Presunúť na hlavný obsah

Ani kilá navyše, ani rozprávanie o ex. Prieskumy odhalili najväčšieho zabijaka prvého rande

Zábava

Príležitosť urobiť prvý dojem je vždy len jedna. Mnohí sú preto pred prvým stretnutím s niekým novým nervóznejší ako pred pracovným pohovorom. Ženy trávia hodiny pred zrkadlom pri vyberaní vhodného outfitu, muži dolaďujú účes či dokonale upravené strnisko. V skutočnosti si však musíte dať najväčší pozor na niečo celkom iné.

Môže to viesť aj k rozchodu

Neo, britská spoločnosť vyrábajúca elektronické cigarety, uskutočnila zaujímavý prieskum. Snažila sa zistiť, čo ľudí najčastejšie odradí na prvom rande. Tretím najčastejším dôvodom neúspechu je hrubé správanie, rande by kvôli nemu ukončilo 48 % respondentov. Na druhom mieste je rozprávanie o vašom ex, ktoré uviedlo 59 % opýtaných. Nuž, na prvé rande existujú naozaj aj vhodnejšie témy.

Čo je však najčastejším dôvodom, že prvé rande je rovno aj posledným? Je to zápach z úst. Až dve tretiny respondentov uviedli, že by sa už druhýkrát nestretli s človekom s nevábnym dychom. Nemyslite si však, že v už existujúcom vzťahu na dychu nezáleží. Naopak, v inom prieskume viac než polovica žien povedala, že by sa rozišli s partnerom, ktorý má dlhodobo problémy so zápachom z úst.

Dôvody pretrvávajúceho zápachu z úst môžu byť aj zdravotné, trpia nim napríklad diabetici. Vo väčšine prípadov zaň však môžu zvyšky jedla v ústach a zubný povlak. Dobrá správa – s takýmito pôvodcami zápachu z úst viete účinne bojovať. Máme pre vás niekoľko tipov:

  • Pite dostatok čistej vody

Voda udržiava ústa vlhké, neutralizuje prostredie v nich a podporuje produkciu slín. Tie sú sami o sebe účinné proti baktériám aj zápachu z úst. Nie náhodou majú so zápachom z úst často problémy ľudia so suchými ústami. Ak máte možnosť, vždy si ústa po jedle poriadne vypláchnite alebo ho aspoň zapite vodou.

  • Čistite si medzizubné priestory

Všetko, čo vám uviazne medzi zubami, tam postupne začína hniť a výrazne prispieva k zápachu z úst. Medzi zubami okrem toho vzniká aj zápal ďasien a dokonca až 8 z 10 zubných kazov. Myslíte, že si vystačíte so špáradlom či zubnou niťou? „Priestor medzi zubami dostatočne vyčistí iba správne zvolená medzizubná kefka. Mala by mať tenký drôtik a jemné vlákna. Čistenie tak bude bezpečné, bezbolestné a účinné,“ hovorí MUDr. Pavol Andel z Andel Elite Dental Center v Hlohovci. Medzizubná kefka CURAPROX má najtenší drôtik na trhu a jemné, no zároveň pružné vlákna pre efektívne čistenie.

  • Čistite si jazyk

Chýba vo vašej kúpeľňovej výbave škrabka na jazyk? Mali by ste to čím skôr napraviť, pravidelné čistenie jazyka je pre príjemný dych nevyhnutné. „Baktérie zachytené v trhlinkách jazyka síce nie sú nebezpečné z hľadiska tvorby zubného kazu, no práve povlak pri koreni jazyka je často dôvodom zápachu z úst,“ hovorí MUDr. Andel.

  • Žujte žuvačku, ale tú správnu

Žuvačka má pozitívny vplyv nielen preto, že zápach prekryje. Ešte väčším prínosom je to, že zvyšuje produkciu slín. Rozhodne si však vyberajte žuvačku bez cukru. Zubní lekári odporúčajú napríklad tie s xylitolom – náhradným sladidlom, ktoré dokonca zvyšuje ochranu pred zubným kazom. Bieliaca žuvačka Black Is White okrem xylitolu obsahuje aj aktívny uhlík, ktorý pomáha prinavracať zubom ich prirodzenú belosť.

Problém so zápachom z úst sa však netýka len rande. Dokáže poriadne znechutiť bežné momenty každodenného života. Veď v kontakte s inými sme prakticky neustále - v práci, v autobuse či pri nakupovaní. Kto z nás ešte nezažil, že vám napríklad vybavovanie na úrade poriadne znepríjemnil zápach z úst úradníka? Starajte sa preto o seba a svoje ústa a v akejkoľvek komunikácii budete mať istotu, že je tomu druhému príjemná.

- reklamná správa -