Takéto poníženie som nečakala: Partner ma požiadal o ruku skutočne nechutným spôsobom

Dodnes nerozumiem tomu, ako som to s Martinom mohla vydržať tak dlho. Zrejme som bola poriadne zaslepená láskou, lebo jeho správanie by asi žiadna tri roky netolerovala.

Ako by ste na jeho žiadosť reagovali vy?

Ako by ste na jeho žiadosť reagovali vy?

Zdroj: Profimedia

Martin a ja sme sa spoznali cez jedného nášho známeho a už po pár stretnutiach som zistila, že je perfektný milenec. Vtedy som ešte nehľadala žiadnu vážnu známosť, a preto mi tieto vášnivé noci jednoducho vyhovovali. Časom sa to však zmenilo.

Prečítajte si: Bývalému mužovi som zatajila dieťa: Vychovávam ho sama, no jedna vec mi stále na mojom synovi nesedí

Je asi pravdou, že žena dáva do všetkého viac citov a aj ja som sa nakoniec ako hlúpa do Martina zamilovala. Svoje city príliš neprejavoval a preto neviem, či to cítil rovnako, ale začali sme spolu žiť. Problém bol v tom, že práve v tom období stratil prácu a tak som si ho nasťahovala ku sebe. Ja sama mám vlastný byt a skvelé zamestnanie, preto to nebol pre mňa žiadny problém. V našom vzťahu však chýbala romantika. Hoci si časom prácu našiel, nikdy ma nepozval na večeru, neprejavoval city, či nenakúpil veci do domácnosti. Tešilo ma aspoň to, že ma niekto doma čaká a, že v posteli bol perfektný. O peniazoch sme sa príliš nerozprávali, keďže som tušila, že to pre neho nebolo ľahké. 

Raz po práci ma čakal doma s dosť nezvyčajnou prosbou. Spýtal sa ma, či by som mu nepožičala väčší obnos peňazí. Samozrejme, že ma zaujímalo, na čo ich potrebuje. Rozčúlil sa s tým, že ho musím prestať kontrolovať a viac mu dôverovať. Večer ma čakal dôležitý pracovný event a preto som nemala chuť sa hádať. Dala som mu svoju kartu na dôkaz toho, že mu dôverujem a dohodli sme sa, že mi peniaze do dvoch mesiacov vráti. Neviem, čo som si myslela, ale keď mi prišiel výpis, že si vytiahol o tri stovky viac, jednoducho som mala dosť. Bolo toho na mňa veľa, večer sa nevydaril a tak som ho ráno po obrovskej hádke vyhodila z bytu. Uvedomila som si, že ma už nebaví sa o neho ďalej starať. Keď sa však celý týždeň neozval, začal mi chýbať. Napísala som mu správu, na ktorú dva dni nereagoval.

Čítajte aj: Týchto 7 typov ľudí by ste mali zo svojho života postupne vyradiť: Možno sú práve oni zodpovední za vaše nešťastie

Toto nakoniec spravil

Na moje prekvapenie ma o niekoľko dní na to čakal doma. Ešte stále mal moje kľúče, preto ma to neprekvapovalo. Neospravedlnil sa, iba tvrdil, že ho musím pochopiť, že to nemá ľahké, a že môže mať hocikoho a preto by som si mala uvedomiť, čo v ňom mám. Priznávam, bol sexi, ženy po ňom šaleli, ale to bolo to jediné, čo mohol ponúknuť. Už som nemala silu na to, aby ma viac ponižoval. Poprosila som ho o kľúče a o peniaze, ktoré som mu dala. Vtedy si kľakol s malou krabičkou v ruke. Myslela som si, že sa zbláznil. Povedal len: "No tak zlato, pozri, čo pre teba mám."  Vtedy som si uvedomila, že tie peniaze boli asi na prsteň a ja som reagovala prehnane. Po otvorení krabičky mi zamrzol úsmev na tvári. Žiadny prsteň tam nebol, iba malý papierik, na ktorom stálo: "Chcem ťa, ale na prsteň potrebujem viac peňazí."

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba