Schudnite za pomoci púpavy: Takto jednoducho si z nej pripravíte účinný čaj na zbavenie sa tukových vankúšov

Možno si myslíte, že je len obyčajným žltým kvietkom, ktorý je v apríli vidno takmer všade. Púpava však prekvapivo dokáže oveľa viac.

Šálka púpavového čaju dokáže naozaj divy
Šálka púpavového čaju dokáže naozaj divy

Bylinka plná vitamínov

Samotná púpava je viac než len obyčajný kvet, ktorý deti používajú na vitie vencov. Už v minulosti sa jej kvety, listy a koreň využívali hlavne vďaka vysokému obsahu vitamínu B, C a D, železa i vápnika. Zároveň však obsahuje i vysoké množstvo inulínu, ktorý je prospešný hlavne pre diabetikov.

Okrem iného je i vysokým zdrojom lecitianínu, ktorý ochraňuje mozgové bunky a spomaľuje ich starnutie. Zároveň však vďaka kombinácii vitamínu C a luteolínu dokáže chrániť pred škodlivinami i pečeň. Zabezpečuje tak jej plnú funkciu, zabraňuje krvácaniu v jej vnútri a zabezpečuje správny tok žlče.

Inšpirujte sa: Porovnali sme biele jogurty a našli tie, z ktorých nebudete priberať: Na tieto výživné látky by ste sa mali zamerať

Netreba však zabúdať ani na jej zázračné účinky v boji proti akné. Jej konzumácia totiž dokáže upokojiť nadbytočnú produkciu hormónov, ktoré sú zodpovedné za upchávanie pórov a samotný vznik akné. Len tak málo stačí pre dosiahnutie naozaj čistej a žiarivej pleti.

Je neuveriteľne močopudná

Púpava sa však stará aj o prečisťovanie organizmu a zbavuje ho nadbytočných tukov. A to práve vďaka svojím  diuretickým vlastnostiam. Preto v prípade, ak vaše telo zadržiava vodu, je to práve púpavový čaj, ktorý vám pomôže sa tohto problému zbaviť. Všetko však treba konzumovať s mierou a to isté platí i v prípade púpavy. Prílišné množstvo čaju vyrobeného z tejto rastlinky vás totiž može zbytočne dehydrovať a oslabiť tak celý organizmus.

Nenechajte si ujsť: 7 spôsobov ako vyčistiť vaše telo v jarných dňoch: Nabehnite na nový životný štýl, ktorý detoxikuje váš organizmus!

Zvyšuje výdrž

Na druhej strane však púpava ako taká zvyšuje samotnú výdrž, preto teoreticky dokáže byť šikovným pomocníkom v prípade, že vám chýba potrebná energia pri cvičení a spaľovaní kalórií. Možno nedokáže zázraky, no na vašej ceste za dokonalým telom vás čaj z tejto neškodnej bylinky plnej vitamínov určite posunie o krok vpred.

Neprehliadnite: Vitamín D je nepostrádateľný pre naše telo: Toto je 7 potravín, vďaka ktorým ho dostanete do tela, ak slnko nepomáha

Čaj je naozaj jednoduchý na prípravu

Stačí, keď zalejete 3 čajové lyžičky púpavovej vňate spoločne aj s koreňmi, a to 3 decilitrami vlažnej vody a následne ich spolu privediete do varu. Niekoľko minút nechajte povariť a potom odstavte z ohňa a nechajte aspoň 10 minút luhovať. Následne vzniknutý čaj preceďte a užívajte si ho trikrát denne vo vlažnej forme, a to vždy pred jedlom.

Chutí vám čaj z púpavy?

Áno
61
Nie
12
Hlasovalo: 73

Foto:
Profimedia
Zdroj:
livestrong.com, EF

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba