Schudnite za pomoci púpavy: Takto jednoducho si z nej pripravíte účinný čaj na zbavenie sa tukových vankúšov

Možno si myslíte, že je len obyčajným žltým kvietkom, ktorý je v apríli vidno takmer všade. Púpava však prekvapivo dokáže oveľa viac.

Šálka púpavového čaju dokáže naozaj divy

Šálka púpavového čaju dokáže naozaj divy

Zdroj: Profimedia

Bylinka plná vitamínov

Samotná púpava je viac než len obyčajný kvet, ktorý deti používajú na vitie vencov. Už v minulosti sa jej kvety, listy a koreň využívali hlavne vďaka vysokému obsahu vitamínu B, C a D, železa i vápnika. Zároveň však obsahuje i vysoké množstvo inulínu, ktorý je prospešný hlavne pre diabetikov.

Okrem iného je i vysokým zdrojom lecitianínu, ktorý ochraňuje mozgové bunky a spomaľuje ich starnutie. Zároveň však vďaka kombinácii vitamínu C a luteolínu dokáže chrániť pred škodlivinami i pečeň. Zabezpečuje tak jej plnú funkciu, zabraňuje krvácaniu v jej vnútri a zabezpečuje správny tok žlče.

Inšpirujte sa: Porovnali sme biele jogurty a našli tie, z ktorých nebudete priberať: Na tieto výživné látky by ste sa mali zamerať

Netreba však zabúdať ani na jej zázračné účinky v boji proti akné. Jej konzumácia totiž dokáže upokojiť nadbytočnú produkciu hormónov, ktoré sú zodpovedné za upchávanie pórov a samotný vznik akné. Len tak málo stačí pre dosiahnutie naozaj čistej a žiarivej pleti.

Je neuveriteľne močopudná

Púpava sa však stará aj o prečisťovanie organizmu a zbavuje ho nadbytočných tukov. A to práve vďaka svojím  diuretickým vlastnostiam. Preto v prípade, ak vaše telo zadržiava vodu, je to práve púpavový čaj, ktorý vám pomôže sa tohto problému zbaviť. Všetko však treba konzumovať s mierou a to isté platí i v prípade púpavy. Prílišné množstvo čaju vyrobeného z tejto rastlinky vás totiž može zbytočne dehydrovať a oslabiť tak celý organizmus.

Nenechajte si ujsť: 7 spôsobov ako vyčistiť vaše telo v jarných dňoch: Nabehnite na nový životný štýl, ktorý detoxikuje váš organizmus!

Zvyšuje výdrž

Na druhej strane však púpava ako taká zvyšuje samotnú výdrž, preto teoreticky dokáže byť šikovným pomocníkom v prípade, že vám chýba potrebná energia pri cvičení a spaľovaní kalórií. Možno nedokáže zázraky, no na vašej ceste za dokonalým telom vás čaj z tejto neškodnej bylinky plnej vitamínov určite posunie o krok vpred.

Neprehliadnite: Vitamín D je nepostrádateľný pre naše telo: Toto je 7 potravín, vďaka ktorým ho dostanete do tela, ak slnko nepomáha

Čaj je naozaj jednoduchý na prípravu

Stačí, keď zalejete 3 čajové lyžičky púpavovej vňate spoločne aj s koreňmi, a to 3 decilitrami vlažnej vody a následne ich spolu privediete do varu. Niekoľko minút nechajte povariť a potom odstavte z ohňa a nechajte aspoň 10 minút luhovať. Následne vzniknutý čaj preceďte a užívajte si ho trikrát denne vo vlažnej forme, a to vždy pred jedlom.

Chutí vám čaj z púpavy?

Áno
61
Nie
13
Hlasovalo: 74

Foto:
Profimedia
Zdroj:
livestrong.com, EF

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba