VIDEO: Riaditeľka súťaže krásy Miss Slovensko prezradila, čoho sa počas pôstu vzdala: Tejto veci sa 40 dní vyhýba

Riaditeľka súťaže krásy Miss Slovensko Karolína Chomisteková dodržiava niektoré slovenské zvyky a kresťanské tradície. Tohto sa počas pôstneho obdobia rozhodla vzdať.

Tejto jednej veci sa Karolína počas pôstu vzdala
Tejto jednej veci sa Karolína počas pôstu vzdala

Karolínu sme pred pár dňami stretli na otvorení vernisáže obrazov Party v 21. storočí. Išlo o výstavu 33 obrazov, na ktorých boli vyobrazené naše známe slovenské ženy a ich hlavy zdobili historické slovenské party a vence s moderným nádychom. Karolína bola jednou z nich.

FEMINITY TV: Rozhovor, v ktorom Karolína vyjadrila názor na slovenské tradície a tiež svoj vlastný pohľad na slovenské ženy

Čítajte aj: Známe Slovenky, ktoré obľubujú tradičné slovenské motívy: Prvky folklóru využili aj na bežné outfity!

Karolína mala na sebe partu z regiónu Podunajska, konkrétne z obce Martovce. "Bola to veľmi pekná, farebná, svadobná parta a cítila som sa v nej výborne."

Hoci sama Karolína vzťah k tejto oblasti nemá, tradície miluje. "Milujem tradície, krojové a tradičné veci. Narodila som sa na Orave a tam to dosť uctievame. Na Slovensku sa mi páči, že z nás cítiť vzťah k tradíciám a máme ešte zachované tie naše tradičné veci."

Aj samotná Karolína uznáva tradície a keďže sa blíži Veľká noc, prezradila nám, na čom si v rodine dávajú v tomto období najviac záležať. "Pred Veľkou nocou uctievame 40-dňový pôst, každý svojím vlastným spôsobom už od Popolcovej stredy. Okrem toho trávime spoločný čas doma ako rodina a chodíme do kostola, keďže sme kresťanská rodina. Samozrejme na Veľkonočný pondelok musí byť veľká kupačka a šibačka."

Pozoruhodné je tiež to, že sa Karolína počas pôstu rozhodla vzdať a zdržať konzumovania sladkostí. "Ja mám vždy sladké. Robím to preto, lebo mi to robí radosť, ale keďže sa pôst nevzťahuje na nedele, tak vždy v nedeľu som si dopriala nejaký dobrý koláč."

Inšpirujte sa: Takto vyzerajú raňajky Emmy Tekelyovej: Inšpirujte sa jednou potravinou na tanieri, ktorá zasýti na dlhší čas

Foto:
Ján Zemiar, instagram.com/karolinachomistek, Ľubomír Sabo a Zuzana Sénášiová /LSZ PHOTOGRAPHY Video: Vlado Anjel
Zdroj:
DD

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba