Takto to robia aj topmodelky: Jeden DOBRÝ ZVYK denne môže zmeniť vaše telo a pleť na nepoznanie!

Každá z nás má nejaký ten „svoj“ dobrý zvyk. Babskú radu od kamošky, či zázračný recept na chudnutie, ktorý zaručene zaberá. Čo keby sme vám však povedali, že existuje ešte jeden recept, s ktorým ľahšie vyzmizíkujete vrásky, rozjasníte pleť, zmiernite celulitídu a naštartujete metabolizmus na plné obrátky? Áno, existuje jeden starý, prírodný elixír krásy… Zoberte si príklad z topmodeliek a osvojte si aj vy tento dobrý zvyk.

Zdroj: PR

Zázrak menom…

…pramenitá voda! Aj keď sa toho o životnom štýle modeliek narozpráva veľa, faktom ostáva, že zaručené skrášľovacie triky ovládajú všetky bez výnimky. A hoci ma každá tú svoju osvedčenú diétu, jeden dobrý zvyk majú všetky spoločné. Skúste sa spýtať ktorejkoľvek tomodelky, či anjela značky Victoria´s Secret, čo považuje sa svoj najlepší trik pre krásnu pleť a štíhle krivky, a dostanete rovnakú odpoveď. Ani jedna zo známych top modeliek nedá dopustiť na litre čistej pramenitej vody a prísny pitný režim! Zdá sa vám to až príliš jednoduché? Áno, presne také to je! Stačí dodržať pár pravidiel. O tom, že sú účinné, sa môžete presvedčiť doslova na vlastnej koži. 

Túžite po krásnej, žiarivej pleti? Zabudnite na chvíľu na drahé hydratačné krémy.

Veru tak, všetky modelky už dávno vedia, že oveľa dôležitejšie, než investovať polovicu výplaty do (aj keď kvalitných) kozmetických prípravkov, je zabezpečiť pleti dostatočnú hydratáciu zvnútra. Platí totiž rovnica – čím menej vody, tým hlbšie vrásky a nepekné póry. Ak túžite po krásnej pokožke bez známok starnutia, iba hydratačný krém, akokoľvek drahý, vám stačiť určite nebude. Rovnako dôležité je pravidelne piť a zabezpečiť tak pleti dostatok hydratácie tým najprirodzenejším spôsobom. To najlepšie, čo môžete urobiť pre svoju pleť, vás dokonca ani nebude stáť majland. A pritom je pramenitá voda pre pokožku ten najvzácnejší elixír krásy, aký nám príroda ponúka! 

Mať tak telo ako topmodelka! Keď už sme pri tom, čo vám v tom bráni?!

"Samotné pitie čistej vody vás nadbytočných kíl síce nezbaví, ale pri formovaní vytúžených kriviek vám môže výrazne napomôcť. Pravidelné pitie pramenitej vody nalačno každé ráno naštartuje metabolizmus a posilňuje zdravé chudnutie, pretože znižuje pocit hladu a znižuje sklon k prejedaniu sa," prezrádza MUDr. Peter Minárik, gastroenterológ a odborník na výživu.

Takto to robia topmodelky: Urobte si z pitia pramenitej vody dobrý zvyk!

1) Začnite deň veľkým pohárom pramenitej vody namiesto rannej kávičky. Vôbec nezáleží na tom, či do nej niečo pridáte podľa aktuálnych ”sassy” trendov, pramenitá voda je totiž dostačujúca sama o sebe. Vytúžený efekt v podobe krásne hydratovanej pleti sa pri troche pravidelnosti v kombinácii so zdravou životosprávou dostaví. .

2) Vypestujte si zvyk vypiť každý deň najneskôr do dvanástej približne liter pramenitej vody. Ak sa vám to podarí, výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Vyhnete sa nepríjemným prejavom dehydratácie, ako sú malátnosť či bolesti hlavy, naštartujete si metabolizmus na plné obrátky, a urobíte zároveň to najlepšie pre svoju pleť. Ráno má totiž naše telo po hodinách spánku veľký deficit tekutín. Ak ich pri raňajkách nedoplníte, cez deň to už veru nedoženiete. Pripravte si fľašu s pramenitou vodou ráno na viditeľné miesto, alebo si ju vezmite so sebou rovno do práce, či do školy.

“Pramenitá voda obsahuje minerály v rozmedzí 150-400 mg/l a zo zákona sa do nej nesmú pridávať žiadne iné látky s výnimkou oxidu uhličitého – CO2, čím sa stáva ideálnym spoločníkom na každý deň,” dodáva Ing. Beata Karvašová, zodpovedná za kontrolu kvality pramenitej vody z Rajeckej doliny.

4) Pite pravidelne aj počas celého dňa. Vezmite si príklad z celebritných krások, a nepohnite sa ani vy z domu bez fľašky vody v ruke! Nemala by chýbať ani vo vašom aute, na pracovnom stole či v kabelke. Nemusíte neustále popíjať, ide skôr o to, aby ste ju mali poruke vždy, a pili ste skôr než vás prepadne smäd – na výlete, nákupoch či počas cvičenia. Denne by ste mali vypiť 0,5 litra na každých 15 kg našej hmotnosti. Ak teda vážite napr. 60 kg, je pre vás ideálne vypiť aspoň 2 litre nesýtenej pramenitej vody za deň.

Viete, koľko by ste mali vypiť pramenitej vody za deň vy? Vyrátajte si na kalkulačke: www.rajec.com/moj-dobry-zvyk

OSVOJTE SI DOBRÝ ZVYK! Pramenitá voda každý deň!

- reklamná správa -

Foto:
PR
Zdroj:
PR článok

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba