Viete si správne vybrať podprsenku? Poradíme, ako sa zmerať!

Pozná to asi každá z nás. S radosťou si vyberiete krásnu podprsenku z obchodu a doma zistíte, že jednoducho to nie je ono. Nie ste v tom sama – nesprávnu veľkosť podprsenky nosí podľa prieskumu až 80 % žien.

Dá sa to ale aj inak. A ako? Ako sa vyhnúť takýmto nemilým prekvapeniam? Prečítajte si naše overené rady, s ktorými už vedľa „nešliapnete“.

Prvý krok: správne meranie

Pokiaľ nepoznáte vlastné miery, správnu podprsenku si vyberiete len ťažko. Ale ako ich vlastne zistiť? Oblečte si podprsenku, v ktorej sa cítite najlepšie. Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite – následne zmerajte obvod tesne pod prsiami. Ďalším meraným miestom sú prsia v najobjemnejšom mieste, teda cez líniu bradaviek. Dbajte na to, aby ste meter mali vždy vodorovne. Pokročilejšie metódy merania zohľadňujú aj obvod pása, ktoré využíva napríklad aj Radca pre výber veľkosti od Astratex.sk. A ako vyzerá správne padnúca podprsenka, môžete vidieť na modelke v podprsenke Esotiq Kassidy.

Pozrieť si viac->

Druhý krok: Výber podprsenky

Radca pre výber veľkosti na Astratex.sk funguje ako online kalkulačka a nielen to. Navrhne  správnu veľkosť, ale rovno aj odporučí konkrétne druhy a modely podprseniek, ktoré sa hodia pre Váš typ postavy. Tvorcovia tohto šikovného pomocníka pri jeho vývoji vychádzali z meraní tisícok žien, aby zaručili čo najrelevantnejšie výsledky. Pri správnom meraní a vhodnom strihu by  podprsenka mala sedieť  perfektne ako modelke na obrázku.

Pozrieť si viac->

Nosíte správnu veľkosť?

Nákup novej spodnej bielizne sme si už objasnili. Sedia  však dobre podprsenky, ktoré už máte a bežne nosíte? V ideálne padnúcej podprsenke vyzerajú ženské prsia neodolateľne. Košíčky by mali mať veľkosť presne pre Vás. Nemali by byť veľké, teda odstávať a ani malé – vtedy vzniká efekt tzv. „pretekajúcich“ pŕs. Ak však máte správnu veľkosť košíčkov, bude sedieť presne tak, ako sedí modelke podprsenka Romantica.

Pozrieť si viac->

Dôležité detaily

Obvod podprsenky by mal byť pri nosení vo vodorovnej polohe a mali by sa pod neho zmestiť maximálne tri prsty. Zároveň, keď zdvihnete ruky, podprsenka sa nesmie vyhrnúť nahor. Pozrite sa na modelku Ivu Kubelkovú, ktorej podprsenka Fern krásne sedí aj pri takejto póze.

Pozrieť si viac->

S obvodom rastie košíček

Pri výbere podprsenky pamätajte na to, že veľkosť košíčkov sa mení spolu s obvodom hrudníka. Veľkosť košíčkov C sa preto napr. pri obvode 70 a 85 úplne odlišuje. Výber podprsenky však nie je žiadna veda. Pokiaľ si nie ste stopercentne istá, použite Radcu pre výber veľkosti na Astratex.sk. Výsledok by mal byť rovnako dokonalý ako vidíte na úvodnej fotke aplikácie. Podprsenka MAIA 4D modelke sedí, ako keby bola ušitá priamo pre ňu.

Overiť si veľkosť->

- reklamná správa -

Foto:
PR článok
Zdroj:
PR

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba