VIDEO: Škola golfu 4.diel: Naučíme vás, ako by mal vyzerať základný úder "pič"

Škola golfu sa aj tentokrát odohráva v Bernolákove, konkrétne v Black & White Resorte v Bratislave. Dnes si predstavíme ďalší zo základných úderov s názvom "pič."

Naučíme vás základný úder s názvom pič

Naučíme vás základný úder s názvom pič

Zdroj: Profimedia

Tréner Miroslav Wieger vám dnes na ihrisku Black River v Bernolákove vysvetlí a zároveň predstaví druhý z trojice základných úderov s názvom "pič". 

FEMINITY TV: Pozrite si 4. diel Školy golfu, v ktorom vám predstavíme druhý zo základných úderov s názvom "pič"

Prečítajte si aj: VIDEO: Kaštieľ Theresia Chateau vás svojou atmosférou očarí: Prezradíme vám, čo všetko toto unikátne miesto ponúka

Golfový úder "pič" je v prvom rade charakteristický vyššou dráhou letu a krátkym dobehom. Miroslav Wieger nám prezradil viac: "Pič patrí do kategórie krátkej hry a hráme ho v okolí greenu, kedy potrebujeme, aby loptička išla viac do výšky a po dopade na green sa loptička zastavila." 

Výber správnej palice

Keďže ide tentoraz o krátku hru, ktorá si vyžaduje vyššiu dráhu letu, musíme myslieť aj na správny výber palice. "Je potrebné, aby sme pri pičingu používali palice s väčším sklonom úderovej plochy. Niečo medzi 52 až dokonca do 60 stupňov."

Takto sa vám to podarí odohrať najlepšie

"Pozícia loptičky môže byť vpredu, alebo vzadu, podľa toho, ako vysoko chceme zahrať samotnú ranu a tiež sa podľa toho kotúľa loptička viac, alebo menej po dopade." Záleží samozrejme aj na postoji: "Postoj je užší kvôli tomu, že švihová rýchlosť nie je veľmi veľká."

Mohlo by vás zaujímať: Kráľovnou golfu sa stala sympatická Ivana Dvorščáková!

Foto:
Profimedia, Ján Zemiar Video: Ján Zemiar
Zdroj:
PR článok, golf.sk

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba