To, čo si o vás myslia ostatní, vás v skutočnosti nedefinuje: Týchto 9 tvrdení vás o tom presvedčí

Koľko ľudí, toľko názorov. Ako sa však nad ne povzniesť a nebrať ich príliš vážne, hlavne, ak sa týkajú vás?

Verte v seba a nenechajte sa odradiť ničím

Verte v seba a nenechajte sa odradiť ničím

Zdroj: Profimedia

1. Ľudia si jednoducho vžy nájdu dovod na rozprávanie

Ľudia oodjakživa majú potrebu o niečom rozprávať. Či už je to niečo zmysľuplné, alebo len tliachanie na zabytie času. Medzi iným však vždy najradšej rozprávajú o iných. Je naozaj jedno, či to, čomu sa venujete je v skutočnosti dobré alebo zlé, rozprávať o vás budú naozaj vždy. Je to totiž zakorenené v samotnej ľudskosti a každý sa rád o druhých niečo nové dozvie. Aspoň následne nemusí toľko premýšľať nad vlastnými chybami.

2.  Nikto o vás nevie viac ako vy sami

Aj keď ľudia dokážu neuveriteľne rýchlo a ľahko odsúdiť, keby si aspoň raz vyskúšali byť v situácii, v akej sa nachádzate vy, možno by hneď zmenili svoj postoj i názor. Nikto v skutočnosti nevie, čím si prechádzate a ako náročné bolo samotné rozhodnutie, ktoré ste museli urobiť, preto sa nenechajte názormi iných znechutiť. Len vy sami najlepšie viete, čo znamená žiť váš život.

Neprehliadnite: Akú radu by ste dali svojmu mladšiemu „JA“ s odstupom času? Ženy po tridsiatke v tom majú jasno!

3.  Čo sa vo vás skrýva, viete len vy sami

V prvom rade si však musíte dôverovať. Reči či názory ostatnch vám môžu byť ukradnuté, pokiaľ vy sami veríte v to, čo robíte. Stojte si za svojimi názormi a rozhodnutiami, len tak im dodáte naozajstnú váhu. Vašu vnútornú silu a schopnosti pretavte radšej do skutkov, akoby ste ich mali míňat na trápenie sa cudzími názormi.

4.  Nikdy neulahodíte všetkým, to je nemožné

Nesnažte sa potešiť svojimi činmi všetkých naokolo. V konečnom dôsledku sa nikdy každému nezavďačíte a načo by aj? Podstatné je, aby ste boli s tým, čo robíte spokojný, ostatní sa nakoniec vždy nejako zmieria s každým vaším rozhodnutím. A povedzme si pravdu, vždy tu bude niekto, komu neulahodíte naozaj nikdy.

Inšpirujte sa: Niekoľko dôvodov, prečo je dnes na ženy vyvíjaný obrovský tlak: Aj kvôli tomuto si zaslúžia patričný obdiv

5.  Možno sa niekomu nepáči, čo robíte, no ide predsa o váš život

Každé vaše životné rozhodnutie robíte s určitým presvedčením, ktoré pre vás má nezameniteľný zmysel. Musíte si však uvedomiť, že ide o VÁŠ život a taký, ako si ho vytvoríte ho budete mať. Preto sa nechajte viesť vlastnou intuíciou a z nepriateľských pohľadov či ohovárania si nerobte ťažkú hlavu. Tie vás totiž na vašej ceste nikam ďalej neposunú.

6. Robiť niečo, v čo veríte, je vždy lepšie ako nerobiť nič

Väčšinou vedia kritizovať hlavne tí, ktorí v skutočnosti veľkú pridanú hodnotu nevytvárajú. Preto si uvedomte, že je oveľa dôležitejšie robiť vôbec niečo, aj keď možno nie s najlepším výsledkom, ako nečinne sedieť a obúvať sa do iných. Ak veríte v to, na čo míňate energiu, pokojne v tom pokračujte i naďalej.

Prečítajte si: Čo prezrádzajú negatívne emócie o ľuďoch? Niektorí túžia po uznaní, iní sa nevedia spamätať

7. Kto povedal, že niečo je dobré a niečo naopak zlé?

Defínícia toho, čo je dobré a čo naopak nestojí za reč je rovnako individuálna ako celkový pohľad na vec. Preto, ak si myslíte, že vaša práca má zmysel, nedajte sa odradiť názormi tých, ktorí vaše úsilie považujú za hlúposť. Robte to, čo je dobré a zmysluplné pre vás, všetci sme predsa originálni a individuálni a tak je to i v prípade našich rozhodnutí a pohľadu na vec.

8.  Nie oni, ale vy si ponesiete následky svojich rozhodnutí

Aj keď možno vaše okolie nesúhlasí so všetkým, čo si zaumienite, nakoniec budete znášať následky vy, nie oni. Preto robte len to, čo stojí za to vám a nie iným. Ľudia totiž toho nahovoria veľa, ešte viac za vaším chrbtom. Avšak to, čo vznikne z nesprávnych rozhodnutí, budete musieť vyriešiť sami.

Nenechajte si ujsť: 10 vecí, ktoré si nevážime a pritom sú na živote najdôležitejšie: Na tú poslednú by ste už radšej nikdy nemali zabudnúť

9. Možno si povedia svoje, no v skutočnosti ste im ukradnutý

A nakoniec to najdôležitejšie. Všetci radi rozprávame o iných, no o pár hodín či možno dní niekedy ani nevieme, okolo čoho sa vlastne celá debata točila. Prioritou sú pre každého vlastné problémy a povinnosti a druhých riešime len na spríjemnenie dňa a zabudnutie na vlastné ťažkosti. Preto nám verte, že to, čo si myslia iní, vás naozaj ani v najmenšom nedefinuje, práve naopak.

Myslíte si, že to, čo si o vás myslia ostatní, vás definuje?

Áno
3
Nie
126
Hlasovalo: 129

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba