Prečo by ste mali v starostlivosti o pleť používať prírodné oleje? Vďaka týmto piatim bude vaša pleť žiariť

V dnešnej dobe sa čoraz viac žien vracia k prírodnej kozmetike. Pozitívne účinky prinášajú najmä prírodné oleje, ktoré dokážu pleť rozžiariť či zbaviť akné.

Začnite používať prírodné oleje namiesto drahých krémov a uvidíte zlepšenie vašej pokožky

Začnite používať prírodné oleje namiesto drahých krémov a uvidíte zlepšenie vašej pokožky

Zdroj: Profimedia

Prírodné oleje sa používali na pleť v časoch, keď ešte neexistovali kozmetické krémy, séra a rôzne masky. Olejové výťažky sa nanášali na pleť a spĺňali hydratáciu, ochranu pred slnkom či odstraňovali nedostatky pleti. Tento „trend“ našich babičiek sa opäť vrátil a dokazuje, že nemá konkurenciu. Ktoré oleje sú tie najlepšie pre vašu pleť a aké majú účinky?

Prečítajte si: Aká je najúčinnejšia očista tela počas zimného obdobia? Túto zaručene vyskúšajte

Arganový olej

Vďaka vysokému obsahu prospešných látok ako je vitamín E , esenciálne mastné kyseliny a antioxidanty, pôsobí na vašu pleť regeneračne. Napomáha pleti pri regenerácii buniek, zlepšeniu textúry pleti a zabraňuje tvorbe vrások. Hoci pokožku hydratuje a zvláčňuje, nezanecháva pocit mastnoty. Tento prírodný produkt je vhodný pre akékoľvek typy pleti. Najviac sa odporúča pre zrelú alebo problémovú pleť, ktorú zbavuje nadmernej mastnoty. Arganový olej pôsobí hojivo, môžete ho použiť na malé ranky alebo zapálené akné. 

Mandľový olej

Tento olej sa získava zo sušených jadier mandľovníkov a v starostlivosti o pleť zastáva výsostné miesto vďaka upokojujúcim schopnostiam. Vysoký obsah vitamínov A, B a E, minerálov, mastných kyselín a proteínov pomáha pokožke vyrovnávať hladinu hydratácie a tá sa stáva čistejšia a vyzerá mladistvejšie. Mandľový  olej je vhodný pre normálnu a zmiešanú pleť .

Ružový olej

Ružový olej je veľmi populárny v južnej Európe a stáročia tvorí neoddeliteľnú súčasť v starostlivosti o pokožku. Olej získavaný z rôznych druhov šípkových ruží má nezameniteľnú vôňu a pleť predovšetkým lieči, regeneruje a omladzuje. Jeho úloha v starostlivosti zameranej na známky času je tak úplne nenahraditeľná. Na jemné vrásky okolo očí a úst len ťažko nájdete niečo lepšie. Ružový olej obsahuje cennú kyselinu plus vysokú dávku vitamínu C.

Mohlo by vás zaujímať: Táto bylinka od starej mamy funguje takmer okamžite: Vďaka nej sa vám tuk v tele neuloží

Makadamiový olej

Podporuje prirodzenú hydratáciu, regeneruje a pomáha udržiavať pokožku pružnú a vláčnu. Tvorí neoddeliteľnú súčasť najkvalitnejších masážnych zmesí a v každodennej starostlivosti o pokožku ho ocenia aj mamičky s malými deťmi. Zaujímavosťou je, že obsahuje slnečný ochranný filter.

Púpavový olej 

Výživný olej z púpavy dvojročnej sa mimoriadne cení kvôli obsahu gama-linolovej kyseliny, ktorá pomáha zmierňovať opuchy a zvyšuje prietok krvi, čo vedie ku zdravo vyzerajúce pokožke. Je vhodný pre zrelú pleť bez života, ktorej dodá svieži mladistvý vzhľad. Stačí použiť malé množstvo tohto oleja a priaznivé účinky sa dostavia.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MB

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba