Charizmatický herec Maroš Kramár a jeho súkromné večierky u neho doma: Toto sa deje u neho v obývačke

Slovenský herec Maroš Kramár nám v rozhovore prezradil, ako funguje princíp bytového divadla, aj to, kto mu robí najväčšie problémy.

V rozhovore pre Feminity prezradil viac o bytovom divadle

V rozhovore pre Feminity prezradil viac o bytovom divadle

Zdroj: SITA

Pri prezentácii noviniek značiek KRUPS, ROWENTA a TEFAL v nádherných priestoroch kaštiela Chateau st. Havel sme objavili kúzla noviniek spomínaných značiek. Počas slnečného dňa plného prekvapení sme si mali možnosť vyskúšať všetky trendy nových kolekcií patriacich do skupiny Groupe SEB. Zaujímavosťou boli kuchynské sady, kde sme si mali možnosť vyskúšať novú kategóriu výrobkov Tefal a zároveň sme dostali aj praktický darček. Pri prezentácii noviniek sme sa stretli aj so slovenským hercom Marošom Kramárom, ktorý bol súčasťou spomínaného eventu. V rozhovore nám prezradil zaujímavosti z jeho života a zistili sme viac o jeho tajnom divadle.

Počuli ste už o bytovom divadle, v ktorom vás autor privíta u seba v byte a zároveň vám predvedie divadelné predstavenie? Tento formát divadla nie je vo svete žiadnou novinkou. Nadšenci sa preto môžu tešiť zo skvelej inscenácie aj na slovenskej divadelnej scéne. 

Prečítajte si aj: Táto krásna Slovenka nestarne: Pozrite sa, ako to herečke Diane Mórovej nedávno v spoločnosti pristalo

Ateliér Maroša Kramára

Len si to predstavte, zazvoniť do jedného z podkrovných bytov v Starom meste a nechať sa hostiť od slovenského herca. Počas súkromného večierku sa porozprávať s umelcami, piť dobré víno a zároveň si pozrieť divadelné predstavenie v komornej atmosfére. To všetko môžete zažiť v ateliéri Maroša Kramára priamo v jeho obývačke!

Náhoda

„Myšlienka vznikla úplne náhodne, že som ubytoval v tom byte ukrajinského režiséra. Začali sme skúšať hru Tajomné variácie. Dej tejto hry sa odohráva v Nórsku na pustom ostrove, v jednom dome, kde sú drevené trámy, krb, veľa kníh. No a v mojom byte sú trámy aj horiaci krb a už len do neho bolo potrebné priniesť veľa kníh. Ukrajinský režisér Valentín mi vtedy povedal, že táto hra bola napísaná pre môj byt," začína rozhovor Maroš Kramár.

Neprehliadnite: Páni, teraz sa dobre držte: Cibulková ukázala najodvážnejšiu FOTO v plavkách!

Divadlo v podkrovnom byte

Keďže na Slovensku doteraz bytové divadlo nebolo a ľudia túto novinku doposiaľ nepoznali, Marošovi to prišlo ako skvelý nápad vytvoriť jedno vo svojom podkrovnom byte. „Tak sme to začali tak skúšať a zistili sme, že to funguje. Veľa ľudí sa ma pýta, čo bude ďalej, ale ja to neviem. Ja vždy hovorím, my sme nehľadali hru pre byt, ale tá hra si našla tento byt,“ priznáva u úsmevom slovenský herec.

V rozhovore nám priznal aj to, kto mu robí v jeho kultúrnom večierku menšiu prekážku. „Problém je akurát v tom, že mám takú susedu, ktorej sa to nepáči, ale jej sa nepáči nič na tomto svete," hovorí Maroš.

Divadelný večierok

„Ľudia ku mne chodia v podstate na privátny večierok, kde im ponúknem aj pohár vína a niečo pod zub. Celá pozvánka je od šiestej, kde prichádzajú hostia. Rozprávame sa a o siedmej sa ich teda spýtam či chcú niečo predviesť z divadelného umenia. Po predstavení ešte pokecáme o kultúre, umení a o všeličom. O desiatej už hostia odchádzajú, aby sme nerušili nočný kľud. Nenazývam to divadlom, skôr privátnym večierkom, na ktorý pozývam ľudí do ateliéru Maroša Kramára,“ objasňuje situáciu charizmatický herec.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Speváčke Emme Drobnej ide karta: Hudba je jej život a kvôli tomuto môžeme byť hrdí, že sa vrátila na Slovensko

Hra o láske

Tieto večierky spoluorganizujem s mojím kolegom Jurajom Hrčkom, pretože táto hra je písaná pre dvoch mužov. Je to krásna hra o manželstve, láske a sexe. Rozšíril som kultúrnu ponuku v Bratislave a zároveň cestovný ruch. Na moje pozvanie prichádzajú ľudia od Humenného, Košíc, Čiernej nad Tisou až po Liberec. Prídu ľudia, ktorí si zoberú hotel len preto, aby mohli zažiť tento pekný štvorhodinový večer," uzatvára spokojne. 

Foto:
SITA, Archív
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba