Fitness výzva: Vďaka týmto siedmim cvikom schudnete rýchlejšie. Celé cvičenie trvá iba 17 minút!

Aj keď na každú postavu platí niečo iné, s týmito cvikmi bude vaše chudnutie jednoduchšie. Pripravili sme pre vás spolu s trénerom Cyrilom Dongom krátke a hlavne intenzívne cvičenie.

7 cvikov, ktoré si vďaka výsledkom zamiluješ

7 cvikov, ktoré si vďaka výsledkom zamiluješ

Zdroj: Natália Dongová

Samozrejme, že to nepôjde bez zdravého jedla, a preto sa snažte do vášho jedálnička zaradiť čo najviac čerstvých potravín a zdravých tukov. 

Čítajte aj: Týchto 5 potravín obsahuje najviac vody: Pomôžu vám pri chudnutí a nepriberiete z nich ani gram tuku

Celý tréning pozostáva zo 7-minútového cvičenia (jeden cvik = jedna minúta) a 10-minútového kardia, ktoré môžeš vykonávať buď na začiatku, alebo na konci svojho tréningu. Snaž sa cvičiť minimálne šesťkrát do týždňa a ak máš rada výzvy, tak si celé cvičenie zopakuj aj dvakrát. Svoju premenu nám môžeš poslať aj do redakcie ako inšpiráciu na adresu: info@feminity.sk.

Plank

Prvý cvik sa začína na predlaktí, s tým, že sa dá obmeniť a vykonávať aj na dlaniach. Na zemi sa zapri o lakte, natiahni telo do dĺžky a zdvihni sa na špičky. Chrbát musí byť rovný a bruško stiahnuté. V tejto polohe vydrž minimálne 20 sekúnd až 1 minútu.

Skracovačky so zdvihnutou panvou

Pri tomto cviku si ľahni na chrbát a zdvihni zadok čo najvyššie, obe nohy zostávajú pevne na zemi. Pomaly sa dvíhaj a rob skracovačky. Smerom hore je výdych a dole nádych.

Drepy

Postav sa na šírku ramien a pomaly prejdi do drepu s tým, že koleno nepresahuje špičku a obe špičky smerujú mierne do strán. Drepy rob v obmenách a to: úzke s nohami bližšie pri sebe a široké s nohami od seba. Smerom hore vydýchni a stiahni zadok.

Boxovanie s jednoručkami

Postav sa, vyrovnaj chrbticu, stiahni brucho, zadok a jednu nohu umiestni pred druhú. Oboma rukami postupne udieraj dopredu a časom prirodzene zrýchli tempo a silu úderu.

Jumping Jack

Zo základnej pozície v stoji odskoč s tým, že ruky pôjdu hore a nohy od seba. Najskôr do strán a potom dopredu pred seba.

Zanožovanie na štyroch

Daj sa na všetky štyri a pomaly zdvihni jednu pokrčenú nohu v kolene do výšky, sprav 20 opakovaní a nohy vymeň. Celú dobu nezabudni na vyrovnanú chrbticu a stiahnuté bruško.

Zdvíhanie sa na špičkách

Pri tomto cviku zapájaš lýtka a to tak, že sa zdvíhaš na špičky a pomaly klesáš naspäť. Ak sa ti päta nedotýka zeme, tvoje lýtka pracujú dvojnásobne.

Každý cvik vykonávaj čo najprecíznejšie počas 1 minúty. Po dokončení cvikov prejdi ku záverečnému kardiu, ktoré si môžeš vybrať úplne sama z nasledujúceho zoznamu cvikov: Intervalový beh (vonku x vo fitku), beh na mieste, jumping jacks, angličáky, drepy s výskokom, alebo preskoky cez švihadlo. 

Inšpirujte sa: Takto to vyzerá, keď zhodíte 13 kíl: Mamičke zo Slovenska sa to za dva mesiace vďaka tomuto nakoniec podarilo

Každý cvik je potrebné vykonávať v určitom časovom intervale. Minimálne však 10 min. 
Príklad: 20 sekúnd na maximum, 10 sekúnd pauza alebo 30 sekúnd na maximum, 20 sekúnd pauza. V tomto intervale prestriedaj celý cvik či beh po dobu 10 minút. Ak máš však náladu na klasické kardio, vybehni von na 10 minút s tým, že sa snaž udržať rovnaké tempo po celý čas.

Viac zaujímavých tém nájdete v najnovšom čísle magazínu Feminity, ktorý je práve v predaji!

Foto:
Natália Dongová
Zdroj:
Cyril Dongo

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba