 

MARTIN HRČA

Najnovšia kolekcia Martina Hrču opäť nadväzuje na jeho predošlé tematické okruhy. Určitá prchavosť v kombinácii s pevnou a ostrou formou. Krehkosť verzus divokosť. Až živočíšna surovosť v protiklade s infantilnou mäkkosťou a pokorou k materiálu. Ručne spracované ľanové plátno, prírodná kožušina, hodvábny mušelín, lycra či pleteniny. Kolekcia je doplnená autorskými šperkami z dielne Kristýny Španihelovej. 

BORIS HANEČKA

Úspešný dizajnér patrí na Slovensku k najuznávanejším módnym návrhárom. Hra s módou, rafinovanosť a skryté významy sú pre jeho tvorbu charakteristické. Každý kus z jeho dielne nesie v sebe príbeh alebo konkrétnu myšlienku. Je držiteľom prestížnych ocenení a za sebou má množstvo módnych prehliadok na domácej scéne, ale aj v zahraničí. Aktuálnou kolekciou PARAZIT vzdáva poctu svojim dizajnérskym kolegom – Lenke Sršňovej, Jane Gavalcovej, Marcelovi Holubcovi W., Ferovi Mikloškovi a Jane Pištejovej. Ich charakteristickú tvorbu pretvára do vlastnej podoby a ich rukopis prezentuje prostredníctvom vlastnej interpretácie. V kolekcii sa objavujú aj modely, ktoré skončili v Borisovej zásuvke a teraz sa s ostentatívnym červeným X objavujú na móle. Doplnky ku kolekcii vytvorili šperkárky Lucia Havlíková a Vierka Vojčiaková. Koordinátorkou kolekcie je Zuzana Marošová. 

Čítajte: Módna návrhárka Lenka Sršňová predstavila hriešne sladkú kolekciu: Už na pohľad si ju zamilujete!

Viac o Fashion LIVE! 2016 a o tíme, ktorí na ňom spolupracuje, čítajte v jesennom čísle magazínu FEMINITY, ktoré je práve v predaji!

Foto:
Marek Rebroš, Ján Zemiar
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba