Nora Mojsejová

*12.10.1958
  • Prešov Miesto narodenia:
  • rozvedená Rodinný stav:
  • 59 Vek:
  • váhy Znamenie:
  • podnikateľka Povolanie:
Doplň Oprav a Vyhraj!
Nora Mojsejová

Zaujímavosť


Bola hlavnou aktérkou relácií: Mojsejovci, Nora a Braňo a Šéfka.

Založila si vlastnú módnu značku Nora Fashion.

Štúdium a kariéraNora Mojsejová, rodená Pischová, sa ako dieťa s rodičmi presťahovala do Košíc. Tu aj zmaturovala na Obchodnej Akadémii v roku 1976.

Počas svojho života vystriedala niekoľko zamestnaní s ekonomickým charakterom. Jej posledná práca bola za prepážkou v Slovenskej sporiteľni.
Potom začala podnikať vo finančníctve. Za podnikateľa Kassaia bola vydatá približne 15 rokov. Po stretnutí speváka Braňa Mojseja sa Nora rozhodla rozviesť. O pár dní sa Braňo a Nora zobrali.
So slovenskou televíziou podpísali zmluvu na reality show - Domáca horúčka. Po niekoľkých dieloch s manželmi STV zmluvu rozviazala, pre ich vulgárne vyjadrovanie.
V roku 2005 s televíziou Markíza odštartovali kontroverznú reality show Mojsejovci, ktorá bola natáčaná priamo v ich domácnosti. TV Markíza s nimi natočila ešte jeden projekt „Nora a Braňo - ich pravdivý príbeh.“ Avšak na základe sťažností dotknutých ľudí a po nezhodách s vedením televízie, túto reláciu zrušili.
Od roku 2008 Nora založila novú firmu „Nora Fashion“, v nej si Nora sama navrhuje módne kolekcie. V lete 2009 bola Nora obvinená z podozrenia krátenia daní a v decembri tohto roku ju trápili nezhody s manželom Braňom, s ktorým sa napokon rozviedla.

V marcových voľbách 2012 sa Norika Mojsejová pokúsila preniknúť na politickú scénu vďaka svojej politickej strane „Strana Slobodné slovo - Nory Mojsejovej“, ktorá pôvodne pôsobila v rokoch 2001 – 2007 pod názvom Aliancia nového občana, pod vedením Pavla Ruska.

Súvisiace články