Týždeň po zásnubách prišiel s touto zvláštnou prosbou: Má si ho čitateľka Denisa napriek tomu vziať?

Zásnuby patria medzi najkrajšie momenty v živote ženy. Denisa však krátko po nich zažila túto zvláštnu situáciu.

Má si ho Denisa napriek tomu vziať?

Má si ho Denisa napriek tomu vziať?

Zdroj: Profimedia

Požiadal ma o ruku po troch rokoch vzťahu. Bola som skutočne šťastná, keďže som chcela už dávnejšie posunúť náš vzťah na ďalšiu úroveň. Po zásnubách však prišiel s nezvyčajnou prosbou.

Čitajte aj: Museli mi stroskotať tri vzťahy, aby som prišla na to, čo sa za tým skrýva: Dnes som už konečne sama sebou

S Jurajom sme mali vo všetkých veciach jasno. Nebolo nič, čo by nás mohlo rozdeliť, a preto som si myslela, že ma už nemôže ničím prekvapiť. Tolerancia a rešpekt boli veci, na ktorých sme si zakladali. Týždeň po zásnubách sa ma počas večere v reštaurácií spýtal, či by mi neprekážalo, ak by som podpísala predmanželskú zmluvu. Zostala so zarazená, lebo sme si maximálne dôverovali, a takýto krok mi pripadal bezpredmetný a hlavne zvláštny. Mala som zrazu pocit, akoby mi nedôveroval a chcel sa poistiť, keby niečo. Ja som však vždy verila tomu, že láska ani žiadne city sa reálne poistiť nedajú. Celé je to postavené na dôvere a rozhodnutí. Samozrejme, že ma zaujímalo, prečo je pre neho tak dôležité to, aby som papiere podpísala. Na čo s pokojom povedal: "Chcem, aby sme si dopredu ujasnili, čo je moje a čo zas tvoje. Ak sa rozvedieme, každý bude mať to, s čím do manželstva prišiel."

Hoci to znie logicky, ranilo ma to. Manželstvo je predsa o spoločnom živote, nie o oddelených záujmoch. Viem, že som zarábala menej ako on a nemala úspešných rodičov, napriek tomu som sa starala o spoločnú domácnosť a investovala do nej všetko, čo som mala. Najhoršie bolo, že to neskončilo len pri tomto rozhovore, ale celé to o týždeň na to pokračovalo u nás doma. Pred odchodom na služobnú cestu mi nechal na stole ruže a pri nich obálku s nápisom, porozmýšľaj o tom. Keď som si prečítala podmienky, neverila som vlastným očiam. V prípade rozvodu, či nevery chcel, aby mi zostali len veci, do ktorých ja sama investujem peniaze, deťom chcel dať minimálne výživné stanovené štátom a ukončil to celé tým, že ma miluje, ale istota je istota. Vraj je to len papier a naša láska je dôležitejšia, tak nech sa nad tým príliš nestresujem. Myslela som, že sa mi to sníva. Milujem ho, a preto som ho neopustila, ale už si nie som až tak veľmi istá tým, či si ho chcem vziať za manžela.

Prečítajte si: Stala som sa mamou po 40-tke: Kvôli jednej veci by som to nespravila znova

Ako by ste sa rozhodli vy?

podpísala by som papiere
119
nepodpísala by som nič
644
dala by som tomu čas
68
Hlasovalo: 831

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba