10 vecí, ktoré by mal človek začať robiť pre seba a bez výčitiek: Bod 9 je nesmierne dôležitý!

Každý deň sme zavalení miliónom požiadaviek, telefón nám zvoní od skorého rána a my nevieme, čo skôr začať. Prečo by sme ale mali najprv myslieť na všetko ostatné a až potom na seba?

Nič neľutujte a robte veci pre seba

Nič neľutujte a robte veci pre seba

Zdroj: Profimedia

Možno nastal čas, aby ste prehodnotili svoje priority a zamerali sa konečne na seba! Nejde zase až o tak veľa. Nemusíte hneď a zaraz zmeniť celé svoje zmýšľanie, začnite po krokoch. Zo začiatku stačí, ak aspoň týchto desať vecí skúsite robiť bez výčitiek svedomia.

1. Cestujte, zážitky vám nikto nevezme

Nemôžete si zobrať voľno z práce alebo sa vám šéf nebodaj vyhráža? Uvedomte si, že život máte len jeden a nikto vám už stratené minúty, hodiny a týždne nikdy nevráti späť. Práca nás možno živí, niekedy však nie je nič zlé na tom, vyraziť do neznáma. Spoznávajte, objavujte a túlajte sa. Človek sa totiž nikdy nespozná lepšie, ako keď je odkázaný sám na seba niekde, kde je pre neho všetko nové a neznáme.

2. Choďte si zabehať, potrebuje to vaša psychika!

Pozitívne účinky behu si lan tak niekto nevymyslel. Už odpradávna je známe, že beh, rovnako ako i každý iný šport, vyplavuje endorfíny. Tie sa starajú o zdvihnutie našej nálady a nastolenie pozitívneho prístupu k veci. Ak máte pocit, že je toho na vás veľa, vyventilujte sa. Chodťe si bez výčitiek zabehať. Štyridsať minút bez všetkých problémov, trápení a myšlienok. Len vy, váš dych a pravidelný pulz.

3. Človek potrebuje čokoládu, potrvrdili to i vedci

Samozrejme, jesť maškrty na kilá nie je žiadna výhra, občas si však zhrešiť možete dovoliť. Malý kúsok horkej čokolády k poobednej káve či nebodaj i viac, nikdy nie je niečo, za čo by ste sa mali trestať. Každý z nás má jednoducho nejakú tú neresť, ktorej len ťažko odolá. U niekoho je to cigareta, u iného sladké pokušenie.

4. Počúvajte svoje srdce

Väčšina z nás sa ho bojí alebo mu neverí. Vnútorný hlas má však svoje opodstatnenie a ak vám našepkáva, že niečo nie je v poriadku, asi tomu tak bude. Nebojte sa ho počúvať a spraviť to, čo cítite, že je správne.  Vždy si musíte položiť otázku, či vám po určitej dobe bude stále záležať na tom, či ste nikomu neublížili a rozhodli ste sa rozumom. S veľkou pravdepodobnosťou totiž ublížite sami sebe a vaše srdce sa vám dvakrát nepoďakuje.

Mohlo by vás zaujímať: Aké vlastnosti by mal mať najdôležitejší človek vášho života? Tieto charakteristické črty sú najpodstatnejšie!

5. Zarobené peniaze sú len a len vaše

Chodíte do práce, ale bojíte sa minúť vlastnoručne zarobené peniaze? Uvedomte si, že výška bankového účtu váš šťastnými neurobí. Len pocity, zážitky a spomienky na niečo, čo ste si za ne mohli dovoliť, sú tým pravým dôvodom, prečo vôbec nejaké peniaze potrebujeme. Tak šup šup zarezervujte si najbližší víkend v Londýne.

Prečítajte si: 10 dôvodov, pre ktoré je dnes vzácne mať po boku šťastnú ženu

6. Sny sú pekné, no realita je ešte krajšia

Už v detstve ste snívali, že raz budete zubnou techničkou alebo herečkou? Prečo by malo byť neskoro? V dnešom svete korporácií máme možno pocit, že to, čo sme pôvodne chceli robiť, musí ísť do ústrania, pravda je však niekde inde. Bite sa za to, čo naozaj chcete a nenechajte sa odradiť ničím. Je to predsa váš život.

7. Každý deň sa učíme niečo nové: Urobte preto niečo šialené!

Nikdy neviete, čo sa stane zajtra, vyskúšajte niečo bláznivé ešte dnes. Kúpte si kupón na bandži džamping alebo vyskočte s padákom z lietadla. Strach je absolútne neopodstatnený a to, čo uvidíte, sa vám inak naozaj podarí.  Život predsa nesmie byť nudný!

8. Buďte vyberavá, pokiaľ ide o partnera, svoje rozhodnutie si dobre premyslite

Kamarátky sa berú či rodia deti a vy máte pocit, že ste ešte stále nenašli toho pravého? No a čo! Buďte sebecká a vyberavá. Neuspokojte sa s minimom a neznižujte svoju latku len preto, že váš princ na bielom koni zablúdil.

9. Nebuďte ticho, do hlavy vám nikto nevidí

Nechcete niekomu svojím názorom ublížiť alebo nebodaj povedať niečo, čo by ho sklamalo? V živote ale ide v prvom rade o vaše šťastie a to nedosiahnete, pokiaľ sa budete báť povedať, čo si naozaj myslíte. Otvorte preto ústa a nechajte sa počuť.

10. Spravte si deň len pre seba

Nechce sa vám s nikým hovoriť a počúvať ďalšie problémy. Pozná to snáď každý.  Zoberte si obľúbenú knihu, sadnite si do útulnej kaviarne a začítajte sa pri okne. Zabunite na všetko a venujte sa len a len sebe. Kto si to zaslúži viac ako vy?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba