Týchto 10 tipov vám z obývačky vytvorí doslova raj v dome: Zmeňte svoje bývanie na nepoznanie

Pohodlný a útulný domov je alfou a omegou šťastného života a spokojnosti. Začnite preto obývačkou a zmeňte ju s použitím najnovších trendov na nepoznanie.

Biela farba dokáže všetko urobiť dokonalé

Biela farba dokáže všetko urobiť dokonalé

Zdroj: Andrea Schumacher Interiors

1. Návrat k prírode

Využitie prírodných materiálov zažíva v tomto roku neuveriteľný návrat. Jednoduché farby v kombinácii s drevom a jeho imitáciami dokáže naozaj zázraky. Vyskúšajte do svojho útulného priestoru zakomponovať drevený krb alebo priečky, ktoré sa tak postarajú nielen o stabilitu, ale i dokonalý dizajn vašej obývačky.

2. Biela neuškodí

Možno ste sa doteraz báli siahnuť po bielej farbe,  váš strach bol však zbytočný. Nebojte sa experimentovať s touto farbou a doprajte si ju rovno ako poťah na svoju pohovku. Síce budete vašim deťom musieť stanoviť určité pravidlá a domáce zvieratká budú mať tiež vstup zakázaný, avšak biela farba v kombinácii s prírodnými materiálmi dokáže naozaj zázraky.

3. Zabudnite na tmavé farby

Rok 2017 v oblasti obývačkových trendov praje originalite. Nechajte tmavé decentné farby bokom a pri výbere poťahu, vankúšov či koberca siahnite radšej po odtieňoch fialovej, blankytnej modrej či zelenej. Tieto rozmanité odtiene totiž priestor celkovo oživia, zosvetlia a dodajú mu chýbajúcu energiu. Nebojte sa skombinovať i niekoľko farieb naraz, fantázii sa medze naozaj nekladú.

4. Čalúnenie sa opäť vracia

I keď by ste to nepovedali, čalúnené stoličky či kreslá zažívajú svoj veľký návrat. Aj keď nie ste ich veľkým fanúšikom, stačí, ak  si do svojej obývačky prinesiete aspoň jeden veľkolepý očalúnený kúsok.  Priestor bude posobiť oveľa honosnejšie a útulnejšie a to bez väčšej námahy. Ak nechcete investovať do nového kresla, skúste sa pohrať so starým nábytkom či zájdite do antikvariátu, určite tam nejaký ten čalúnený výtvor nájdete. Tento trend už totiž svoj moment slávy mal.

Mohlo by vás zaujímať: Sympatický bytový dizajnér André Sedmák: Dôvera klienta je tá najcennejšia investícia

5. Čím väčšie, tým lepšie

Pohovky a sedačky nakupujte tak, aby sa na ne zmestila celá rodina pohromade. Načo je totiž obývačka, ak nie na spoločné trávenie času. Pri výbere gauča platí pravidlo, čím väčší, tým lepšie. Tento rok sa totiž v oblasti interiérového dizajnu medzi inými trendami obrovský význam kladie na veľké priestrané a pohodlné sedačky, pohovky a kreslá.

6. Mramor už nepatrí len do kuchyne

Pravý mramor alebo jeho imitácia sa už dávno nepoužíajú len ako kuchynská doska či obklad. V skutočnosti sa preň rozhoduje čoraz viac nadčasových dizajnérskych nadšencov, ktorý ho používajú namiesto tehly v oblasti krbu alebo len tak, ako náhradu za tapetu. Samozrejme, pravý mramor nie je lacná záležitosť, výsledný efekt však za to naozaj stojí.

Prečítajte si: Zopár malých zmien a váš domov sa premení na raj. Spoznajte trendy v bývaní na rok 2017

7. Spojte minulosť a prítomnosť

Niekedy nie je potrebné meniť všetko od základov a na dosiahnutie dokonalého štýlu vám stačí doladiť len zopár vecí a nebáť sa experimentovať. Možno stačí, ak svojej obývačke doprajete niečo z trendov minulých a šibalsky ich prepojíte s trendami tohto roku. Práve tak dosiahnete harmóniu. Čo tak vyskúšať staroveký luster, ktorý necháte vysieť nad štýlovou pohovkou. Neuveríte, ako dokonale bude výsledný obývací priestor vyzerať.

8. Dánske Hygge

Dánsky štýl, ktorý sa v skutočnosti vyslovuje hoo-ga je v podstate založený na dokonalom pohodlí, ktoré si v obývačke vytvoríte vďaka maličkostiam. Zapáľte si sviečku, obklopte sa vankúšmi, doprajte si krb a nechajte sa unášať príjemnou atmosférou. Dáni vedia, ako svoj dom zútuľniť natoľko, aby dokázali prežiť dlhé a chladné zimy, nechajte sa nimi inšpirovať.

Inšpirujte sa: Koketujte s farbami a z vášho domova sa stane raj na zemi: Detaily v tomto prípade hrajú prím!

9. Niekedy stačí i kvet

Možno netreba veľké zmeny a vaša obývačka sa zemní na nepoznanie aj vďaka takej maličkosti, akou je samotný kvet. Skrášlite si okno, stolík alebo prázdny kút niečím živým a nebudete veriť tomu rozdielu. Trendom roku 2017 sú najmä obrovské kvety, ktoré je najlepšie postaviť  niekam, kde na ne budete mať priamy výhľad. Nebojte sa staviť i na exotickejšie kúsky, nemusíte sa predsa držať zaužívaných línií, je to váš domov.

10. Niečo malé vždy poteší

Veľakrát je celkový dojem hlavne o detailoch. Ak máte pocit, že vám k dokonalosti stále niečo chýba, vyskúšajte svoju obývačku obohatiť o niekoľko maličkostí. Pridajte niečo nevšedné na konferenčný stolík, okno, či na krbovú rímsu a nebudete sa stíhať čudovať, ako sa celkový vzhľad vášho domova zmení.  Niekedy stačí naozaj málo.

Foto:
Andrea Schumacher Interiors, Janet Brooks Design, New England Elements, Katie Rosenfeld Design, Summer Thornton Design, Inc, Meredith Erichsen, Jeannie Balsam Interiors, Traci Connell Interiors
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba