7 spôsobov ako vyčistiť vaše telo v jarných dňoch: Nabehnite na nový životný štýl, ktorý detoxikuje váš organizmus!

Prinášame vám overené tipy, ako sa zbaviť toxínov a zanesených látok z vášho organizmu a zároveň nabehnúť na zdravý životný štýl.

Očisťte svoj organizmus zaručeným receptom

Očisťte svoj organizmus zaručeným receptom

Zdroj: Profimedia

Chladné počasie a nedostatok slnečného svetla môžu mať negatívny dopad na ľudský organizmus. Apríl je jeden z prelomových mesiacov, kedy sa telo obnovuje a opäť nanovo vyživuje. Prinášame vám 7 tipov, ako svoje telo podporiť v tejto detoxikácii a vnútornej očisty, ktoré telo zaručene potrebuje. Niektoré z nich si možno obľúbite natoľko, že ich zavediete do svojej každodennej rutiny.

Prečítajte si aj: Vyskúšajte si jeden týždeň s týmto detox menu: Tomuto sa vyhnite a toto počas dňa jedzte!

Bez lepku

Vyhnúť sa lepku, kukurici, sóji a spracovaným bezlepkovým alternatívam je prvou zásadnou zmenou, ktorú musíte podstúpiť. Tieto potraviny môžu vyvolať zápalovú reakciu v tráviacom systéme, ktorý dokáže vykoľajiť vaše telo z rovnováhy

Bez alkoholu

Obmedzte konzumáciu alkoholu a podporujte zdravie vašej pečene. Zoberte si dlhšiu pauzu od alkoholu a zaveďte do svojho jedálnička potraviny ako červená repa, artičoky, vývar, vaječný žĺtok, olivový olej. Práve tieto suroviny podporujú správne fungovanie vašej pečene, ktorá potrebuje reštart. 

Organické potraviny

Jedzte vysoko kvalitné organické potraviny, tak často ako je to možné. Zabezpečíte tým viac živín pre vaše telo a menej toxických látok. Produkty s označením bio, organické, voľný výbeh. To sú slová, ktoré budete hľadať na etikete daného tovaru. 

Dobré tuky verzus zlé tuky

Jedzte celú radu dobrých tukov a vyhnite sa tým zlým. Medzi dobré tuky patria napríklad kokosový olej a olivový olej. Pridajte do každého šalátu jednu lyžicu týchto dobrých tukov a uvidíte, že vaše telo sa vám odvďačí. Vyhnite sa slnečnicovému a kukuričnému oleju, ktoré nie sú prospešné pre vaše zdravie.

Ovocie

Jedzte viac ovocia, než doteraz. Zvýšte jeho denný príjem na minimálne 6 kúskov. Veľa ľudí obmedzilo ovocie, kvôli jeho vysokému obsahu cukru. Je to však fruktóza, z ktorej ešte nikto nikdy nepribral. Pokiaľ sa budete stravovať vyvážene s pridaním dostatočného množstva ovocia, bude to mať pre váš organizmus len pozitívne účinky. Ovocie obsahuje antioxidanty a minerálne látky, ktoré vám dodávajú energiu a podporia vás metabolizmus. 

Mohlo by vás zaujímať: Vitamín D je nepostrádateľný pre naše telo: Toto je 7 potravín, vďaka ktorým ho dostanete do tela, ak slnko nepomáha

Prospešné mikróby

Veda dokázala nesmierne dôležitú vec, a tou sú „dobré“ mikróby. Mikróby žijúce v našom tráviacom systéme sú s ohľadom na nás celkový zdravotný stav prospešné. Správny druh probiotík môže zaplaviť váš systém mikroorganizmami, ktoré pomôžu aby bolo vaše telo vyvážené a zdravé. 

Príroda

Navštevuj prírodu tak často, ako je to možné! Pobyt na čerstvom vzduchu, v lese a na slnku pomôže podporiť optimálne hladiny vitamínu D a zároveň rozptýli negatívne energie, ktoré sa vo vás vybudovali počas zimy. Dlhé prechádzky, piknik v parku, či 30 minútový beh v lese sú ideálnym pomocníkom pri očiste organizmu. 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba