Robbie Williams

*13.02.1974
  • Stoke-On-Trent, Anglicko Miesto narodenia:
  • Ayda Field Partner/ka:
  • ženatý Rodinný stav:
  • 42 Vek:
  • 183 cm Výška:
  • vodnár Znamenie:
  • spevák Povolanie:
Doplň Oprav a Vyhraj!
Robbie Williams

ZaujímavosťRobert Wiliams sa narodil v Staffordshire v Anglicku v rímskokatolíckej rodine írskeho pôvodu.
Jeho otec Peter bol komediantom, ktorý vystupoval pod umeleckým menom Pete Conway, jeho mama pracovala ako kvetinárka. Rodičia sa rozviedli, keď mal štyri roky. Po rozvode Robbie vyrastal s mamou, Jan, a so staršou sestrou Sally. V&študoval St. Margaret Ward High School v Stoke-On-Trent, kde osvojil základy pre spievanie a herectvo.
So svojou mamou začal navštevovať miestny divadelný spolok, a spolu často vystupovali v rozličných muzikáloch a hrách. Popri škole pracoval ako kvetinár a vo firme, ktorá zasklievala okná. Mnohým zákazníkom vravel ako sa mu práca v sklenárstve nepáči, a upozorňoval ich na to, že túto prácu už dlho robiť nebude.
Jeho kariéra sa rozbehla, keď jeho mama zazrela v novinách inzerát, v ktorom manažér Nigel Martin Smith hľadal mladých spevákov do chlapčenskej skupiny. Vzhľadom na jeho spevácke schopnosti bol vtedy šestnásťročný Robbie Wiliams po konkurze prijatý do novovzniknutej speváckej formácie nazvanej Take That.Do skupiny ho prijali ako posledného člena. Skupina Take That mala počas svojej kariéry desať hitových singlov, z toho sedem z obdobia, keď v nej účinkoval Robbie Wiliams. Po piatich rokoch bol Williams známy ako zabávač. Avšak počas jeho pôsobenia v skupine, sa cítil ako väzeň, pretože skupina mala tvrdé pravidlá správania sa a preto hľadal útočisko v kokaíne a alkohole. Dňa 17. júla 1995 opustil Take That.
Napriek neprajným kritikom rozbehol Robbie Williams úspešnú sólovú kariéru. V súčasnosti má už za sebou sedem štúdiových nahrávok, z ktorých každá sa dostala na prvé miesto v UK Charte. Z jeho hitov sa stali najväčšie práve skladby Angels, Millennium, Shes the One, Somethin Stupid, Supreme, Feel či Rock DJ. Za sólovú dráhu získal 11 cien BRIT - viac ako akýkoľvek iný spevák, pričom štyri razy si prebral ocenenie pre Najlepšieho britského speváka.

Súvisiace články