10 minút a jedno švihadlo vás delia od dokonalej postavy: Vyskúšajte toto krátke, ale účinné cvičenie

Ak chcete z cvičenia vyťažiť maximum, vyskúšajte zaradiť do vášho tréningového plánu aspoň pár krát do týždňa toto 10-minutové cvičenie so švihadlom.

Bude vám stačiť iba jedno švihadlo a 10 minút

Bude vám stačiť iba jedno švihadlo a 10 minút

Zdroj: Profimedia

Preskok cez švihadlo je účinným kardio cvičením, vďaka ktorému si už za krátku dobu dokážete vypracovať krajšiu a štíhlejšiu postavu. Práve preto sa oplatí dať švihadlu druhú šancu aj vo vyššom veku.

Čítajte aj: Švihadlom k chudnutiu: Tento nevinný nástroj dokáže s vašou postavou zázraky!

Celé cvičenie je mix kardia a posilňovania. Konkrétne zahŕňa 5 cvikov s vlastnou váhou, medzi ktorými preskočíte cez švihadlo 100-krát. Každý cvik zopakujte 12-krát a prestriedajte s preskokmi cez švihadlo. 

Preskoky cez švihadlo

Na začiatku stiahnite brucho, spojte nohy a preskočte cez švihadlo minimálne 100-krát. Tento cvik zopakujte po každom cvičení.

Drepy

Rozkročte sa, zodvihnite ruky so švihadlom nad hlavu a pomaly prejdite do drepu. Dajte si pozor na to, aby kolená nepresahovali špičky a smerom nahor stiahnite zadok. 

Výpady

Ruky držte aj tentokrát natiahnuté do výšky a prejdite do výpadu. Nohy prestriedajte s tým, že obe nohy zvierajú 90 stupňový uhol.

Výpady s otočkou

Opäť prejdite do výpadu, zastavte sa a otočte s vystretými rukami so švihadlom do rovnakej strany ako noha, ktorou ste vykročili. Zopakujte 12-krát a nohy vymeňte.

Výpady do kríža s otočkami

Pri tomto cviku smeruje noha vzad do kríža a vystreté ruky so švihadlom do strany. Aj v tomto prípade nohy prestriedajte postupne.

Plié

Cvik Plié, alebo úklony vykonávajte v pozícii drepu so stiahnutý bruškom a vystretými rukami nahor. Pomaly sa ukláňajte do jednej aj druhej strany.

Inšpirujte sa: 8-9 týždňová výzva ako mať krajšie telo, ktorá platí takmer pre všetkých: Takto pôjdu kilá dolu expresne rýchlo!

VIDEO: Pozrite si celú ukážku cvičenia so švihadlom na precvičenie celého tela

Foto:
Profimedia, youtube.com/CosmoBody
Zdroj:
DD, youtube.com/CosmoBody

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba