Feminity http://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Fitness tipy na vianočné darčeky: Týmito potešíte všetkých milovníkov športu! http://feminity.zoznam.sk/c/901847/fitness-tipy-na-vianocne-darceky-tymito-potesite-vsetkych-milovnikov-sportu
Fitness
Máte vo svojom okolí športových nadšencov, ktorí trávia všetok svoj voľný čas vo fitnescentre či posilňovni? Prekvapte ich na Vianoce originálnymi darčekmi, ktoré ich nielen potešia, ale zároveň splnia praktický účel.
Fitness tipy na vianočné darčeky: Týmito potešíte všetkých milovníkov športu!
Tipy na športové darčeky pre všetkých milovníkov fitness
Thu, 14 Dec 2017 09:00:00Fitness

Máte vo svojom okolí športových nadšencov, ktorí trávia všetok svoj voľný čas vo fitnescentre či posilňovni? Prekvapte ich na Vianoce originálnymi darčekmi, ktoré ich nielen potešia, ale zároveň splnia praktický účel.

Premýšľate nad tým, ako potešiť svojich blízkych originálnym darčekom, ktorý splní ich tajné priania? Ak máte vo svojom okolí milovníkov športu, máme pre vás skvelé tipy. Týmito darčekmi im zaručene spríjemnite ich zdravý životný štýl a vášeň k športu. Presvedčte sa!

Prečítajte si aj: Fit výzva pre mužov: Kompletný plán na trénovanie a jedálniček od fitness trénera, keď chcete mať super telo

Fitness diár

Fitshaker tím vydáva už tretím rokom jedinečný Fitness diár. Taký, do ktorého si môžete zapisovať  každý deň v roku nielen bežné povinnosti, ale aj pokroky na ceste za zdravím, krásou a sebaláskou. Diár doteraz pomohol tisíckam žien schudnúť, zdravšie žiť a splniť si sny. 

Športové oblečenie

Máte vo svojej rodine či okolí kamarátku alebo blízku osobu, ktorá nedá dopustiť na každodenný šport a zdravý pohyb? Potom neváhajte a potešte ju štýlovým športovým oblečením, vhodným aj do studeného počasia. V týchto kvalitných outfitoch ju neodradí ani príchod sychravých rán a chladných dní. 

Fitness box

Krabička, v ktorej nenájdete nič iné ako kvalitu. Ponuka fit potravín a doplnkov výživy je totiž už tak široká, že sa v nej človek veľmi ľahko stráca. Fit firma ceztrenera pre vás pripravila fitnessbox, ktorý spája kombináciu chuti a kvality. Zabalené do špecializovaných balíčkov na každú príležitosť.

Vianočná poukážka

Lámete si hlavu nad vianočným darčekom pre športových nadšencov? Tak už nemusíte, pretože fitnescentrum FIT UP! pripravilo jedinečnú vianočnú poukážku, ktorú môžete darovať vašim blízkym pod stromček. V cene darčekovej poukážky je mesačné VIP členstvo, registračný poplatok a darčeková krabička.

Štýlová edícia

Spolupráca medzi známou športovou značkou Nike o módnym dizajnérom Ricardom Tiscim snáď ani nemohla dopanúť lepšie, čoho výsledkom je aj táto basketbalová edícia inšpirovaná retrom. Pre všetkých milovníkov kvality a dobrého štýlu, ktorí sa neboja vystúpiť z davu a zaujať.

Inšpirujte sa: VIDEO: Ako zostať štíhle a spevnené aj v zimnom období? Riaďte sa týmito zlatými pravidlami

Športová fľaša

Darujte svojim blízkym športovú fľašu, ktorá je oveľa zdravším riešením, ako neekologické plastové fľaše, ktoré znečisťujú životné prostredie. Týmto kúskom zaručene potešíte všetkých milovníkov fitnes a ľudí, ktorí sa snažia chrániť našu planétu. 

]]>
Thu, 14 Dec 2017 09:00:00 2017-12-14 09:00:00 1
Tamara Šimončíková Heribanová sa poctivo pripravuje na Vianoce: Pozrite sa, ako malá Emilka vyrástla http://feminity.zoznam.sk/c/901868/tamara-simoncikova-heribanova-sa-poctivo-pripravuje-na-vianoce-pozrite-sa-ako-mala-emilka-vyrastla
Feminity
Sympatická spisovateľka, novinárka a moderátorka Tamara Šimončíková Heribanová žije so svojou rodinou v Portugalsku. V tomto predsviatočnom období však zavítala aj na Slovensko. Pozrite sa, ako sa krásna a múdra brunetka pripravuje na sviatky a ako jej dcérka Emilka rastie do krásy.
Tamara Šimončíková Heribanová sa poctivo pripravuje na Vianoce: Pozrite sa, ako malá Emilka vyrástla
Vidieť, že rodina žiari šťastím
Thu, 14 Dec 2017 07:30:00Feminity

Sympatická spisovateľka, novinárka a moderátorka Tamara Šimončíková Heribanová žije so svojou rodinou v Portugalsku. V tomto predsviatočnom období však zavítala aj na Slovensko. Pozrite sa, ako sa krásna a múdra brunetka pripravuje na sviatky a ako jej dcérka Emilka rastie do krásy.

Neprehliadnite: Pozrite sa, ako sa na Vianoce pripravujú celebrity: Mária Čírová zdobí kozub, Dara Rolins už postavila stromček

Spisovateľka a moderátorka Tamara Šimončíková Heribanová a jej manžel, uznávaný módny fotograf Braňo Šimončík, žijú už dlhší čas v Lisabone. Tu spolu vychovávajú aj dcérku Emilku. Pozrite sa, ako krásna Emilka vyrástla. Vidieť, že toto rozkošné dievčatko má naozaj šťastné detstvo. 

Rodina doslova žiari šťastím. Vyzerajú spokojne a užívajú si spoločné chvíle.  Z malej Emilky je už veľká slečna, ktorá robí všetkým nesmiernu radosť. 

Napriek mnohým pracovným povinnostiam a vyťaženosti, Tami spolu s dcérkou prišli v tomto období na Slovensko. Vidieť, že na Vianoce sa poctivo pripravujú a ručne robený adventný veniec, nebude tento rok na ich stole chýbať. 

Emilka je nezbedné šidlo, no už teraz sa jej rodičia snažia vštepovať všetko o našich zvykoch a tradíciách. O Tami je známe, že má veľmi blízky vzťah k folklóru a slovenským zvykom. Je krásne, že k tomu čo je "naše" vedie Emilku od malička. 

Pre Tami je rodina nesmierne dôležitá a vždy sa s manželom potešia, keď ich navštívia starí rodičia malej princeznej. Pre známu spisovateľku je totiž rodina všetkým. Preto sa najmä v tomto vianočnom období snaží tráviť čo najviac času so svojimi najbližšími.

]]>
Thu, 14 Dec 2017 07:30:00 2017-12-14 07:30:00 1
Taylen Biggs, táto malá modelka má skutočne hviezdnu kariéru istú: Hoci má len tri roky, má jedno fotenie za druhým http://feminity.zoznam.sk/c/901863/taylen-biggs-tato-mala-modelka-ma-skutocne-hviezdnu-karieru-istu-hoci-ma-len-tri-roky-ma-jedno-fotenie-za-druhym
Feminity
Hoci niektorí jej rovesníci chodia ešte v plienkach, malá Taylen rieši úplne iné záležitosti. Rozkošné, malé dievčatko si užíva žiaru reflektorov a módne domy sa predbiehajú v tom, ktorému z nich prepožičia anjelsku tváričku.
Taylen Biggs, táto malá modelka má skutočne hviezdnu kariéru istú: Hoci má len tri roky, má jedno fotenie za druhým
O ponuky na fotenia nemá malá Taylen rozhodne núdzu
Thu, 14 Dec 2017 06:00:00Feminity

Hoci niektorí jej rovesníci chodia ešte v plienkach, malá Taylen rieši úplne iné záležitosti. Rozkošné, malé dievčatko si užíva žiaru reflektorov a módne domy sa predbiehajú v tom, ktorému z nich prepožičia anjelsku tváričku.

Prečítajte si: Neviete, ako si ozdobiť stromček? Nechajte sa inšpirovať skvelými tipmi celebrít

Verte nám, že túto rozkošnú tváričku si jednoducho treba zapamätať. Len trojročná Taylen Biggs má kariéru vo veľkom svete showbiznisu skutočne sľubne rozbehnutú. A to len pred nedávnom sfúkla tri sviečky na narodeninovej torte. 

Hviezda kariéra trojročnej modelky začala naozaj nevinne. Mama malej Taylen raz postla na sociálnej sieti milú fotografiu svojej dcérky a tá vyvolala doslova boom. Odrazu sa dovtedy neznámej rodine začali ozývať módne značky s ponukami spolupráce pre ich čarovnú dcérku

Tá vraj milovala fotenia od malička. Rada sa predvádzala, skúšala si nové veci a dokonca si už ako dvojročná vedela povedať, čo sa jej páči a čo nie. A dávala to aj veľmi jasne najavo. 

Na svoj vek toho toto dievčatko už stihlo naozaj veľa. Okrem toho, že debutovala na newyorskom Fashion Weeku, dokonca spolupracovala s Betsey Johnson, Jeremy Scottom a najnovšie je tvárou detskej línie oblečenia Kardashianiek. 

Taylen zarába veľmi slušne. Už teraz sa módne domy o ňu bijú a predbiehajú sa v tom, koho tvárov sa sa najnovšie stane. Jej rodina ju v detskom modelingu podporuje. No zároveň sa snažia o to, aby mala Taylen aj normálne detstvo a užila si aj bežné veci. My len dúfame, že sa to jej rodičom podarí. Čo dodať, tomu sa povie slušne rozbehnutá kariéra od plienok! 

Neprehliadnite: Prince George a jeho list pre Santu je tá najúprimnejšia vec, čo dnes uvidíte: Na Vianoce si prosí len jediný darček!

]]>
Thu, 14 Dec 2017 06:00:00 2017-12-14 06:00:00 1
Vedela som, že môj otec je mame neverný: Pravdu som jej povedala zámerne presne na Štedrý večer z tohto dôvodu http://feminity.zoznam.sk/c/901852/vedela-som-ze-moj-otec-je-mame-neverny-pravdu-som-jej-povedala-zamerne-presne-na-stedry-vecer-z-tohto-dovodu
Feminity
Vzťah mojich rodičov sa javil vždy ako idylický. No ani náhodou to tak nebolo. Keď sa mi podarilo odhaliť skutočnú pravdu, dlho som nevedela, ako sa zachovať.
Vedela som, že môj otec je mame neverný: Pravdu som jej povedala zámerne presne na Štedrý večer z tohto dôvodu
Vzťah mojich rodičov sa javil vždy ako idylický, no ani náhodou to tak nebolo
Wed, 13 Dec 2017 14:00:00Feminity

Vzťah mojich rodičov sa javil vždy ako idylický. No ani náhodou to tak nebolo. Keď sa mi podarilo odhaliť skutočnú pravdu, dlho som nevedela, ako sa zachovať.

Predsa len, odhaliť neveru vlastného otca nie je práve najpríjemnejšie. Oveľa ťažšie je však rozhodnutie, čo s tým urobiť ďalej. 

Prečítajte si: Podviedla som ho bez rozmyslu: Po tom, čo si našiel novú partnerku, som urobila toto, aby som ho získala naspäť

Detaily, ktoré tvoria celok

Ako malé dievčatko som ani na sekundu neuvažovala nad tým, že by niečo medzi mojimi rodičmi nebolo v poriadku. Vždy boli pre mňa prototypom ideálneho manželstva. Trávili sme veľa času ako rodina, chodili sme na spoločné dovolenky a neodmysliteľnou súčasťou nášho života boli aj nedeľné obedy. Veľa mojich spolužiakov bolo z rozvedených rodín a ja som si vždy v duchu hovorila, aké je to skvelé, že naši sú zohraný pár. V čase mojej puberty som si však začala všímať drobné detaily, na základe ktorých som pochopila, že nie je všetko zlato, čo sa blyští. Moji rodičia totiž evidentne už roky prežívali krízu, len moja mama sa ju snažila so všetkých síl predo mnou skryť. Chcela aby aby som vyrastala v kompletnej rodine. A tak bola ochotná tolerovať neveru môjho otca, jeho milenky a výkyvy nálad. Jednoducho sa s tým naučila žiť. Ten kto mi otvoril oči a povedal celú pravdu, bola moja stará mama. Roky sa prizerla na to, ako je vlastný syn ubližuje mojej mame a keď som mala 18, povedala si, že stačí. 

Každý má právo na vlastné šťastie

Keď som týždeň pred Vianocami zistila, aká je pravda a bola som si istá, že môj otec pokračuje vo svojom zvláštnom životnom štýle a užíva si babami v mojom veku, rozhodla som sa, že to len tak nenechám. Paradoxne som však necítila hnev, či zlosť. Stále som ho mala rada. Chcela som však len, aby moja mama, mala opäť možnosť žiť normálne a slobodne. Preto, keď sme si všatci sadli k Štedrovečernému stolu a obaja sa tvárili ako čerstvo zamilovaná dvojica, oznámila som im, že viem všetko. Že už sa na nič nemusia hrať a túžim len po jednom. Aby sa rozviedli. Ak nie sú spolu šťastní, nemá význam, aby spolu zostávali. Každý má právo na šťastie a ak ho nenašli spoločne, je čas ísť. Áno, moji rodičia sa do pár mesiacov rozviedli a ja viem, že nič lepšie nemohli urobiť. Veľmi som si vážila, čo bola ochotná mama pre moje krásne a bezproblémové detstvo urobiť, no zároveň ma mrzelo, že sama stratila roky života. To prečo to urobila, som pochopila až v okamihu, keď som sa ja sama stala mamou. 

Neprehliadnite: Toto ruské dievčatko je hviezdou instagramu: Vyzerá ako vystrihnuté z rozprávkovej knižky

]]>
Wed, 13 Dec 2017 14:00:00 2017-12-13 14:00:00 1
Princezná Kate Middleton a jej inšpirácia na vianočný outfit: Touto klasikou nič nepokazíte! http://feminity.zoznam.sk/c/901841/princezna-kate-middleton-a-jej-inspiracia-na-vianocny-outfit-touto-klasikou-nic-nepokazite
Zahraničné celebrity
Vojvodkyňa Kate nám tentokrát ukázala, ako zladiť vianočný outfit bez zbytočných doplnkov. Svojím elegantným vkusom nás očarila a inšpirovala k dokonalému looku, ktorý si môžete zvoliť k vianočnému stolu.
Princezná Kate Middleton a jej inšpirácia na vianočný outfit: Touto klasikou nič nepokazíte!
Inšpirujte sa vianočným outfitom Kate Middleton a zažiarte
Wed, 13 Dec 2017 12:00:00Zahraničné celebrity

Vojvodkyňa Kate nám tentokrát ukázala, ako zladiť vianočný outfit bez zbytočných doplnkov. Svojím elegantným vkusom nás očarila a inšpirovala k dokonalému looku, ktorý si môžete zvoliť k vianočnému stolu.

Pri príležitosti návštevy detského centra v Anglicku sa vojvodkyňa Kate obliekla  do slávnostných farieb, ktorými dotvorila krásnu vianočnú atmosféru. Jednoduchým a vkusným outfitom podčiarkla svoju elegantnú krásu a získala si pohľady okolia. Pri pohľade na ňu, nám napadla myšlienka, že tento outfit by sa skvelo hodil k štedrovečernej hostine. Čo hovoríte?

Mohlo by vás zaujímať: Kráľovské tajomstvá: Toto ste o vojvodkyni Kate Middleton ani len netušili

Sviatočný outfit

Obdivovaná vojvodkyňa Kate Middleton sa objavila na očiach verejnosti v neprehliadnuteľnom outfite, ktorým nás doslova očarila. Čerstvá tehuľka sa rozhodla staviť na pohodlný look, ktorému nechýbala potrebná dávka elegancie a šmrncu. V predvianočný čas sa rozhodla obliecť do farieb, ktoré symbolizujú tento sviatok, čím si získala priazeň okolia ešte viac. Červené šaty s dlhým rukávom doladila tmavými pančuškami a zamatovými lodičkami v čiernej farbe. K bezchybnému vzhľadu jej dopomohli už len perlové náušnice a jemný prsteň. Zdá sa, že minimalizmus sa opäť vracia do módy!

Inšpirované vojvodkyňou Kate

Sviatočné červené šaty s dlhým rukávom pôsobia veľmi sofistikovane a žensky. Tento elegantný kúsok je skvelou voľbou k vianočnému stolu či na vianočný večierok, kde chcete zažiariť. Inšpirujte sa štýlom Kate Middleton a stavte na vznešenú eleganciu a vkus.

Sexi pančušky

K vianočnému outfitu budete zaručene potrebovať čierne pančušky, ktoré sa dokonalo hodia k červenej farebnej kombinácii. Na výber máte klasické či extravagantnejšie prevedenia a je len na vás, ktoré z nich si zvolíte. Zaujímavou voľbou sú aj dierkované s mašličkami, ktoré si stále držia svoj decentný look.

Zamatové črievičky

Obujte sa v štýle kráľovskej ikony Kate Middleton a cíťte sa ako dokonalá dáma. Nemusíte sa trápiť na vysokých podpätkoch, ktoré vás po krátkom čase otlačia. Urobte to ako pôvabná vojvodkyňa a zvoľte si pohodlné črievičky, ktoré sú zároveň veľmi pôsobivé a elegantné. V týchto dokážete pretancovať aj celú noc.

Inšpirujte sa: Ozdobte sa prekrásnymi šperkmi a zažiarte! V týchto z nich budete doslova okúzľujúce

Jemné perly

K dokonalému looku vám budú chýbať už len okázalé šperky, ktoré z vás urobia ozajstnú dámu. Inšpirujte sa naším výberom a zvoľte si ozdoby v kombinácii zlata a bielych perál. Tieto okázalé kúsky si zaručene všimne aj vaše okolie.

]]>
Wed, 13 Dec 2017 12:00:00 2017-12-13 12:00:00 1
Jedinečné tipy na darčeky so značkou ALOve: Spoznajte krásu diamantov prostredníctvom týchto šperkov http://feminity.zoznam.sk/c/901843/jedinecne-tipy-na-darceky-so-znackou-alove-spoznajte-krasu-diamantov-prostrednictvom-tychto-sperkov
Móda
Darujte svojej blízkej osobe niečo, po čom tajne túži a vykúzlite čarovné Vianoce. Nesplnené sny sa môžu stať skutočnosťou, stačí ak sa necháte inšpirovať našimi tipmi na jedinečné darčeky.
Jedinečné tipy na darčeky so značkou ALOve: Spoznajte krásu diamantov prostredníctvom týchto šperkov
Obdarujte svojich blízkych dokonalými šperkmi
Wed, 13 Dec 2017 10:00:00Móda

Darujte svojej blízkej osobe niečo, po čom tajne túži a vykúzlite čarovné Vianoce. Nesplnené sny sa môžu stať skutočnosťou, stačí ak sa necháte inšpirovať našimi tipmi na jedinečné darčeky.

Chystáte sa na Vianoce obdarovať špeciálnu osobu, ktorá pre vás veľa znamená a chceli by ste jej to povedať prostredníctvom osobného daru? Šperky ALOve sú na to ako stvorené a je len na vás, ktorú z ozdôb sa rozhodnete vybrať. Potešte svoju polovičku, maminu, blízku osobu či svoje deti, ktoré si tento dar zaslúžia najviac a vyčarujte im úsmev na tvári.

Mohlo by vás zaujímať: Jedinečné tipy na darčeky pre pánov: Potešte svoju polovičku na Vianoce originalitou!

Exkluzívna diamantová kolekcia

S najchladnejším ročným obdobím prichádza aj spoločenská sezóna.  ALOve preto pripravilo kolekciu luxusných diamantových šperkov z ružového, bieleho a žltého zlata. V ich oslňujúcom lesku bude každá žena odzbrojujúca. 

Láskyplný odkaz

Zlaté prívesky v podobe doštičiek s vygravírovaným menom milovanej osoby, slovom vyjadrujúcim určité životné postavenie či s významným dátumom nikdy nevyjdú z módy. Vysoká kvalita ALOve šperkov s diamantmi je zárukou, že sa zachovajú aj pre ďalšie generácie. 

Neobyčajné slová

Krásny design, kvalitná ručná výroba a elegancia. To sú prednosti originálnych šperkov s diamantmi, ktoré sú osadené do krstného mena, monogramu, významného dátumu, vyznania lásky či ďalších neobyčajných slov vyrobených podľa prianí zákazníka.

Dotyk zlata

Fashion náramky s diamantmi sú symbolom rodinného puta a priateľstva. Farebné šnúrky, zlato a diamanty, to je kombinácia, ktorú si obľúbia nielen mladé slečny ale aj ich maminky. Zlaté náramky so srdiečkom a diamantom sú spolu s jemnými náhrdelníkmi rafinovaným vyznaním lásky.

Vesmírne symboly

Okrem kruhu, ktorý je znakom dokonalosti, jednoty a času, si vašu pozornosť získajú aj symboly nekonečna, mesiaca či hviezdy splnených prianí. Sú osadené diamantom a na vašej životnej ceste vás môžu sprevádzať v podobe zlatého náramku či náhrdelníku. Záleží len na vás, pre ktorú variantu sa rozhodnete. 

Inšpirujte sa: Šperky, ktoré ulahodia oku, pohladia dušu a vydržia naveky: Ktorý vám učaroval najviac?

Detská kolekcia

Nákup luxusného šperku je jedným z najkrajších, a tiež najdôležitejších momentov vášho života. Preto je potrebné, aby ste pri jeho výbere mysleli na kvalitu a dôkladné prepracovanie. Ak sa rozhodnete darovať takýto šperk vašim ratolestiam, táto detská kolekcia vás doslova očarí.

Rozprávkovo krásne

V detskej kolekcii nájdete aj prívesky s rozprávkovými postavičkami, ktoré zaručenie potešia aj najmenších. Roztomilé ozdoby na krk s ligotavými kamienkami budú patriť k nezabudnuteľným darčekom pre malé slečny a ich úsmev na tvái bude hovoriť za všetko.

]]>
Wed, 13 Dec 2017 10:00:00 2017-12-13 10:00:00 1
Napravte škody po aplikácii 3D mihalníc a doprajte si krásne riasy http://feminity.zoznam.sk/c/901790/napravte-skody-po-aplikacii-3d-mihalnic-a-doprajte-si-krasne-riasy
Zábava
Tiež ste sa nechali zlákať predstavou dokonale zvodného pohľadu a dali ste si aplikovať 3D mihalnice? Časom však kúzlo vyprchalo a vám nezostalo nič iné, len si tie svoje prirodzené doslova preliečiť a dať do pôvodného stavu. Čo vám pred aplikáciou 3D mihalníc nikto nepovedal a ako môžete napraviť škody?
Napravte škody po aplikácii 3D mihalníc a doprajte si krásne riasy
Dokonale krásne mihalnice sú tie prirodzené.
Wed, 13 Dec 2017 09:59:00Zábava

Tiež ste sa nechali zlákať predstavou dokonale zvodného pohľadu a dali ste si aplikovať 3D mihalnice? Časom však kúzlo vyprchalo a vám nezostalo nič iné, len si tie svoje prirodzené doslova preliečiť a dať do pôvodného stavu. Čo vám pred aplikáciou 3D mihalníc nikto nepovedal a ako môžete napraviť škody?

Prečo nepotrebujete 3D mihalnice?

Každá žena túži po krásnych, hustých a dlhých mihalniciach, za ktorými sa otočí každý muž.  Niektoré z nás však toto šťastie nemajú, a preto sa snažíme prírode napomôcť. Jedným z riešení je aplikácia 3D mihalníc. Je to síce rýchle riešenie, nie je však trvalé a prináša so sebou rôzne riziká, o ktorých si môžete prečítať na špecializovaných blogoch. Už to, že sa dostanete do začarovaného kruhu pravidelného „dorábania“ umelých rias, stojí za rozmyslenie. Starostlivosť o ne tiež nie je jednoduchá a vyžaduje dosť námahy. Najväčšie zdravotné riziko predstavuje lepidlo, ktorým sa 3D mihalnice pripevňujú. Možno ste už tiež počuli o nejednom prípade alergickej reakcie či infekcie.

Najväčšie obavy však môžu plynúť z niečoho iného. A tým je stav prirodzených rias po odstránení tých umelých. Je viac ako pravdepodobné, že zažijete podobnú situáciu, ako keď sa vám odlepia umelé nechty. Ak ste si niekedy liečili nechty po odstránení umelých či gélových, máte celkom presnú predstavu, ako môžu vyzerať vaše riasy po vyprchaní wow efektu 3D mihalníc.

To najlepšie pre zdravé mihalnice

Existuje viacero účinných spôsobov, ako oživiť svoje prirodzené mihalnice. Základom je každodenná kvalitná starostlivosť o očné okolie zahŕňajúca dokonalé odstránenie make-upu vždy pred spaním a používanie vhodného očného krému. Pre zdravie a krásu svojich mihalníc nezabudnite do svojho jedálnička zaradiť okrem vitamínov aj minerály (najmä vápnik, železo, horčík, zinok a selén) a potraviny bohaté na Omega-3 mastné kyseliny. Tak, ako sú dôležité pre rast vlasov a nechtov, nevedia bez nich správne rásť ani mihalnice.

Trendom je nature look

Existujú však aj iné, účinnejšie spôsoby, ako si vyčariť neodolateľné riasy. Veď čo je viac ako prirodzená krása? Kozmetickí experti už dávnejšie prišli na to, aké látky sú potrebné pre zdravý rast mihalníc. Okrem známych vitamínov B, C a E je najväčším objavom posledných rokov účinok enzýmov. V prípade rias je to zmes enzýmov nazývaná EPM. Vďaka takémuto „koktailu“ účinných látok predĺžite cyklus rastu mihalníc. Tie budú následne dlhšie, tmavšie a bohatšie. Najkoncentrovanejšiu zmes enzýmov keratínu a výživných látok obsahuje sérum na rast mihalníc Gigalash.

Tak ako? Nie je jednoduchšie pestovať si prirodzenú krásu? Vaše okolie i peňaženka budú určite za.

]]>
Wed, 13 Dec 2017 09:59:00 2017-12-13 09:59:00 0
Spomaľte pred Vianocami: Vychutnajte si dokonalú sviatočnú atmosféru na týchto magických miestach http://feminity.zoznam.sk/c/901849/spomalte-pred-vianocami-vychutnajte-si-dokonalu-sviatocnu-atmosferu-na-tychto-magickych-miestach
Feminity
Vianoce sú sviatkami pokoja, pohody a lásky. Skúste preto s nami načerpať dokonalú vianočnú atmosféru, na skutočne magických miestach. Zatvorte oči a preneste sa do krajiny, kde na chvíľku zabudnete na realitu všedných dní a budete si pripadať ako kráľovná.
Spomaľte pred Vianocami: Vychutnajte si dokonalú sviatočnú atmosféru na týchto magických miestach
V tomto čarovnom hoteli si budete pripadať ako v krajine zázrakov
Wed, 13 Dec 2017 09:00:00Feminity

Vianoce sú sviatkami pokoja, pohody a lásky. Skúste preto s nami načerpať dokonalú vianočnú atmosféru, na skutočne magických miestach. Zatvorte oči a preneste sa do krajiny, kde na chvíľku zabudnete na realitu všedných dní a budete si pripadať ako kráľovná.

Neprehliadnite: 6 aktuálnych trendov pre vianočné stromčeky: Ozdobte ho podľa štýlu, ktorý vám je najbližší!

Grandhotel Tatra - Velké Karlovice

Novootvorený Grandhotel Tatra je miesto s puncom výnimočnosti. Okamžite si vás podmaní nielen jedinečnou atmosférou, ale aj štýlom, ktorý si v rozprávkovom prostredí českých Beskýd nepochybne zamilujete. Ak si chcete užiť chvíle s vašimi najbližšími plnými dúškami, rozhodne ste na správnom mieste.

Spomaľte svoje každodenné tempo na minimum, naordinujte si dlhé hodiny spánku, exkluzívne masáže, vypnite telefóny a užívajte si prítomné okamihy. Na vlastnej koži sme skúsili, že sa to dá. Už po dvoch dňoch si dobijete vybité baterky na veľmi dlhý čas. Navyše, v tomto sviatočnom období si tu budete pripadať ako v malom rozprávkove. 

Jediné, čo vás môže prebrať zo snívania je hlad. Avšak aj jedlo je tu ozajstným gastronomickým zážitkom. Vaši najmenší si tu tiež prídu na svoje. Môžete sa sánkovať, guľovať, stavať snehuliakov, či len tak sa prejsť po okolí. A keď detičky spia, rodičia sa môžu nechať rozmaznávať exkluzívnymi masážami a telovými ošetreniami v spa.

Tu naozaj platí, že prianie hosťa je do bodky vždy splnené. Verte nám, že toto miesto nezostane len vo vašich spomienkach, ale dotkne sa aj vášho srdca. 

Naturhotel Forsthofgut, Leogang - Rakúske Alpy 

Áno, presne takto vyzerá láska na prvý pohľad. V tomto čarovnom hoteli si budete pripadať ako v krajine zázrakov. Prekrásne prostredie, nedotknutá príroda, výnimočné služby a famózna kuchyňa. Skutočne nenájdete nič, čo by ste mohli tomuto miestu vytknúť.

Možno len to, že tu človek nemôže zostať navždy. Celý koncept hotela je navrhnutý tak, aby bol človek, čo najviac v súlade s prírodou. Zabudnite na každodenný zhon, starosti a vychutnajte si to, čo vám toto miesto ponúka. Ničím nerušený pokoj.

Ak by ste sa tu rozhodli stráviť Vianoce, môžete sa tešiť na hotový vianočný rituál. Počas Štedrého večera chodia totiž po mestečku koledníci, hostia sa venujú svojim rodinám a odrazu si pripadáte ako v inom svete. Dokonalom a takom, aký, my dospelí, poznáme už skôr z rozprávkových knižiek ako z reality. 

Boutique hotel MEZI PLŮTKY - Čeladná

Štýlový vidiecky Boutique hotel MEZI PLŮTKY, možno nazvať aj miestom fantázie. Nechávate sa ráno radi prebudiť prvými lúčami slnka, milujete pohľad na oblohu posiatu hviezdami, či zvuk praskajúceho dreva v krbe? A k tomu patríte medzi skutočných gurmánov? Tak tu ste na správnej adrese.

Započúvajte sa do ticha prírody a vychutnávajte si súkromie a luxus. Každá jedna izba je navrhovaná s citom a zaručene sa tu budete cítiť ako kráľovná. Zažijete tu nezabudnuteľnú atmosféru. No a ak pred Vianocami potrebujete naozaj na chvíľku vypnúť, toto miesto je na to ako stvorené. 

]]>
Wed, 13 Dec 2017 09:00:00 2017-12-13 09:00:00 1
Tip na zdravý darček: Ryba pod stromček http://feminity.zoznam.sk/c/901846/tip-na-zdravy-darcek-ryba-pod-stromcek
Zdravie
Vianočný kapor možno patrí do vane, v neskoršom štádiu na štedrovečerný tanier. Ale vedeli ste, že ryba môže byť aj zdravým vianočným darčekom?
Tip na zdravý darček: Ryba pod stromček
Wed, 13 Dec 2017 07:59:00Zdravie

Vianočný kapor možno patrí do vane, v neskoršom štádiu na štedrovečerný tanier. Ale vedeli ste, že ryba môže byť aj zdravým vianočným darčekom?

Pre zdravie aj dobrý pocit

Výber vianočných darčekov je takou malou skúškou nervov. Viacerých z nás pred Štedrým večerom máta predstava zo sna, ako náš dar po rozbalení zo šuchotaného celofánu putuje do zabudnutia, rovno na dno skrine. Keď chcete dať svojim blízkym naozaj niečo hodnotné, investujte do ich zdravia.

Ak sa na víkendový wellness pobyt finančne necítite a v kuchyni nie je miesto pre ďalší smoothie maker, výživové doplnky OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals sú tým pravým darčekom pre každého, komu záleží na svojom zdraví a chce sa cítiť dobre.

Ryby, ryby a ešte raz ryby

Výživový doplnok obsahuje zdraviu prospešné omega-3 mastné kyseliny z čerstvých nórskych lososov. Tie zahŕňajú naozaj pestrú škálu zdravotných benefitov. Pôsobia priaznivo napríklad na naše srdce, mozog a oči.

Ich jedinou nevýhodou je, že naše telo si ich nevie vyrobiť samé, a preto mu ich musíme dodávať z vonkajších zdrojov. Ak sa ryby, odhliadnuc od vianočného kapra, alebo avokáda, orieškov a iných prirodzených zdrojov omega-3 objavujú na tanieri vášho blízkeho len sporadicky, takýto praktický darček ocení určite viac než ďalší lapač prachu na poličku.

Na omega-3 ulietavajú aj známe tváre

Pozitívny účinky omega-3 mastných kyselín objavila aj známa herečka, moderátorka a zabávačka Zuzana Vačková. „Ryby veľmi obľubujem a denne som schopná zjesť jedno avokádo. Používam ho namiesto masla. Neviem však, či je to dostatočné množstvo na to, aby môj organizmus fungoval tak, ako má,“ vysvetľuje.

Hoci Zuzana miluje ryby a avokádo, nenecháva nič na náhodu a siaha aj po kvalitných výživových doplnkoch. „Kedysi sa hovorievalo, že jedna lyžička rybieho tuku denne je veľmi dôležitá. Dnes už, našťastie, nemusíme jesť rybí tuk v takej forme, ako nám nechutil – tekutý na lyžičke. Dám si dve kapsuly denne a viem, že robím dobrú vec pre svoje celkové zdravie,“ opisuje herečka svoju dennú rutinu.

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk. Vašich blízkych môžete teraz navyše potešiť aj ročnou zásobou OmegaMarine Forte+ na www.omegamarinerocne.sk

- reklamná správa -

]]>
Wed, 13 Dec 2017 07:59:00 2017-12-13 07:59:00 1
Pozrite sa, ako sa na Vianoce pripravujú celebrity: Mária Čírová zdobí kozub, Dara Rolins už postavila stromček http://feminity.zoznam.sk/c/901856/pozrite-sa-ako-sa-na-vianoce-pripravuju-celebrity-maria-cirova-zdobi-kozub-dara-rolins-uz-postavila-stromcek
Slovenské celebrity
Síce máme do Vianoc ešte dva celé týždne, s prípravami niektorí začali už skôr.
Pozrite sa, ako sa na Vianoce pripravujú celebrity: Mária Čírová zdobí kozub, Dara Rolins už postavila stromček
Dara Rolins s dcérkou si užíva stavanie vianočného stromčeka
Wed, 13 Dec 2017 07:30:00Slovenské celebrity

Síce máme do Vianoc ešte dva celé týždne, s prípravami niektorí začali už skôr.

Mária Čírová ozdobila kozub

Krásna speváčka si prípravy na Vianoce skutočne užíva. Okrem vianočného stromčeka sa totiž pochválila i krásne vyzdobeným kozubom, ktorý celkovú vianočnú atmosféru len dopĺňa. Už sa určite nevie dočkať chvíľ, ktoré strávi so svojimi najbližšími a v kruhu rodiny. Zatiaľ však treba uznať, že jej to už teraz neuveriteľne pristane.

Inšpirujte sa: VIDEO: Očarujúca Mária Čírová a jej najkrajšie momenty: V rozhovore nám odhalila kúzlo Vianoc

Dara Rolins s dcérkou Laurou už ozdobili

Niekomu to môže prísť skoro, Dara však so svojou dcérkou nelenili a v obývačke im už teraz stojí vianočný stromček. Už zo samotnej fotky je vidno, že si obe túto činnosť nesmierne užívali a na sviatky pokoja a radosti sa neskutočne tešia. Ktovie, čo si celá rodinka o dva týždne nájde pod tak krásnym stromčekom.

Simona Krainová už vypeká

Aj keď jej možno stromček ešte nestojí, pečenie perníkov je u krásnej modelky v plnom prúde. Z krásneho videa je vidieť, že rada využíva pomoc svojich šikovných pomocníkov a príprava na maškrtné Vianoce je záležitosťou celej rodiny. Nič predsa nie je tak krásne ako čas strávený s najbližšími.

Nenechjte si ujsť: Dodnes je o ne veľký záujem: Najkrajšie Češky a Slovenky po 40-tke, ktoré sú pre nás inšpiráciou

 

#bestbrunchintown #loveu

Príspevok, ktorý zdieľa simonakrainova (@simonakrainova),

Tamara Heribanová a jej vlastný adventný veniec

Pomoc šikovných detských ručičiek využíva aj krásna Tamara Heribanová. Vlastný adventný veniec totiž vyrobila za pomoci svojich detičiek. Kúsky pomaranča so škoricou určite prevoňali celý domov a dodali nadchádzajúcim dňom skutočný nádych Vianoc. Tamara zjavne rada vytvára veci sama, a tak sa k tvoreniu venčekov pridala celá rodina.

Andrea verešová na horách

Modelka a šťastná matka dvoch krásnych detí si adventné nedele užíva na horách, kde v pokoji a snehu uteká od reality a pripravuje sa na nadchádzajúce vianočné obdobie. Andrea totiž vie, ako veľmi je vo všetkom tom zhone dôležitá správna dávka relaxu a pokoja. Zdá sa, že by sme sa ňou všetci mohli tak trochu inšpirovať, čo poviete?

Mohlo by vás zaujímať: Andrea Verešová vyzerá božsky: Tomuto vďačí mama dvoch detí za dokonalú postavu, pleť a vlasy

Pohodu doma zažíva aj Barbora Franeková

Svetlo adventnej sviečky si užíva aj ďalšia modelka, i keď v pohodlí domova. Zdá sa, že Barbora Franeková sa skutočne nikam nenáhli a predvianočný zhon si spríjemňuje víkendovými posedeniami a nič nerobením. A presne také by mali byť nadchádzajúce sviatky. Plné pohody a pokoja.

 

]]>
Wed, 13 Dec 2017 07:30:00 2017-12-13 07:30:00 1
Vlastnosť, s ktorou v súčasnosti bojuje takmer každý: Aj z tohto vychádza pocit, že nikdy nie sme pre nikoho dosť dobrý http://feminity.zoznam.sk/c/901853/vlastnost-s-ktorou-v-sucasnosti-bojuje-takmer-kazdy-aj-z-tohto-vychadza-pocit-ze-nikdy-nie-sme-pre-nikoho-dost-dobry
Zábava
Naša vlastná hodnota by nemala vychádzať z toho, čo znamenáme pre iných. Prečo nám teda na názore ostatných občas záleží viac než na vlastnom?
Vlastnosť, s ktorou v súčasnosti bojuje takmer každý: Aj z tohto vychádza pocit, že nikdy nie sme pre nikoho dosť dobrý
Svoju cenu musíte poznať vy sami
Wed, 13 Dec 2017 06:00:00Zábava

Naša vlastná hodnota by nemala vychádzať z toho, čo znamenáme pre iných. Prečo nám teda na názore ostatných občas záleží viac než na vlastnom?

Nevidíte vlastné klady

V prvom rade by sme si mali uvedomiť jednu zásadnú vec. Každý z nás je jedinečná osobnosť s vlastnými túžbami, snami, vlastnosťami a správaním a jediné, čo nás definuje sme my sami a to, ako sa dokážeme s určitými situáciami v živote vysporiadať. Nič viac a nič menej. Samotný fakt, že sa neustále posudzujeme podľa toho, čo o nás povedali iní, je len primitívny zvyk, ktorý sa časom a vývojom zaužíval v spoločnosti do takej miery, že nám bohužiaľ príde prirodzený.

Nenechajte si ujsť: Ak túžite po šťastí, stačí zmeniť jedinú vec: Toto vám pomôže nájsť stratený životný esprit

Ľudia akoby zabudli vidieť na sebe to dobré, veci ktoré sa im podarili, na ktorých tvrdo dreli, a ktoré si zaslúžia. Jediné, čo im behá po rozume je všetko to, kvôli čomu si ešte stále nezaslúžia lepšiu prácu, pár hodín oddychu po celom dni, ale hlavne, niekoho, s kým by dokázali svoje životné radosti či starosti zdieľať.

Jeden neznamená všetci

Kapitolou samou o sebe je však i pocit menejcennosti, ktorý v nás dokáže vyvolať jeden jediný človek. Celá rodina nám môže tvrdiť, že sme skvelý a úžasný a naše kvality sú hodné hocijakého muža či ženy, avšak jeden nevydarený vzťah alebo osoba, ktorá si kvôli vlastnej zakomplexovanosti nedokáže dať do poriadku vlastný život a vinu za všetko zvaľuje na vás, odrazu vo vašej hlave poľahky dokáže určiť vašu hodnotu.

Mohlo by vás zaujímať: Najčastejšia chyba, ktorú robíme v snahe pomôcť iným: Takto negatívne to v skutočnosti ovplyvňuje váš život

Tú však musíte poznať a strážiť si ju vy sami. Vy sami musíte byť dosť dobrý pre seba, na ničom inom v skutočnosti nezáleží. Ak chcete lepšiu prácu, viac voľna alebo niekoho, s kým svoje úspechy, ale i nešťastia budete môcť zdieľať, je to vo vašich rukách a nie v tom, čo si o vás myslí niekto iný.

Sám so sebou na celý život

Nakoniec totiž dospejete k záveru, že len sám so sebou musíte žiť celý život a dobrý pocit  nadobudnete len v prípade, že budete vo svoje schopnosti a svoju osobnosť skutočne veriť. To, aký máte so seba sami pocit dokáže oveľa viac ako by ste si mysleli. Vaša vlastná spokojnosť úplne pretvorí pohľad, akým sa dívate na svet aj štýl, akým sa na vás dívajú ostatní. Prestaňte mať pocit, že nie ste hodný niekoho pozornosti alebo o ňu musíte nebodaj bojovať. Prečo by ste vôbec mali?

Prečítajte si aj: Falošná predstava o živote, ktorú má veľa z nás: Myslíme si, že všade je lepšie ako tam, kde sme

Nikto nie je natoľko dôležitý, aby ste mu museli prispôsobovať celý život, okrem vás samých. Pamätajte si, že ľudia prichádzajú a odchádzajú. Občas sa vám cesty skrížia, prepletú a možno po istom čase rozdelia. Každý tu však je na to, aby váš život niečím obohatil a nie aby vám ho znepríjemňoval alebo nebodaj spochybňoval vašu hodnotu. Ak tomu tak totiž je, možno nie je chyba vo vás, ale v danom človeku, nemyslíte?

]]>
Wed, 13 Dec 2017 06:00:00 2017-12-13 06:00:00 0
Bola som tou druhou, zatiaľ čo on žil pod jednou strechou s manželkou: Všetko som tolerovala až do jedného momentu http://feminity.zoznam.sk/c/901839/bola-som-tou-druhou-zatial-co-on-zil-pod-jednou-strechou-s-manzelkou-vsetko-som-tolerovala-az-do-jedneho-momentu
Partnerské vzťahy
Muži by radi mali všetko. Pohodlie domova, navarenú večeru a ožehlené šaty, na druhej strane však bažia po dobrodružstve, vášni a nespútanom vzťahu. Mať obe naraz je však kráčanie po veľmi tenkom ľade.
Bola som tou druhou, zatiaľ čo on žil pod jednou strechou s manželkou: Všetko som tolerovala až do jedného momentu
Nesplnené očakávania sú pravými pôvodcami nášho smútku
Tue, 12 Dec 2017 14:00:00Partnerské vzťahy

Muži by radi mali všetko. Pohodlie domova, navarenú večeru a ožehlené šaty, na druhej strane však bažia po dobrodružstve, vášni a nespútanom vzťahu. Mať obe naraz je však kráčanie po veľmi tenkom ľade.

Neviem, ako sa to stalo

„Nikdy som nechcela byť tou druhou. Vždy som ľutovala ženy, ktoré sa do podobnej situácie dostali a nechápala som, ako mohli niečo podobné vôbec dopustiť. To, že nemajú úctu voči cudzej žene by som ešte pochopila, ale fakt, že podobne dokážu ponižovať samé seba, to mi bolo záhadou. Až do bodu, kedy som sa tou druhou nestala sama.“ trpko spomína Emma.

„Nešlo vôbec o neznámeho muža, ktorý by ma ohúril lacnými trikmi či lichotivými slovami, ktoré chce počuť každá jedna žena. Vôbec nie. Bol to môj kamarát, Denis. Dlhé roky sme skutočne boli len kamarátmi, až pokým neprišiel zlomový moment a on nevyšiel s pravdou o svojom dlhoročnom manželstve von. Priznal sa mi, že mu to neklape a skutočne netuší, ako má v takomto prípade riešiť situáciu. Každým dňom sme si boli bližší, vedeli sme o sebe viac a naše konverzácie sa stávali dôvernými.“ dodáva.

Nenechajte si ujsť: Poznáme skutočný dôvod, prečo moderné vzťahy nevydržia: Psychológovia v tom majú jasno

S kamarátstva niečo viac

„Možno aj preto ani len netuším ako som sa jedného dňa zobudila do rána, kedy bol Denis prvou vecou, na ktorú som dokázala myslieť. Jednoducho som si nemohla pomôcť. Neustále sme boli v kontakte, od rána do večera sme prostredníctvom správ a telefonátov dávali tomu druhému vedieť, ako sa cítime, ako sa jeden druhého nevieme dočkať a odpočítavali sme hodiny dovtedy, kedy sa znovu uvidíme.“ spomína Emma so smútkom.

„S vedomím, že mi na ňom záleží však prišiel i fakt, ktorý som si skutočne nerada pripúšťala, no po našom prvom milovaní bol skôr nevyhnutnosťou ako len vkradnutou myšlienkou. Som tá druhá. Stala som sa tým, čomu som sa celý život chcela vyhnúť a nikdy som si ani len nepripúšťala podobné predstavy. Pri Denisovi som však bola ochotná podstúpiť skutočne čokoľvek, a to aj za cenu, že nateraz nebudem na prvom mieste. Aspoň to som si do určitého bodu myslela.“ opisuje Emma čas, kedy sa ich vzťah dostával do krízy.

Inšpirujte sa: Kvôli vzťahu s ním som úplne stratila sebavedomie: Až toto mi ho prinavrátilo naspäť

Keď som si konečne uvedomila krutú pravdu

„Tvárila som sa, že mi vôbec nevadí byť na druhej koľaji, zdvihnúť vždy, keď zavolá, ak jeho manželka náhodou zmizla z domu alebo išla na víkend k mame. Bola som tam vždy, keď ma potreboval. Nahovárala som si, že som v poriadku a že to celé má z dlhodobého hľadiska určite zmysel. Opustí ju, takto predsa nemôže žiť. To, čo som si však ja sama vytvorila v hlave malo od skutočného scenára, s ktorým sa stotožňoval Denis veľmi ďaleko. To som si ale uvedomila až po tom, čo som v jedno predvianočné popoludnie našla na zadnom sedadle jeho auta v nákupnej taške niečo, čo malo zjavne pred mojimi očami zostať skryté. Kúsok čipkovanej látky však zaujal moju pozornosť a s predstavou, že ide o vianočný darček pre mňa, som sa spokojne načiahla dozadu.“

Mohlo by vás zaujímať: Kríza v našom vzťahu prišla po 10 rokoch manželstva tesne pred Vianocami: Takto sa nám ju podarilo ustáť

„Akonáhle som však vytiahla luxusné spodné prádlo, do lona mi vypadli dve letenky na Kubu, jedna na Denisovo meno, druhá na meno jeho milovanej manželky. Chystali sa stráviť Vianoce v teple. Spolu, akože vášnivým sexom, na Kube. Vtedy mi odrazu všetko došlo. Nikdy sa nerozíde. Kto by totiž nechcel život s čistými košeľami a teplou večerou, ktoré vo voľných chvíľach dopĺňa naivná vášnivá milenka? A všetko sa to občas prekryje vysnenou dovolenkou s „tou vyvolenou“?

„To bola posledná bodka. Ešte v tej sekunde som otvorila dvere a už nikdy som sa nevrátila späť. Škoda, človek si zrejme skutočne musí isté veci zažiť na vlastnej koži.“ dodáva odhodlaná Emma, ktorá už, ako sama tvrdí, podobnú chybu nikdy neurobí.

]]>
Tue, 12 Dec 2017 14:00:00 2017-12-12 14:00:00 0
Neviete, ako si ozdobiť stromček? Nechajte sa inšpirovať skvelými tipmi celebrít http://feminity.zoznam.sk/c/901842/neviete-ako-si-ozdobit-stromcek-nechajte-sa-inspirovat-skvelymi-tipmi-celebrit
Feminity
Milujete Vianoce, no stále váhate, v akých odtieňoch tento rok ozdobiť najkrajší symbol Vianoc? Máme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov na výzdobu vianočného stromčeka. Pozrite sa s nami, na čo stavili známe tváre.
Neviete, ako si ozdobiť stromček? Nechajte sa inšpirovať skvelými tipmi celebrít
Nechajte sa inšpirovať vianočnými stromčekmi slávnych
Tue, 12 Dec 2017 12:00:00Feminity

Milujete Vianoce, no stále váhate, v akých odtieňoch tento rok ozdobiť najkrajší symbol Vianoc? Máme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov na výzdobu vianočného stromčeka. Pozrite sa s nami, na čo stavili známe tváre.

Prečítajte si: Tradície kráľovskej rodiny v období Vianoc sú odhalené: Toto sú ich typické zvyky!

Kylie Jenner

Tak tomuto sa povie Vianočný stromček. Kylie si potrpí na luxus a výnimočnosť a presne v tomto duchu vyzdobila aj vianočný stromček doma. Keďže zbožňuje pudrovú, práve táto farba je na ňom dominantnou.

Ashley Tisdale

Modelka, herečka a v neposlednom rade speváčka Ashley Tisdale ozdobila svoj stromček takisto do červenej. Sympatická brunetka  tiež vie, že vínovočervená je hitom týchto Vianoc. 

Claudia Schiffer

Claudia Schiffer vie, že tento rok letí červená, no ona sama jej zostáva verná každé Vianoce. Modelka miluje čistotu a eleganciu. No a práve taký je vianočný stromček u nej doma.

Rita Ora

Britská speváčka Rita Ora má rada extravaganciu. Stavila na zlatú a to hneď v niekoľkých odtieňoch. V spojitosti s bielou to vytvára skutočne výnimočnú kombináciu. Čo poviete? 

Alessandra Ambrosio

Pre dokonalý vianočný stromček sa vybrala aj brazílska kráska Alessandra Ambrosio s partnerom a oboma deťmi. Úspešná modelka Victoria's Secret Vianoce miluje a svojim deťom sa ich vždy snaží urobiť naozaj rozprávkové. Súdiac Podľa ich vianočného stromčeka sa to prominentnej mamine naozaj darí. 

Jade Allison Scoot

Nežná blondínka, blogerka a mama dvoch detí patrí medzi skutočné milovníčky Vianoc. Každý rok sa jej domov premení na malé rozprávkovo. A červenou ani náhodou nešetrí!

Amber Fillerup Clark

Očarujúcu blogerku určite poznajú všetky fashion maniačky. Táto žena nielenže skvele vyzerá, ale má aj vkus. Vianoce sú pre jej rodinu veľkou udalosťou a tak okrem krásneho vianočného stromčeka, nemôžu chýbyť ani detaily, ktoré dotvárajú čarovnú atmosféru.  

Jennifer Garner

Hoci sa Jennifer Garner a Ben Affleck rozišli pred dvoma rokmi, stále spolu dokážu skvele fungovať. Obaja si uvedomujú, že kompletná rodina je pre deti dôležitá. Preto sa na nákup vianočného stromčeka vybrali všetci spolu. No a my v redakcii sme už teraz zvedavé na výsledok! 

 

]]>
Tue, 12 Dec 2017 12:00:00 2017-12-12 12:00:00 1
Módny doplnok, ktorý bol kedysi OUT, je dnes na výslní: Ako sa ho zmocniť? http://feminity.zoznam.sk/c/901797/modny-doplnok-ktory-bol-kedysi-out-je-dnes-na-vyslni-ako-sa-ho-zmocnit
Móda
Ľadvinky. Milované a nenávidené, absolútne neestetické. V novom modernom šate sa však z tohto, kedysi vtipného, doplnku zrodil trend. A ako ho nosiť?
Módny doplnok, ktorý bol kedysi OUT, je dnes na výslní: Ako sa ho zmocniť?
Color blocking v kombinácii s týmto doplnkom vyzerá skvele
Tue, 12 Dec 2017 11:00:00Móda

Ľadvinky. Milované a nenávidené, absolútne neestetické. V novom modernom šate sa však z tohto, kedysi vtipného, doplnku zrodil trend. A ako ho nosiť?

Miestom, odkiaľ načerpáte tie najoriginálnejšie inšpirácie, je jednoznačne ulica. Street style hviezdy prichádzajú každú sezónu s niečím novým, pričom móda je známa tým, že sa jej história neustále opakuje. Málokto by si možno preto pomyslel, že práve ľadvinky sa dostanú medzi horúce trendy tohtoročnej sezóny.

Inšpirujte sa: Obľúbený doplnok do vlasov z 90. rokov je späť: Známe celebrity vrátili tento trend opäť do módy!

V elegantnom duchu zaujmete

Efekt, kedy rozbijete elegantný alebo formálny outfit niečím športovejším vždy pripúta pozornosť. Na prvý pohľad nespojiteľná kombinácia kostýmu, ešte k tomu vo výraznej červenej, dokáže vyzerať takto hravo a chic. Kabelku cez pás môžete nosiť aj v kombinácii s chladnými jesennými kvetovanými vzormi a voľnou teplákovou mikinou. Práve mikiny a pulóvre sú centrom pozornosti pri kombinovaní s elegantnými sukňami. Veľmi pekne ukáže tento doplnok na pletených šatách v midi dĺžke. 

Nosí sa koža, koženka, ale aj semiš či iné typicky jesenno-zimné materiály. Kabelka cez pás je praktická a vojdú sa do nej všetky nevyhnutnosti, ktoré žena musí mať po ruke. Nový trend, ktorého je na čase sa ujať. Nebojte sa vyčnievať z davu, s týmto máte eso v rukáve!

Kabelky cez pás alebo ľadvinky sa stali horúcim hitom tohtoročnej sezóny, inšpirujte sa

]]>
Tue, 12 Dec 2017 11:00:00 2017-12-12 11:00:00 1
Zimné idey outfitov, ktoré môžete nosiť do práce: Dodajte vášmu office štýlu potrebnú iskru http://feminity.zoznam.sk/c/901840/zimne-idey-outfitov-ktore-mozete-nosit-do-prace-dodajte-vasmu-office-stylu-potrebnu-iskru
Móda
Naučte sa nosiť do práce kúsky, v ktorých vynikne nielen vaše postavenie, ale aj ženskosť a elegancia. Ukážeme vám, že aj nohavicový kostým môže pôsobiť originálne a trendy, stačí ak zvolíte ten správny štýl.
Zimné idey outfitov, ktoré môžete nosiť do práce: Dodajte vášmu office štýlu potrebnú iskru
Inšpirujte sa nezameniteľným biznis štýlom
Tue, 12 Dec 2017 10:00:00Móda

Naučte sa nosiť do práce kúsky, v ktorých vynikne nielen vaše postavenie, ale aj ženskosť a elegancia. Ukážeme vám, že aj nohavicový kostým môže pôsobiť originálne a trendy, stačí ak zvolíte ten správny štýl.

Aj vy si vždy lámete hlavu nad tým, čo si obliecť do práce, aby ste vyzerali šik a stále dodržali požadovaný  „dress code“ ? Prinášame vám jedinečné tipy, ako ozvláštniť svoj biznis šatník tak, aby ste boli kráľovnou vášho pracoviska. Týmito outfitmi vám dokážeme, že biznis móda nemusí byť vždy len nudná a nezáživná. Presvedčte sa!

Mohlo by vás zaujímať: Trendy pančucháče ako základ zimného šatníka: Nosia sa tieto štýly!

„Oversized“ strihy

Ak patríte k typom žien, ktoré sa môžu pochváliť štíhlou postavou, máme pre vás skvelý tip. Siahnite po nohavicovom kostýme v „oversized“ strihu a dodajte vášmu looku nádych pánskej módy. Dokonalou ikonou je v tomto prípade slávna Victoria Beckham, ktorá si tento štýl s radosťou osvojila.

Originalita

Nohavicový kostým nemusí pôsobiť fádne, stačí ak sa naučíte pár základných pravidiel, ktorými tento mýtus zlomíte. Zlatou radou je v tomto prípade experimentovanie s farbami, ktoré dokážu zmeniť naozaj veľa. Odtieň mentolovej zelenej dodá vášmu looku nezameniteľný efekt a vy budete pôsobiť naozaj originálne.

Ženskosť

Nebojte sa prejaviť svoju ženskosť a laďte svoj biznis štýl do zásadne ženských prvkov, akými sú výrazne červená farba či ladné strihy. Tento elegantný kostým so zvoncovými nohavicami pripomína retro štýl a nás zaujal svojou unikátnosťou. Stavte sa, že v tomto outfite vybavíte všetky pracovné stretnutia!

Pánsky štýl

Medzi naše obľúbené biznis outfity patria aj tie, ktoré sú inšpirované pánskou módou. Herečka Blake Lively vystihla prepojenie pánskych strihov a ženského šmrncu a vytvorila kombináciu, ktorá si zaslúži ozajstné uznanie. Károvaná potlač či doplnok v podobe kravaty je v tomto prípade „must have“. 

Inšpirujte sa: Mentolovú modrú môžete zladiť aj v tomto období: Ukážeme vám, ako ju skombinovať s ostatnými kúskami

Jednoduchosť

V jednoduchosti sa skutočne ukrýva krása, čoho dôkazom je aj tento outfit. Svetlomodrá košeľa a šedé trojštvrťové nohavice sú ideálnou voľbou pre váš biznis outfit. Ozvláštnite tento minimalistický model o štýlové lodičky a kvalitné detaily v podobe kabelky a slnečných okuliarov. Budete pôsobiť decentne a zároveň na úrovni.

 

]]>
Tue, 12 Dec 2017 10:00:00 2017-12-12 10:00:00 1
Deti, narodené začiatkom nového roka budú mať jednu spoločnú vlastnosť: Aj takéto správanie od nich môžete očakávať http://feminity.zoznam.sk/c/901838/deti-narodene-zaciatkom-noveho-roka-budu-mat-jednu-spolocnu-vlastnost-aj-taketo-spravanie-od-nich-mozete-ocakavat
Zábava
Ak svoju ratolesť očakávate už v prvých mesiacoch budúceho roka, pripravte sa na to, že vaše dieťatko bude mať sklony práve k tomuto.
Deti, narodené začiatkom nového roka budú mať jednu spoločnú vlastnosť: Aj takéto správanie od nich môžete očakávať
Vaše detičky dostanú do vienka skutočný dar
Tue, 12 Dec 2017 09:00:00Zábava

Ak svoju ratolesť očakávate už v prvých mesiacoch budúceho roka, pripravte sa na to, že vaše dieťatko bude mať sklony práve k tomuto.

Večne na cestách, večne zaneprázdnený

Aj tak by sa dali charakterizovať deti narodené v mesiacoch zimy a chladného počasia roku 2018. Ak ste už v požehnanom stave a svoje malé môžete očakávať hneď po novom roku, pripravte sa na to, že do vašej rodiny pribudne večný neposed, a to doslova.

Inšpirujte sa: Toto ruské dievčatko je hviezdou instagramu: Vyzerá ako vystrihnuté z rozprávkovej knižky

Januárové a februárové detičky totiž dostanú do vienka nielen túlavé topánky, ale aj obrovskú dávku odvahy a neposednosti. Už od malička bude jasné, že si ho doma užijete skutočne len toľko, koľko bude nevyhnutné a s prvými príležitosťami na odchod a spoznávanie ďalekého sveta, ho už doma neuvidíte. Neberte to však ako niečo zlé či nepríjemné, deti s podobnými vlastnosťami sú skôr darom ako niečím, nad čím treba zúfať.

Odvaha sa v súčasnosti ctí

Síce si spoločne doma veľmi neposedíte a už od útleho veku budete skôr počúvať príbehy o tom, ako váš malý nezbedník opäť zažil niečo vzrušujúce, nebuďte nešťastný. Deťom, ktoré sa neboja ísť si za svojím cieľom a telom im lomcuje večne neposedný duch, v skutočnom živote dosiahnu oveľa viac ako tie, ktoré sa boja čo i len vystrčiť nos spoza dverí rodičovského bytu. Možno si zo začiatku užijete viac hádok a nedorozumení ako v prípade, keby vás vaše dieťa na slovo poslúchalo, v konečnom dôsledku však patríte medzi skutočne šťastných rodičov.

Nenechajte si ujsť: VIDEO: Vianoce sa blížia: Máme pre vás tipy na perfektné darčeky pre najmenších

Kto sa nebojí, ten verí

A to práve vo vlastné schopnosti. Deti, ktoré majú strach urobiť závažné životné rozhodnutia sami a nemajú odvahu vykročiť do neznáma, sa častokrát v živote ocitnú v situáciách, kedy hlavne kvôli vlastnému strachu nedokážu riskovať a nevyužijú tak šancu, ktorá stojí rovno pred nimi. Tomu vášmu, narodenému hneď v novom roku, to však nehrozí. Práve jeho nebojácnosť a schopnosť brať prekážky ako ďalšiu výzvu, mu vydláždia cestu za úspechom.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Ak vyberáte kočík pre bábätko, sú veci, na ktoré by ste si mali dať pozor: Tohto sa vyvarujte

Je to však aj o vás

Vaše dieťatko sa síce narodí pod šťastnou hviezdou, musíte mu však dopriať dostatočné množstvo priestoru, aby to, čo dostalo do vienka, dokázalo i patrične využiť. Podporujte ho preto v robení odvážnych rozhodnutí už od malička, nechajte ho, nech sa rozhoduje o veciach samo a pokiaľ už v útlom veku bude chcieť spoznávať na vlastnú päsť, nedržte ho zbytočne nakrátko. Časom zistíte, že robíte správne.

 

 

]]>
Tue, 12 Dec 2017 09:00:00 2017-12-12 09:00:00 0
Komu hrozí riziko ochorenia rakoviny hrubého čreva a konečníka? Doktor Bukovský prezradil rizikové faktory http://feminity.zoznam.sk/c/901834/komu-hrozi-riziko-ochorenia-rakoviny-hrubeho-creva-a-konecnika-doktor-bukovsky-prezradil-rizikove-faktory
Zdravie
Hoci presnú príčinu vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka sa zatiaľ nepodarilo odhaliť, sú známe faktory, ktoré riziko ochorenia zvyšujú. S pomocou doktora Igora Bukovského zistíte, ktoré to sú!
Komu hrozí riziko ochorenia rakoviny hrubého čreva a konečníka? Doktor Bukovský prezradil rizikové faktory
Tue, 12 Dec 2017 08:59:00Zdravie

Hoci presnú príčinu vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka sa zatiaľ nepodarilo odhaliť, sú známe faktory, ktoré riziko ochorenia zvyšujú. S pomocou doktora Igora Bukovského zistíte, ktoré to sú!

Sme majstri sveta! Škoda, ba priam tragédia však je, že v disciplíne, ktorú evidujú iba smutné štatistiky WHO: vo výskyte rakoviny hrubého čreva a konečníka na počet obyvateľov v kategórií mužov. V celkovom rebríčku (muži a ženy spolu) sa pred nami ocitla iba Južná Kórea, kde výskyt tohto ochorenia, tzv. kolorektálneho karcinómu (KRCa) raketovo vystrelil po tom, ako sa v krajine za posledné dve-tri desaťročia odklonilo stravovanie od tradičného zloženia potravín (sója, zelenina, ryža, ryby) smerom k západnému typu fastfoodu.

V roku 2016 u nás pribudlo okolo 5 000 nových prípadov (rozhodne nielen ľudia vyššieho veku!) a zomrelo zhruba 2 000 ľudí. Dvakrát viac mužov ako žien. Príznačné pre rizikové faktory, ktoré už asi dobre poznáte. Najčastejšie vzniká z polypov (= drobné výrastky na sliznici) a polypy najčastejšie vznikajú zo zlej stravy, narušenej črevnej mikrobioty, alkoholu a niekoľkých ďalších faktorov, ktoré vyvolávajú a udržiavajú v hrubom čreve chronický zápal. Ak sa človek dlhodobo správa k svojmu črevu agresívne, budú sa k človeku správať agresívne aj jeho polypy. (A čo potom? Potom urobím hocičo, hoci aj zmluvu s diablom…)

Rizikové faktory KRCa

 • genetické faktory (cca 25 % vplyvu)
 • zloženie stravy (cca 30 až 50 % vplyvu)
 • obezita; najmä viscerálna (brušná) obezita = obvod pása väčší ako 102 cm (muži) a 88 cm (ženy)
 • ochorenia tráviaceho traktu (ak trvajú dlhšie ako 8 rokov): Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, polypóza
 • cukrovka 2. typu
 • odstránený žlčník (cholecystektómia)
 • chronický zápal: systémový (celotelový) alebo lokálny (črevo)
 • sedavé zamestnanie
 • alkohol
 • fajčenie

Riešte tráviace problémy! Hoci diagnostika a liečba patria do rúk lekára, pomôcť si môžete úpravou stravovania a svojho spôsobu života. Spoľahlivé a overené informácie prináša Ambulancia klinickej výživy na svojej stránke www.encyklopedia.akv.sk, ktorá vám môže pomôcť riešiť existujúce zdravotné problémy!

Rizikové faktory vo výžive

 • Nedostatočný príjem vlákniny ▪ bez vlákniny v čreve neprežijú dobré baktérie = žijú tam zlé baktérie = zápal = polypy = rakovina. Také jednoduché. (Len nechápem, prečo teda tak veľa ľudí konzumuje denne iba 12 či 16 gramov vlákniny, keď jej všetci potrebujemeaspoň 35 až 40 gramov! Vy to chápete?)
 • Častá konzumácia červeného mäsa a údenín – ak denne zjete viac ako 160 g bravčového, hovädzieho mäsa a mäsových výrobkov, máte riziko KRCa o tretinu väčšie oproti človeku, ktorý skonzumuje týchto potravín denne menej ako 20 gramov ▪ ak aspoň jednu porciu mäsa denne nahradíte strukovinami, tofu alebo rybacím mäsom, znížite riziko úmrtia o 20 % (to len ak potrebujete ako dôvod nejaké čísla) ▪ údeniny sú, myslím, jasné (WHO ich zaradilo medzi preukázateľne potvrdené karcinogény v októbri 2015) a o červenom mäse sa stále diskutuje, pretože rôzne druhy mäsa ovplyvňujú rôzne úseky hrubého čreva – zatiaľ vieme, že z pohľadu rizika KRCa je najhoršia častá konzumácia hovädzieho a jahňacieho mäsa a že najviac je tým ohrozená koncová časť hrubého čreva.
 • Veľký príjem tukov a najmä nasýtených (živočíšnych) mastných kyselín – negatívne to ovplyvňuje črevnú mikrobiotu = prevažujú baktérie, ktoré podporujú zápal a poškodenie sliznice = čím viac zlých tukov v strave, tým viac KRCa ▪ veľa tukov v strave, navyše, vyvoláva masívne vylučovanie žlčových kyselín (potrebných na trávenie tukov) a veľa žlčových kyselín v hrubom čreve = zvýšené riziko rakoviny ▪ nechápem preto, kde sa v krajine (tú našu myslím) s takou veľkou spotrebou slaniny, údenín a živočíšnych tukov a súčasnej druhým najväčším výskytom rakoviny hrubého čreva na svete, zobrala trúfalosť niektorých ľudí tvrdiť, že „Slanina je zdravá!“ alebo „Kokosový tuk je zdravý.“ alebo „Maslo je zdravé.“ alebo „Vyprážať treba radšej na bravčovej masti ako na olivovom oleji!“. Je ťažké uveriť, že tým, ktorí toto v poslednej dobe tvrdia (hlavne na internete), ide naozaj o zdravie iných ľudí.
 • Nedostatočný príjem kyseliny listovej – deficit v strave spôsobuje zvýšené riziko mutácií ▪ navyše, alkohol odbúrava/deaktivuje kyselinu listovú v krvi ▪ deficit v strave má veľa ľudí preto, lebo jedia málo zeleniny, strukovín, orechov, olejnatých semien a citrusov.
 • Častá konzumácia piva a destilátov ▪ muži, ktorí vypijú denne 3 pivá a viac, alebo 200 ml destilátu, majú dvojnásobné riziko rakoviny hrubého čreva ▪ alkohol ▫ oberá človeka o kyselinu listovú ▫ negatívne ovplyvňuje črevnú mikrobiotu ▫ podporuje zápal ▫ vzniká z neho silný karcinogén (acetaldehyd) – ak si chcete naliať, prosím, ale nehovorme si, že pohár vína prospieva zdraviu.

Potraviny, ktoré tiež pravdepodobne podporujú vznik KRCa

 • biela múka a výrobky z nej
 • biela ryža
 • zemiakové pyré a zemiaková kaša
 • veľké množstvo pridaného cukru
 • veľa soli
 • stužený pokrmový tuk
 • transmastné kyseliny

Nová kniha Dr. Bukovského „Zachráňte svoje črevo!“ je už v predaji všade, aj na iPark.sk. Nasmeruje vás k lepšiemu tráveniu, imunite a zdraviu!

Liečba

V prípade rakoviny existujú tri základné metódy liečby:

 • chirurgická
 • rádioterapeutická
 • chemoterapeutická. To je v kompetencii onkológov a chirurgov, ktorým treba veriť – a v krajnom prípade radšej zmeniť lekára než lekára vymeniť za nejakého šarlatána.

Ako sa účinne pripraviť na chemoterapiu a ako podporiť celkovú liečbu tejto rakoviny? Podrobné informácie nájdete v knihe Zachráňte svoje črevo!

Lekára bezodkladne kontaktujte, ak:

 • sa zmení vaša stolica ▪ konzistencia (hnačka alebo zápcha) ▪ farba (čerstvá krv alebo tmavá farba) ▪ zápach (hnilobný, kyslý) ▪ hlien a pod. a trvá to dlhšie ako dva týždne – v prípade čerstvej krvi nečakajte dlhšie ako pár dní (ak viete, žestolica pravidelne odchádza iba ako tenký prúžok a pri vyprázdňovaní pociťujete bolesť
 • sa vám v stolici alebo na spodnej bielizni objaví krv
 • sa vám objavia pretrvávajúce tráviace ťažkosti (kŕče, bolesti, plynatosť a pod.)
 • po stolici máte pocit nedostatočného vyprázdnenia
 • chudnete bez príčiny a zámeru
 • máte viac ako 50 rokov a ešte vám nebolo urobené kolorektálne vyšetrenie

- reklamná správa -

]]>
Tue, 12 Dec 2017 08:59:00 2017-12-12 08:59:00 0
Monika fotí novorodencov v slovenských krojoch: Krojované bábätká majú ešte len 10 dní a to z tohto dôvodu http://feminity.zoznam.sk/c/901844/monika-foti-novorodencov-v-slovenskych-krojoch-krojovane-babatka-maju-este-len-10-dni-a-to-z-tohto-dovodu
Feminity
Umelecké zábery, precíznosť, detailnosť, originalita. Presne tak vyzerá tvorba Moniky Klučiarovej. Táto žena povýšila fotografovanie bábätiek na skutočné umenie. A nás úplne dostala!
Monika fotí novorodencov v slovenských krojoch: Krojované bábätká majú ešte len 10 dní a to z tohto dôvodu
Fotografie sú malými umeleckými dielami
Tue, 12 Dec 2017 06:00:00Feminity

Umelecké zábery, precíznosť, detailnosť, originalita. Presne tak vyzerá tvorba Moniky Klučiarovej. Táto žena povýšila fotografovanie bábätiek na skutočné umenie. A nás úplne dostala!

Pýtate sa, ako sa to celé začalo? ”Východiskový bod pre moju prácu vždy spočíval v tisícoch krásnych detailoch. A práve ľudové kroje som oddávna vnímala ako mozaiku zloženú z množstva obdivuhodných detailov. Okrem kultúrnej hodnoty a hodnoty dedičstva, slovenské kroje ponúkajú i farebnosť a geometrické vzory, ktoré tvoria základ vo fotografii. Ako rodinný fotograf, ktorého vášňou bolo vždy fotografovanie novorodencov, som čoraz väčšmi túžila po dosiahnutí ozajstného umenia vo svojich dielach. Preto som sa rozhodla spojiť neopísateľné čaro novorodencov so vzácnou prácou našich predkov, a tak netradične povýšiť krásu tradícií,” vysvetľuje Monika Klučiarová.

Prečítajte si: 6 aktuálnych trendov pre vianočné stromčeky: Ozdobte ho podľa štýlu, ktorý vám je najbližší!

Hoci sa fotografii venuje už dlhšie, stále túžila dosiahnuť akési väčšie umenie. Vždy si vážila hodnoty, tradície a tvorbu našich predkov. A práve z toho vznikol nápad na skutočne výnimočné fotky bábätiek. 

Monika je nielen odborník na fotografiu, ale aj skvelý a láskavý človek. S bábätkami to naozaj vie. Predsa len práca s nimi si vyžaduje trpezlivosť a veľké srdce. Drobci na fotografiách majú totiž v priemere 10 dní. Bábätká sú oblečené do krojov zhotovených na mieru. Monike trvalo rok a pol, kým sa jej podarilo zhromaždiť miniatúry našich originálnych krojov. Ide o skutočný klenot. 

Práve vek bábätka je veľmi dôležitý. Fotenie 10-dňového dieťatka trvá približne štyri hodiny, kým 14 dňového aj 8 hodín. Do krojov detičky oblieka Monika a rodičia len asistujú. My musíme uznať, že výsledok lásky, tpezlivosti a našich tradícií je v tomto prípade skutočne výnimočný!

]]>
Tue, 12 Dec 2017 06:00:00 2017-12-12 06:00:00 1
Povedal mi, že sa s milenkou prestane stýkať a ja som mu uverila: Potom však urobil niečo, čím u mňa úplne skončil http://feminity.zoznam.sk/c/901831/povedal-mi-ze-sa-s-milenkou-prestane-stykat-a-ja-som-mu-uverila-potom-vsak-urobil-nieco-cim-u-mna-uplne-skoncil
Partnerské vzťahy
Je ťažké opäť začať veriť. Viera tomu však skutočne chcela dať druhú šancu.
Povedal mi, že sa s milenkou prestane stýkať a ja som mu uverila: Potom však urobil niečo, čím u mňa úplne skončil
Druhé šance by občas existovať nemali
Mon, 11 Dec 2017 14:00:00Partnerské vzťahy

Je ťažké opäť začať veriť. Viera tomu však skutočne chcela dať druhú šancu.

Keď to žena vycíti

„Vedela som, že sa s niekým stretáva. Daniel bol už pol roka iný, chladný, netrávil so mnou toľko času ako predtým, ale hlavne, akoby mal hlavu niekde úplne inde. Po určitom čase som však už nemohla ďalej a musela som sa ho spýtať na rovinu, č niekoho má alebo ho len prestalo baviť naše manželstvo.“ rozpráva, ako to celé začalo Viera.

Prečítajte si aj: Na tento vianočný večierok by som najradšej zabudla: To, čo sa stalo, si vyčítam dodnes

„Nebolo však vôbec treba veľa. Okamžite, ako som sa ho na rovinu opýtala, či s niekým spáva, všetko priznal. Vraj sa volá Michala, je mladšia, skúsená v posteli a z jeho strany to je len obyčajný úlet, s ktorým nedokázal bojovať. Vedela som,  že táto odpoveď bude s veľkou pravdepodobnosťou tou, ktorú budem počuť, no zjavne som na ňu aj tak nebola pripravená. Zostalo mi zle. Čo naša rodina, naše plány, náš vybudovaný domov? Všetko zničí nejaká mladá sopľaňa?“ s hrôzou spomína Viera.

Nenechajte si ujsť: Vlastnosti ženy, ktorú chcú muži za ženu: Čo si chlapi po tridsiatke všímajú viac na ženách?

Sľuboval a sľuboval

„Daniel však na kolenách sľuboval, že skutočne išlo len o sex a okamžite s celým vzťahom skoncuje, a to raz a navždy, pretože mu záleží na našom rodinnom šťastí a nechce zničiť všetko, čo tak usilovne niekoľko rokov budoval. Pozrel sa mi do očí a ja som nemohla povedať nie. V tom momente som mu odpustila. Musela som. Nechcela som prísť v jednom okamihu o všetko. To som však ešte nevedela, že už som v skutočnosti stratila oveľa viac. Nielen jeho, ale i svoju dôstojnosť.“

„Na chvíľu sa jeho správanie skutočne zmenilo. Bol pozorný, milý a dával mi najavo, že sa o mňa ako o svoju ženu zaujíma. Dokonca viac ako predtým. Spoločné vášnivé noci v posteli akoby sa vrátili naspäť a ja som nerozumela, v čom bol dovtedy problém. Aj preto som sa zakaždým, keď sa mi v hlave vynorili pochybnosti, snažila na celú situáciu z minulosti zabudnúť. Bolo nám vraj dobre, tak prečo to kaziť? Až v jeden večer, keď sa schyľovalo k sexu, odrazu mi Daniel povedal niečo, čo ma neuveriteľne zaskočilo. Vraj sa zbožňuje milovať so mnou, ale nevie pri tom prestať myslieť na ňu. Aj kvôli tomu ju dnes zavolal k nám. Sedí v obývačke, a keď budem súhlasiť, môže sa k nám pridať.“ dodáva s odporom.

Inšpirujte sa: Robila som mu spoločnosť na služobnej ceste: To, čo sa však počas nej stalo, zmenilo môj život od základov

Všetko má svoje hranice

„Okamžite som sa odtiahla. To snáď nemyslel vážne! Chcel do našej rodiny dotiahnuť svoju milenku, lebo len tak bol schopný so mnou opäť fungovať? Toto pre mňa znamenalo absolútny koniec. Nechcela som ho nikdy vidieť. Ešte v tú noc si zbalil veci a so svojou fľandrou opustili náš dom. Teda, už vlastne len môj.“ smutne dodáva Viera, ktorá však konečne po rokoch našla pokoj.

]]>
Mon, 11 Dec 2017 14:00:00 2017-12-11 14:00:00 0
Tradície kráľovskej rodiny v období Vianoc sú odhalené: Toto sú ich typické zvyky! http://feminity.zoznam.sk/c/901830/tradicie-kralovskej-rodiny-v-obdobi-vianoc-su-odhalene-toto-su-ich-typicke-zvyky
Zahraničné celebrity
Bývalý kráľovský šéfkuchár odhalil niektoré obľúbené vianočné tradície kráľovskej rodiny, čo znamená, že teraz môžete nahliadnuť do ich vianočnej rutiny o čosi bližšie. O týchto zvykoch ste pravdepodobne netušili.
Tradície kráľovskej rodiny v období Vianoc sú odhalené: Toto sú ich typické zvyky!
Viete, aké zvyky na Vianoce dodržiava kráľovská rodina?
Mon, 11 Dec 2017 12:00:00Zahraničné celebrity

Bývalý kráľovský šéfkuchár odhalil niektoré obľúbené vianočné tradície kráľovskej rodiny, čo znamená, že teraz môžete nahliadnuť do ich vianočnej rutiny o čosi bližšie. O týchto zvykoch ste pravdepodobne netušili.

Celá kráľovská rodina sa už tradične zíde vo vidieckom sídle Sandringham v anglickom grófstve Norfolk, kde každoročne oslavujú svoje Vianoce. Ak by ste si však mysleli, že kráľovská rodina si potrpí na okázalú vianočnú výzdobu, ktorá musí pôsobiť ako zo zimnej rozprávky, ste na omyle. 

Mohlo by vás zaujímať: Princ Harry a okúzľujúca Kate Middleton majú výborný vzťah: Aj túto činnosť robia spoločne najradšej

Vianočný stromček s dlhou tradíciou

V skutočnosti si dajú záležať na krásnych vianočných ozdobách, ktoré však spoločne tvoria veľmi minimalistický a jednoduchý koncept. Kráľovná si nepotrpí na gýčové vianočné prvky a prehnanú výzdobu, takže dekorácia v období Vianoc je v kráľovskej rodine naozaj decentná. V ich sídle v jedálni sa už tradične nachádza veľký strieborný umelý stromček, ktorý je starý asi 30 rokov. 

Čaj popoludní a návšteva kostola

Pokiaľ ide o tradície, tak niektoré sú typické pre anglické rodiny, ako napríklad čaj popoludní či návšteva kostola hneď ráno v Štedrý deň. Ďalšie z tradícii však poukazujú na osobné zvyky kráľovskej rodiny, ktoré možno mnohí z vás ani len netušili. 

Vianočné menu

Rovnako ako väčšina rodín, aj tá kráľovská sa drží svojich zvykov a v období Vianoc si každý rok pochutnávajú na rovnakom vianočnom menu. Zaujímavosťou je, že ich hostina na Štedrý večer začína skôr v poobedňajších hodinách, než ako je u nás zvykom. V ich tradičnom vianočnom menu nájdete šalát s krevetami alebo homármi, pečenú morku, ružičkový kel a vianočný puding s brandy likérom. 

Whisky so šéfkuchárom 

Práve pred vianočnou hostinou vstupuje do jedálne šéfkuchár kráľovskej rodiny, ktorý vyrezáva a servíruje pečené rebrá alebo šunku na kráľovský stôl. Keď sa toto servírovanie skončí, kráľovná ponúkne šéfkuchára pohárikom whisky a spoločne si prednesú prípitok. Zaujímavosťou je, že je to jediný krát, kedy má šéfkuchár možnosť štrngnúť si s kráľovskou rodinou a popriať im šťastné a veselé sviatky. Tento tradičný zvyk patrí k jedným z najstarších.

Inšpirujte sa: 10 beauty tipov budúcej členky kráľovskej rodiny na krásnu pleť: Vďaka tomuto vyzerá Meghan Markle mlado a sviežo

Nedá dopustiť na čokoládu

Ďalšie zvyky by sa dali považovať za úplne bežné, presne také, ktoré sú obľúbené v rodinách po celom svete. Po slávnostnej hostine nasleduje rozbaľovanie darčekov a jedenie sladkostí. Medzi obľúbené zákusky kráľovskej rodiny patria nepochybne koláče a čokoláda, na ktorej je samotná kráľovná priam závislá. Je najobľúbenejšou príchuťou je práve tmavá čokoláda s kúskami mäty. Kto by to bol o nej povedal?

]]>
Mon, 11 Dec 2017 12:00:00 2017-12-11 12:00:00 1