Robert Kaliňák

*11.05.1971
  • Zuzana Kaliňáková Partner/ka:
  • ženatý Rodinný stav:
  • 47 Vek:
  • býk Znamenie:
  • slovenský politik, poslanec NR SR, podpredseda strany SMER - sociálna demokracia Povolanie:
Doplň Oprav a Vyhraj!
Robert Kaliňák

Štúdium a kariéra


V rokoch 1992 až 1995 pracoval ako asistent v komerčno-právnej kancelárii. V roku 1995 absolvoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdia v roku 1999, pôsobil v advokátskej kancelárii Majeríkova and Partners ako koncipient.
Následne si otvoril advokátsku kanceláriu Majeríková-Kaliňák-Koštial-Turčan v Bratislave, v ktorej pracoval až do roku 2002.


Robert Kaliňák je jedným zo zakladajúcich členov strany SMER - sociálna demokracia a dodnes stojí na jej čele. V súčasnosti pôsobí ako podpredseda strany a člen predsedníctva. Za poslanca NR SR vo volebnom období 2006-2010 bol zvolený za stranu SMER, ktorá od 1. januára 2005 pôsobí pod názvom SMER - sociálna demokracia.
V politickom období 2002-2006 sa stal predsedom Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, predsedom Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti NBÚ, členom Výboru NR SR na kontrolu použitia informačno-technických prostriedkov a Stálej delegácie NR SR do Parlamentného zhromaždenia NATO.
Kaliňák bol zvolený za poslanca zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja vo voľbách v roku 2005 za koalíciu HZD, SF a SMER, v okrese Bratislava V.. Svojho mandátu sa vzdal v roku 2006.

Súvisiace články