Jedno slovo zmení vaše manželstvo: Hovorte si ho s manželom častejšie a hlavne bez irónie

Na slovách záleží niekedy viac, ako si možno myslíme. Práve preto je veľmi dôležité, aby sme sa naučili vo vzťahoch správne komunikovať.

Hovorte si toto slovo častejšie

Hovorte si toto slovo častejšie

Zdroj: Profimedia

To, aké je naše manželstvo silné záleží vždy len na nás. Všetko je to o komunikácií konkrétnej dvojice a o schopnosti riešiť problémy keď nejaké z nich reálne nastanú.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Psychologička radí: Dá sa prekonať nevera vo vzťahu? Čitateľke Eve sa to vďaka jednej veci s manželom podarilo

Slová vedia niekedy poriadne zraniť, ale aj potešiť. Práve preto je komunikácia medzi dvoma ľuďmi skutočne dôležitá. Nie je jedno, čo hovoríte, komu a kedy. S partnerom by ste si mali niektoré slová hovoriť častejšie a aj vďaka nim vám to bude z dlhodobého hľadiska lepšie fungovať.

"Prepáč"

Aj také jednoduché a krátke slovo, ako je slovo prepáč, dokáže zachrániť dusno po hádke, či dokonca v niektorých prípadoch aj samotný vzťah. Nikto z nás nie je neomylný a robiť chyby je ľudské. Druhá vec je však to, či sa dokážeme za svoje chyby nakoniec aj ospravedlniť a hlavne si ich priznať. Často je to veľká hra s egom, ktorá nám akosi bráni v tom, aby sme si priznali vlastné zlyhanie. Je to ťažké, ale stojí to za to. Nie je nič horšie ako život s niekým, kto obviňuje za všetko zlé iba druhých a výlučne iba partnera, či naopak. Pokiaľ spravíme chybu, mali by sme sa naučiť vedieť si túto chybu priznať a hlavne sa za ňu ospravedlniť. 

Samozrejme, že je to všetko aj o samotnom odpustení partnerovi, pokiaľ je on ten, čo zlyhal a snaží sa ospravedlniť. Ospravedlnenie a odpustenie sú základom každého zdravého a vyrovnaného vzťahu, či manželstva. Bez toho to z dlhodobého hľadiska fungovať nebude.

Inšpirujte sa: 7 vecí, v ktorých je výchova dcéry iná ako syna: Toto zmeňte a vychováte statočnú a nezávislú ženu

Je pre vás niekedy náročné priznať si vlastnú chybu?

áno
185
nie
234
nerobím chyby
25
Hlasovalo: 444

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba