Feminity http://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk To, ako deťom zariadite izbu, ovplyvní ich charakter: Na toto rozhodne nezabudnite! http://feminity.zoznam.sk/c/901383/to-ako-detom-zariadite-izbu-ovplyvni-ich-charakter-na-toto-rozhodne-nezabudnite
Feminity
Áno, čítate správne, práve interiér izbičky vášho potomka môže ovplyvniť aj jeho vývoj. A dokonca možno oveľa viac ako ste predpokladali.
To, ako deťom zariadite izbu, ovplyvní ich charakter: Na toto rozhodne nezabudnite!
Pri zariaďovaní detskej izby by ste sa mali držať určitých pravidiel
Sat, 21 Oct 2017 06:00:00Feminity

Áno, čítate správne, práve interiér izbičky vášho potomka môže ovplyvniť aj jeho vývoj. A dokonca možno oveľa viac ako ste predpokladali.

Hoci sa to môže zdať na prvý pohľad nepodstatné, priestor v akom dieťa vyrastá, má veľký vlyv na jeho správanie, schopnosti, kreativitu, charakter a celkovú psychickú pohodu. Preto by ste mali pri zariaďovaní izbičky pre najmenších dodržiavať pár zásad. 

Pre umelecké duše

Deti milujú farby. Avšak veľmi dôležitá je ich samotná kombinácia. Vždy by ste sa mali držať toho, že v malom priestore treba použiť najviac tri farebné odtiene. Pritom dominantnou by mala byť len jedna farba. Taká, ktorá miestnosť miestnosť nielen osvieži, ale zároveň stimuluje dieťa pri jeho činnostiach. Každá z farieb totiž vyvoláva špecifické pocity a nálady. Napríklad žltá podporuje myslenie, zelená zase upokojuje.

Pre princezné

Dievčatká milujú ružovú. Hoci ružová a fialová zvyšujú kreativitu, práve pri ružovej by ste mali byť opatrnejší. Treba voliť jej pudrové odtiene, nakoľko príliš výrazný akcent tejto farby, pôsobí na deti skôr rušivo.

Nezabúdajte tiež na to, že vďaka vhodne zvoleným svetlejším a tmavším odtieňom dokážete izbičku buď opticky zväčšiť alebo naopak zútulniť. 

Prečítajte si: Mamina na materskej prišla so skvelým nápadom. Táto žena presne vie, ako si vyčarovať perfektný domov

Pre malých objaviteľov

Azda všetky deti rady skúmajú, spoznávajú, objavujú. A práve tieto ich schopnosti by ste mali od ranného detstva rozvíjať. Ich vlastná izbička je na to ideálnym priestorom. Snažte sa do nej vždy implementovať nejaký zaujímavý prvok, ktorý podporí ich fantáziu a tvorivosť.  

Samozrejme zariadenie by malo byť primerané veku a záujmom dieťatka. Vždy myslite nielen na dizajn, ale aj bezpečnosť a praktickú stránku. 

Nezabúdajte však drobcov vždy do výberu nejakých tých doplnkov aj zapájať. Je to predsa ich priestor a základom je, aby sa tam cítili, čo najlepšie. 

Neprehliadnite: Interiérové trendy s nádychom leta: Tieto vám pomôžu skrášliť váš príbytok a nabudiť správnu atmosféru!

]]>
Sat, 21 Oct 2017 06:00:00 2017-10-21 06:00:00 1
Sladké ravioli s medom a syrom: Netradičné spojenie, ktoré musíte ochutnať http://feminity.zoznam.sk/c/901369/sladke-ravioli-s-medom-a-syrom-netradicne-spojenie-ktore-musite-ochutnat
Recepty
Pokiaľ máte chuť na niečo sladké a zároveň chcete spraviť pre seba aj svojich blízkych chutný obed, vyskúšajte tento recept. Ravioli na tento spôsob budete milovať.
Sladké ravioli s medom a syrom: Netradičné spojenie, ktoré musíte ochutnať
Sladké ravioli, ktoré musíte ochutnať
Sat, 21 Oct 2017 05:59:00Recepty

Pokiaľ máte chuť na niečo sladké a zároveň chcete spraviť pre seba aj svojich blízkych chutný obed, vyskúšajte tento recept. Ravioli na tento spôsob budete milovať.

Ravioli môžete pripraviť namiesto obeda, alebo len ako malý dezert po ňom. Je na vás, akú príchuť zvolíte, ale túto netradičnú si určite obľúbite.

Vyskúšajte aj: Krémová tekvicová polievka je na jeseň ako stvorená

Na prípravu budete potrebovať:

300 g polohrubej múky

3 vajcia 

menšia šálka vody

olivový olej

soľ

2 x cottage syr

med

mäta na ozdobenie

Postup:

Nasypte si do väčšej misky múku a do stredu spravte dieru. Následne na to do nej pridajte vajíčka, vodu a olivový olej. Všetko spolu zmiešajte a rukami poriadne spracujte. Aby sa vám cesto nelepilo, pridajte trocha múky. Keď je spracované, prikryte misku utierkou, alebo tanierom a nechajte odpočívať približne po dobu 30-tich minút. V tom čase si pripravte cottage cheese a zmiešajte ho s veľkou lyžicou medu. Po tom, ako cesto odpočívalo, ho rozvaľkajte na podložke, ktorú vopred posypete múkou. Do rozvaľkaného cesta spravte rukami, alebo formičkami malé jamky, do ktorých vložte syr s medom a cesto následne na to preložte. Pomocou formičiek nakoniec vykrojte požadovaný tvar. Dajte si zovrieť vodu vo veľkom hrnci, do ktorej pridajte soľ a postupne do nej pridávajte pripravené ravioli. Po približne 3 až 5-tich minútach vyberte hotové ravioli von a na záver ich polejte tekutým medom a ozdobte čerstvou mätou. Dobrú chuť!

Inšpirujte sa aj ďalším receptom: Rýchly tip na chutný a zdravý obed: Tuniakový steak s tekvicovým krémom a avokádom je hotový za 30 minút!

]]>
Sat, 21 Oct 2017 05:59:00 2017-10-21 05:59:00 0
Týmto si podľa hviezd ničíte vzťah: Vaše znamenie zverokruhu vám odpovie na to, prečo to nefunguje http://feminity.zoznam.sk/c/901368/tymto-si-podla-hviezd-nicite-vztah-vase-znamenie-zverokruhu-vam-odpovie-na-to-preco-to-nefunguje
Partnerský horoskop
Niekedy vzťahy nefungujú tak, ako by sme chceli a preto je veľmi dôležité poznať pravú príčinu toho, čo ich ničí. Ste si istá, že robíte všetko správne?
Týmto si podľa hviezd ničíte vzťah: Vaše znamenie zverokruhu vám odpovie na to, prečo to nefunguje
Vaše znamenie vám povie viac
Fri, 20 Oct 2017 14:00:00Partnerský horoskop

Niekedy vzťahy nefungujú tak, ako by sme chceli a preto je veľmi dôležité poznať pravú príčinu toho, čo ich ničí. Ste si istá, že robíte všetko správne?

Niekedy si možno mylne myslíme, že príčinou problémov je náš partner. Avšak chyba je vždy na oboch stranách, preto je potrebné nájsť dôvod a až potom niekoho obviňovať.

Čítajte aj: Muž narodený v tomto znamení je najväčším gentlemanom: Našli ste v popise toho svojho?

Baran

Ak ste sa narodili v znamení Barana pravdepodobne máte najväčší problém s tým, že reagujete bez toho, aby ste si danú vec poriadne premysleli. Práve vaša horúca hlava je dôvodom hádok a toho, že vášho partnera veľakrát slovami zraníte.

Býk

Milujete svoju komfortnú zónu z ktorej takmer nikdy nevychádzate. Táto vaša nečinnosť a istá ignorácia toho, čo sa deje okolo vás môže spôsobiť to, že vás partner opustí. Jednoducho ukážte, že máte osobnosť a vyjadrite sa k veciam, na ktorých vám záleží. 

Blíženec

Nie ste vždy úprimná a nepriznáte to, čo si naozaj myslíte, či cítite. Jednoducho chcete byť vždy tou dobrou a preto si veľakrát začnete aj s mužmi, ktorí nie sú podľa vašich predstáv. Neskôr si to váš vzťah odnesie.

Rak

Všetko chcete hneď a nedokážete čakať. Je pekné, že vám to s partnerom už od samého začiatku funguje, ale nemusíte hneď plánovať svadbu. Celú budúcnosť máte pred sebou a preto veci zbytočne neuponáhľajte. 

Lev

Občas máte problém s komunikáciou a otvorenosťou. Práve to sú kamene úrazu, keďže vzťah je založený na komunikácií, bez ktorej to dlhodobo fungovať nemôže. Nečakajte, že vám bude partner čítať myšlienky, ale ak vás niečo trápi tak to rovno povedzte.

Panna

Ste obrovský perfekcionista, čo môže byť vo vzťahu na škodu. Nie, nemusíte byť dokonalá ani vy a ani vaša partnerka. Kľudne príjmite to, že nič v živote nie je také skvelé, ako to vyzerá a hlavne trochu zvoľnite.

Váhy

O ľuďoch si zvyknete vytvárať pribehy a predstavy, ktoré sa však veľakrát nestotožňujú s realitou. Berte život taký, aký je a nesnažte sa meniť svojho partnera, len preto, že si myslíte, že by mal byť iný. 

Škorpión

Vo vzťahu musíte mať všetko pod kontrolou a váš partner musí fungovať tak, ako to chcete vy. Na tento prístup rýchlo zabudnite, pokiaľ nechcete, aby aj ďalší vzťah skončil tak ako predošlé. Vzťah je o rešpekte a dvoch ľuďoch a nielen o vás.

Strelec

Namiesto toho, aby ste riešili problém, ktorý vo vzťahu nastane, odchádzate. Dokážete sa rozísť len kvôli tomu, že váš vzťah neprechádza ľahkým obdobím. Uvedomte si však, že celé si to budujete vy spolu s partnerom a nevzdávajte sa príliš skoro. 

Kozorožec

Sústredíte sa na maličkosti a zatiaľ vám unikajú podstatné veci. Vyhýbate sa konfliktom len preto, lebo nechcete, aby vás niekto zranil. Normálna výmena názorov však nikomu neušodí.

Mohlo by vás zaujímať: Dátum narodenia o nás prezradí, do akých vzťahov by sme sa (ne)mali vrhnúť: Toto o nás vypovedá!

Vodnár

Stále sa obklopujete ľuďmi a preto si občas nevšimnete, že vás potrebuje aj váš partner. Hoci spoločnosť milujete, určite si priority a venujte sa aj svojmu partnerovi.

Ryby

Príliš často a hlavne neuvážene dávate ľuďom druhé šance. Kým vy sa snažíte byť priateľskou, okolie a partner to môžu zneužívať. Poučte sa na svojich chybách a nespravte tú istú chybu dvakrát. 

]]>
Fri, 20 Oct 2017 14:00:00 2017-10-20 14:00:00 0
Druhý deň Fashion LIVE! 2017 v duchu mágie, slovenských tradícií aj prekvapenia na záver http://feminity.zoznam.sk/c/901392/druhy-den-fashion-live-2017-v-duchu-magie-slovenskych-tradicii-aj-prekvapenia-na-zaver
Móda & krása
Druhý deň Fashion LIVE 2017 pokračoval v tom, čo začal, ba ešte aj pritvrdil. Skvelá atmosféra, špička slovenskej módnej tvorby, kreatívna spolupráca či dokonalá bodka celodenného programu v podobe excelentných show dvoch známych slovenských návrhárov, bolo presne to, po čom publikum dychtilo.
Druhý deň Fashion LIVE! 2017 v duchu mágie, slovenských tradícií aj prekvapenia na záver
Po spoločnej kolekcii nasledovala ešte veľkolepá bodka v podobe samostatnej kolekcie Borisa Hanečku, inšpirovaná tradíciami Slovenska
Fri, 20 Oct 2017 13:00:00Móda & krása

Druhý deň Fashion LIVE 2017 pokračoval v tom, čo začal, ba ešte aj pritvrdil. Skvelá atmosféra, špička slovenskej módnej tvorby, kreatívna spolupráca či dokonalá bodka celodenného programu v podobe excelentných show dvoch známych slovenských návrhárov, bolo presne to, po čom publikum dychtilo.

Budapest Metropolitan University s kreatívnou a ambicióznou kolekciou 

Mladá generácia talentov z maďarskej školy Budapest Metropolitan University otvorila druhý prehliadkový deň v zložení Lúcia Mészáros, Renáta Horváth,  Zsófia Martinovszky, Dorina Sallai, Lilla Szabó a Anita Virág. Spoločne vytvorili takúto ambicióznu a kreatívnu kolekciu v neutrálnych farebných tónoch bielej, čiernej, šedej s farebnými detailmi. 

Puojd s myšlienkou „one size“ odevov v štýle Slovenska  

Nasledovala slovenská značka Puojd s kolekciou „Dedina“, ktorou jej autorka, dizajnérka Michaela Bednárová, opäť raz priniesla svoj osobitý pohľad na slovenské tradície, zvyky a súžitie s prírodou. Nosnými prvkami kolekcie boli myšlienka „one size“ odevov, ručná práca, minimum odpadu, tradičná textilná technológia a prírodné motívy. 

Mohlo by vás zaujímať: Najočakávanejšie módne podujatie Fashion LIVE! prinesie svetovú módu i netradičné novinky

Petra Kubíková a jej geometrický fragment 

Ďalšia mladá módna dizajnérka sa predstavila s kolekciou na jeseň/zimu 2017 s názvom „aPART“. Petra má veľmi blízko k ázijskej kultúre, rok strávila štúdiom v Japonsku a to ju veľmi ovplyvnilo čo sa týka tvorby a práce s materiálom. Nosnými prvkami jej kolekcie sú geometrický fragment, dialóg medzi celkom a časťou odohrávajúci sa na častiach odevu ako vesta, bunda, tielko a ďalšie. 

Knihomoľka Barbora Kubi 

Mladá dizajnérka Barbora Kubi predviedla svoju kolekciu „Knihomoľ“, ktorou navodila tajomnú atmosféru. Kolekcia stelesňuje vášnivého knihomoľa, ktorý je príliš zaujatý čítaním kníh či štúdiom na úkor iných aktivít. Modely boli podčiarknuté aj make-upom, dioptrickými okuliarmi aj samotnými knihami, ktoré boli súčasťou prehliadky. 

Blažek inšpirovaný ostrovom Tenerife 

Pánske publikum sa tiež dočkalo. Módna značka Blažek s dlhoročnou tradíciou opäť predviedla novú, čisto pánsku kolekciu, ktorej elegantnosť, kvalita, ale aj šmrnc rozhodne nechýbali. Šéfdizajnérka kolekcie, Jana Kuťková, sa inšpirovala ostrovom Tenerife, jeho faunou, farbami, flórou aj úžasnou atmosférou vôbec. 

Čítajte tiež: Tretí deň Fashion LIVE!: Svetová úroveň prehliadok a Marcel Holubec W. vyvrcholením!

Marcel Holubec W. a Ašot Haas s magickou myšlienkou stredu nekonečna tu

Uznávaný a talentovaný slovenský dizajnér Marcel Holubec sa predstavil s kolekciou „Perception – conceptual couture“ , na ktorej spolupracoval so slovenskou minimalistickou vizuálnou dizajnérskou značkou Ašot Haas. Kombinácia hry s ilúziami či svetelných efektov Ašot Haas a prvotriednej kvality Marcela Holubca priniesla modely v magickej čiernej, striebornej, ktoré doslova publikum hypnotizovali. Kolekcia bola stelesnením myšlienky nekonečného priestoru, ktorého stred sa nachádza tu. 

Martin Havel  s nadčasovou princeznovskou kolekciou 

Na Fashion LIVE 2017 prijal pozvanie aj známy český dizajnér, ktorý predstavil svoju kolekciu s názvom Princezny. Martin Havel svojou tvorbou bojuje proti upadajúcemu českému priemyslu. Všetko, čo robí, robí podľa vlastných slov so zmyslom a ohľadom na aktuálne spoločenské témy. Kolekcia Princezny zahŕňala večerné šaty, ale aj nadčasové kúsky na každodenné nosenie v pastelovej ružovej, žltej farbe, ktoré sa striedali s čiernou či šedou farbou. K tomu šperky z dielne dizajnérky Jany Rollo  a celkový efekt bol neprehliadnuteľný. 

Dana Voda & Boris Hanečka a  kreativita v celej svojej nádhere 

Inšpirujúci druhý deň vyvrcholil ďalším kreatívnym spojením ďalšieho talentovaného slovenského dizajnéra, Borisa Hanečku a dizajnérky Dana Voda. Obe značky sú presvedčené, že slovenské ženy si zaslúžia obliekať len to najlepšie. Ich spoločná kolekcia, Boj o prežitie, kázala kreativitu v celej svojej nádhere. 

Neprehliadnite: Prvý prehliadkový deň Fashion LIVE! 2017: Elegantný minimalizmus, udržateľná móda, ale aj kozmická uletenosť

Veľkolepá bodka ala Boris Hanečka 

Po spoločnej kolekcii nasledovala ešte veľkolepá bodka v podobe samostatnej kolekcie Borisa Hanečku, inšpirovaná tradíciami Slovenska. Modelky v krásnych večerných šatách s nadrozmernou kockou slamy na chrbtoch, aplikáciou perličiek, stelesňujúce naše ľudové zvyky a tradície, to bol umelecký zážitok, aký sa len tak nevidí.

]]>
Fri, 20 Oct 2017 13:00:00 2017-10-20 13:00:00 1
Jennifer Lopez vyzerá stále rovnako mlado: Toto je jej tajný životný rituál, ktorému za to vďačí http://feminity.zoznam.sk/c/901375/jennifer-lopez-vyzera-stale-rovnako-mlado-toto-je-jej-tajny-zivotny-ritual-ktoremu-za-to-vdaci
Feminity
Je krásna, stále žiadaná a veľmi úspešná. Speváčka, herečka a mama dvojčiat – Jennifer Lopez vyzerá skutočne úžasne. Ako to táto žena už roky robí?
Jennifer Lopez vyzerá stále rovnako mlado: Toto je jej tajný životný rituál, ktorému za to vďačí
Speváčka sa vyjadrila, že práve vďaka svojej rodine vyzerá vždy perfektne
Fri, 20 Oct 2017 12:00:00Feminity

Je krásna, stále žiadaná a veľmi úspešná. Speváčka, herečka a mama dvojčiat – Jennifer Lopez vyzerá skutočne úžasne. Ako to táto žena už roky robí?

Krásna speváčka Jennifer Lopez sa môže tesne pred 50 tkou pochváliť postavičkou, akú jej závidia aj mnohé dnešné teenegerky. Z veľkej časti za ňu vďačí najmä pravidelnému pohybu a zdravému jedálničku. Miluje ovocie, zeleninu, kuracie mäso, či šaláty. Počas celého dňa popíja čistú vodu, ktorú zároveň dopĺňa citrónovou šťavou. 

Prečítajte si: Jennifer Lopez ukázala sexi a výstavné pozadie bez celulitídy: Vieme, ktorému jedlu sa vyhýba

Nedá dopustiť na jógu, beh a hodiny vo fitku. Práve toto ju dobíja energiou na celý deň a robí ju šťastnou. 

Avšak aj gény rozhodne zohrávajú veľkú úlohu. Nedávno Jennifer zverejnila na instagrame spoločnú fotku s mamou a o tom, po kom zdedila dokonalú pleť niet pochýb. Obe vyzrejú absolútne dokonale. Navyše z nich vyžaruje spokojnosť a dobrá energia.

V mnohých rozhovoroch sa speváčka vyjadrila, že práve vďaka svojej rodine vyzerá vždy perfektne. Deti sú pre ňu všetkým a aj keď má zlý deň, práve oni jej ho zlepšia. Takže materstvo považuje za najlepší recept na krásu. 

Nám zostáva len konštatovať, že aj táto žena zrejme pozná tajomstvo večnej mladosti.

Neprehliadnite: Lovci celebrít: Aký je skutočný život paparazzi fotografov? Verte nám, že im nie je, čo závidieť!

]]>
Fri, 20 Oct 2017 12:00:00 2017-10-20 12:00:00 1
VIDEO: Profesionálna bežkyňa vás pripraví na 10 kilometrový beh: Toto zvládnu aj začiatočníci! http://feminity.zoznam.sk/c/901378/video-profesionalna-bezkyna-vas-pripravi-na-10-kilometrovy-beh-toto-zvladnu-aj-zaciatocnici
Fitness
V rozhovore s profesionálnou športovkyňou a trénerkou behu Romanou Komarňanskou sme sa dozvedeli viac o tom, ako sa pripraviť na 10 kilometrový beh, čím sa riadiť a ako by mali postupovať začiatočníci. Pozrite si video, v ktorom sa dozviete viac.
VIDEO: Profesionálna bežkyňa vás pripraví na 10 kilometrový beh: Toto zvládnu aj začiatočníci!
Bežkyňa Romana Komarňanská vás pripraví na 10 kilometrový beh
Fri, 20 Oct 2017 10:00:00Fitness

V rozhovore s profesionálnou športovkyňou a trénerkou behu Romanou Komarňanskou sme sa dozvedeli viac o tom, ako sa pripraviť na 10 kilometrový beh, čím sa riadiť a ako by mali postupovať začiatočníci. Pozrite si video, v ktorom sa dozviete viac.

V spolupráci s portálom Ceztrenera.sk sme sa tentokrát dozvedeli viac o tom, ako by mala vyzerať príprava na 10 kilometrový beh a čím by sa mali riadiť začiatočníci. V týchto dieloch vám budeme spoločne s fit firmou Ceztrenera.sk prinášať pravidelné rozhovory s odborníkmi na zdravú výživu, šport či iné oblasti životného štýlu. Máte sa načo tešiť!

FEMINITY TV: Trénerka behu Romana Komarňanská vám prezradí, ako zvládnuť 10 kilometrový beh!

Prečítajte si aj: VIDEO: Profesionálna bežkyňa Romana Komarňanská vás naučí správnu techniku behu: Takto by to malo vyzerať!

Základom je cieľ

Romana nám v úvode vysvetlila, čo je najdôležitejším faktorom pri začiatkoch. „V prvom rade je veľmi dôležité určiť si cieľ. To znamená, že si stanovím cieľ, za koľko minúť ho chcem odbehnúť a v podstate podľa toho sa odvíja ďalšia práca trénera so svojím zverencom a nastaví sa systematický tréningový proces,“ začala sympatická športovkyňa.

Frekvencia tréningov

Trénerka behu nám v rozhovore vysvetlila, koľkokrát týždenne je ideálne trénovať. „Dôležité je možno povedať to, že aby človek odbehol kvalitne tú desiatku, aby sa pripravoval 3 až 4 krát. Samozrejme závisí, ako je ten bežec pokročilý, či je začiatočník alebo je to profík,“ povedala Romana.

Dôležité faktory

Aké sú najdôležitejšie faktory u začiatočníkov podľa profesionálnej bežkyne Romany Komarňanskej? „Začiatočnícky bežec sa snaží nadbiehať kilometre, to znamená že zvyšuje postupne objem. Dôležitá je postupnosť, primeranosť a systematickosť a hlavne aby to bolo pravidelné niekoľko týždňov,“ odpovedala.

Inšpirujte sa: VIDEO: Viete, aké dôsledky môže mať cukor na vaše dieťa? Výživová poradkyňa vám prezradí viac!

Odhodlanie!

Zaujímalo nás, aký dlhý proces môže byť pre začiatočníka príprava na 10 kilometrový beh. Profesionálna bežkyňa Romana Komarňanská nám to vysvetlila presne. „Myslím si, že ak tie dva tri mesiace sa pripravuje, tak určite to zvládne. Tou pravidelnou športovou činnosťou sa zefektívni práca srdca, to znamená, že majú aj nižšiu srdcovú frekvenciu a nižší krvný tlak. Pravidelnou činnosťou sa tieto frekvencie zrýchlia. Závisí to od toho, ako je človek odhodlaný a ako chce sám na sebe pracovať,“ dodala s úsmevom.

]]>
Fri, 20 Oct 2017 10:00:00 2017-10-20 10:00:00 1
Pozrite, čo by si na seba nikdy nedali Leonardo či Orlando http://feminity.zoznam.sk/c/901351/pozrite-co-by-si-na-seba-nikdy-nedali-leonardo-ci-orlando
Zábava
Každý sa niečoho bojí… Aj celebrity. Ako by to vyzeralo, keby sme ich strach zhmotnili cez fashion? Pozrite, čo by si pravdepodobne nikdy neobliekli. :)
Pozrite, čo by si na seba nikdy nedali Leonardo či Orlando
Fri, 20 Oct 2017 09:59:00Zábava

Každý sa niečoho bojí… Aj celebrity. Ako by to vyzeralo, keby sme ich strach zhmotnili cez fashion? Pozrite, čo by si pravdepodobne nikdy neobliekli. :)

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio by si pravdepodobne nikdy neobliekol tričko s medveďom. Všetci si pamätáme jeho presvedčivý oscarový boj s týmto chlpáčom vo filme Revenant. Takýto stret na ňom predsa musel zanechať stopy. A vo filme veru aj zanechal. V podobe pár “škrabancov”. 

Taylor Swift

Kto nezachytil mediálny boj medzi Taylor Swift, Kim Kardashian a Kayne Westom, pre toho akoby ani bulvár neexistoval. Kim dokonca našla pre sladkú Taylor prezývku had, ktorú rýchlo prevzali aj jej fanúšikovia. A možno jej aj takéto parádne tričko s hadom kúpila.

 

Johnny Depp

Všimli ste si, že Johnny Depp, majster masiek vo filmoch, klauna nikdy nehral? Dokonca mu ani neprídu smiešni. Raz sa vyjadril, že z tých ich úsmevov mu ide mráz po chrbte. Svojej fóbie sa pokúšal zbaviť pozeraním filmov s klaunami a pritom by možno úplne stačilo dať si na seba tričko s klaunom

Rupert Grint

Občas sa herec so svojou postavou podobá viac, ako si myslíme. Napr. takého Rona Weasleyho, najlepšieho kamaráta Harryho Pottera, chytá panická strach z pavúkov aj v reálnom živote. Ale v takomto spidermanovskom pyžamku by sa mu určite zaspávalo sladko.

Orlando Bloom

Aj nebojácny Elf sa bojí! A dokonca niečoho tak milého, pekného a ružovučkého, ako je prasiatko. Do Zvieracej farmy ho radšej neobsádzajte a toto tričko s prasiatkom mu na Vianoce rozhodne neposielajte.

Jennifer Love Hewitt

Jennifer je unikátna, pretože sa bojí viacerých vecí naraz. Okrem príšer pod posteľou, kuracích stehien, výťahov či tmy, jej hrôzu naháňajú aj žraloky. Toto tričko by si preto určite nikdy neobliekla a je to aj dôvod, prečo sa vraj odmieta kúpať v mori. Zaujímavé pri herečke, ktorá natočila filmy o brutálnom vrahovi či seriál o mŕtvych.

Nicole Kidman

Aj táto krehká slávna žena, pochádzajúca z Austrálie, kde sa to len tak hemží jedovatými stvoreniami, má fóbiu - paradoxne, nie z hadov, pavúkov či medúz, ale z iných krehkých stvorení - motýľov. Možno to je dôvod jej rozchodu s Tomom, ktorý jej podľa neoverených zdrojov dal práve toto nádherné tričko s motýľom na ich výročie.

Oprah Winfrey 

Najzvláštnejšia fóbia na záver. Slávna moderátorka sa raz vyjadrila, že nemá rada balóny, lebo jej pri praskaní pripomínajú streľbu. Čo je to však za detstvo bez balónikov… Viete si také predstaviť? Možno jej nikdy nikto neukázal, aké pekné sú na tričku

Ak sa niečoho tiež bojíte a chcete prekonať svoj strach, alebo naopak, máte radi všetky zvieratká a veselé vzory, môžete svoj postoj vyjadriť tričkom od Dedoles. Minimálne si tak vo  svojom okolí ukrojíte časť pozornosti, akou sú denne obklopené spomínané celebrity.

- reklamná správa -

]]>
Fri, 20 Oct 2017 09:59:00 2017-10-20 09:59:00 0
Očarujúca Dominika Cibulková ozdobou Fashion LIVE! Slovenská tenistka zažiarila v sexi outfite http://feminity.zoznam.sk/c/901376/ocarujuca-dominika-cibulkova-ozdobou-fashion-live-slovenska-tenistka-zaziarila-v-sexi-outfite
Slovenské celebrity
Úspešná slovenská tenistka Dominika Cibulková si nenechala ujsť módne podujatie s názvom Fashion LIVE!, ktoré sa tieto dni odohráva v Starej tržnici. Nás ohúrila štýlovým outfitom, v ktorom doslova zažiarila.
Očarujúca Dominika Cibulková ozdobou Fashion LIVE! Slovenská tenistka zažiarila v sexi outfite
Dominika Cibulková ozdobou Fashion LIVE!
Fri, 20 Oct 2017 07:30:00Slovenské celebrity

Úspešná slovenská tenistka Dominika Cibulková si nenechala ujsť módne podujatie s názvom Fashion LIVE!, ktoré sa tieto dni odohráva v Starej tržnici. Nás ohúrila štýlovým outfitom, v ktorom doslova zažiarila.

Módna udalosť Fashion LIVE! prilákala do Starej tržnice všetkých milovníkov módy. Medzi známymi osobnosťami nechýbala ani svetová tenisová špička Dominika Cibulková, ktorá je taktiež známa pre svoju vášeň k módnym vychytávkam. Pozrite sa, ako jej to pristalo!

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Jakub Polanka predstavil kolekciu SS18 a zahájil tak unikátny projekt Fashion LIVE! 2017

Hviezda večera

Veľkolepé podujatie odštartovala prehliadka známeho dizajnéra Jakuba Polanku, ktorý predstavil svoju novú kolekciu na jar/leto 2018. Medzi pozvanými hosťami  nechýbala ani svetoznáma tenistka Dominika Cibulková. Do priestoroch starej tržnice vstúpila v bielom outfite, v ktorom okamžite strhla pozornosť. Výzor slovenskej tenistky bol jednoducho úchvatný!

Neodolateľne sexi!

Dominika mala na sebe model z dielne samotného návrhára Jakuba Polanku, ktorý bol oficiálne prvým dizajnérom na Fashion LIVE! Ako správna klientka odprezetovala jeho krásnu tvorbu a musíme priznať, že jej to nesmierne pristalo. Biele úpletové šaty odhaľovali jej vyšportovanú postavu a sexi opálený vzhľad!

Osobný stylista

Spoločnosť jej robil osobný stylista Andrej Kusalík, ktorý stojí za zrodob všetkých jej veľkolepých stylingov. "Pre Dominiku som zvolil model z dielne Jakuba Polanku. Išlo o úpletové minišaty, ktoré som sa rozhodol doplniť plexisklovou kabelkou Chanel a topánkami z rovnakého materiálu. Myslím si, že išlo o odvážny model ktorý si zaslúži nosiť sebavedomá osobnosť a tou Dominika bez pochyby je," prezradil nám Andrej Kusalík. Dlhoročná spolupráca známej tenistky a slovenského stylistu sa odzrkadľuje na vydarených lookoch, ktoré Dominika vždy prezentuje. Takto im to spoločne pristalo!

Ako sestry

Módnu udalosť si nenechala ujsť ani mama známej tenistky, ktorá nás svojím výzorom naozaj prekvapila. Rozžiarená pleť a mladistvý vzhľad Dominikinej mamy len dokazuje, že dobrá genetika je v ich rodine naozaj darom. Spoločne pôsobili skôr ako dobré kamarátky alebo sestry.

Inšpirujte sa: Okúzľujúce Slovenky na Fashion LIVE!: Elegantná Lucia Hablovičová, Dominika Cibulková opäť bodovala

Neprehliadnuteľná!

Profesionálna tenistka je nielen úspešnou hráčkou na kurte, ale aj veľkou milovníčkou módy v súkromí. Pôvabná blondínka patrila k neprehliadnuteľným ženám módneho podujatia a v bielom looku doslova žiarila! Tento štýl jej naozaj veľmi svedčí a my sa už teraz tešíme, čím novým nás opäť inšpiruje.

]]>
Fri, 20 Oct 2017 07:30:00 2017-10-20 07:30:00 1
Jeden cvik, s ktorým si natiahnete celé telo: Strečing bude vďaka tomuto rýchlejší a jednoduchší http://feminity.zoznam.sk/c/901366/jeden-cvik-s-ktorym-si-natiahnete-cele-telo-strecing-bude-vdaka-tomuto-rychlejsi-a-jednoduchsi
Fitness
Na to, aby ste si po cvičení vystrečovali celé telo nepotrebujete stráviť v posilňovni dlhú dobu a už vôbec vás to nemusí nudiť. Občas keď máte naponáhlo stačí, ak spravíte tento účinný cvik.
Jeden cvik, s ktorým si natiahnete celé telo: Strečing bude vďaka tomuto rýchlejší a jednoduchší
Jeden cvik, vďaka ktorému si natiahnete celé telo
Fri, 20 Oct 2017 06:00:00Fitness

Na to, aby ste si po cvičení vystrečovali celé telo nepotrebujete stráviť v posilňovni dlhú dobu a už vôbec vás to nemusí nudiť. Občas keď máte naponáhlo stačí, ak spravíte tento účinný cvik.

To, že je strečing po cvičení dôležitý pravdepodobne viete. Avšak nie každému sa tieto uvoľnovacie a naťahovacie cvičenia chcú naozaj aj robiť. Práve preto máme pre vás jednoduchý spôsob ako si svaly rýchlejšie uvoľniť a spraviť aspoň niečo.

Mohlo by vás zaujímať: Uvoľňujúce cvičenie, ktoré je pre vaše telo tak veľmi dôležité: Viete, prečo by ste nemali zabúdať na strečing?

Downward dog

Cvik, ktorý je veľmi obľúbený v joge a takmer do každého cvičenia zakomponovaný sa nazýva "downward dog." Začnite v základnej pozícií na štyroch. Kolená aj dlane sú na podložke a vy sa pomaly dvíhate s tým, že päty sa snažíte dať na zem a chrbticu čo najviac vyrovnáte.

Dôležité je, aby ste zostali vystretá a v správnej pozícií. Ani pri tomto cviku nezabúdajte na pravidelné dýchanie do brucha a po pár sekundách sa preneste do pozície planku.

Myslite na to, že technika je dôležitejšia ako rýchlosť a inak to nie je ani v tomto prípade. Práve vďaka tomuto cviku sa perfektne ponaťahujete, zároveň spevníte stred tela a uvoľníte svaly.

Prečítajte si aj: VIDEO: Účinný trik ázijských žien na chudnutie: Necvičia, ale vďaka tomuto majú štíhly pás

VIDEO: Pozrite si, ako by mala vyzerať správna technika a prevedenie cviku

]]>
Fri, 20 Oct 2017 06:00:00 2017-10-20 06:00:00 0
Začala som si s rozvedeným mužom: Na jednu situáciu som však pripravená nebola http://feminity.zoznam.sk/c/901364/zacala-som-si-s-rozvedenym-muzom-na-jednu-situaciu-som-vsak-pripravena-nebola
Partnerské vzťahy
Rasťo bol a stále je pre mňa obrovskou záhadou. Vždy som si hovorila, že by som nechcela byť s mužom, ktorý je rozvedený, ale tomu, čo bolo medzi nami, som sa ubrániť nedokázala.
Začala som si s rozvedeným mužom: Na jednu situáciu som však pripravená nebola
Na túto vec som pripravená vôbec nebola
Thu, 19 Oct 2017 14:00:00Partnerské vzťahy

Rasťo bol a stále je pre mňa obrovskou záhadou. Vždy som si hovorila, že by som nechcela byť s mužom, ktorý je rozvedený, ale tomu, čo bolo medzi nami, som sa ubrániť nedokázala.

Pred ním som mala vždy veľmi ľahko čitateľných mužov. Vedela som, ako na nich, ale s Rasťom to bolo o inom. On dokázal s mojimi citmi robiť divy. Kým jeden deň som ho nemohla vystáť, druhý som ho milovala. Náš vzťah bol úplný kolotoč, ale musím sa priznať, že ma to bavilo.

Mohlo by vás zaujimať aj: Dospievajúci syn vykričal pred celou rodinou niečo, za čo som sa hanbila: Hoci na to nemal právo, mal pravdu

S Rasťom sme sa zoznámili krátko na to, ako sa rozviedol. Zo začiatku mi to neprekážalo, veď predsalen tvrdil, že je koniec a chce začať odznova. Neskôr sa však veci úplne zmenili. Vždy, keď sme sa rozprávali o tom, čo bolo príčinou rozvodu, len povedal, že boli rozdielne povahy a jednoducho to nefungovalo. Akceptovala som jeho odpoveď, keďže som sa nechcela minulosťou príliš zaoberať. Po pár mesiacoch som sa ku nemu nasťahovala a začali sme žiť pod jednou strechou. To boli prvé momenty, kedy som si všimla, že je extrémne starostlivý a rád pomáha ľuďom. Často ho navštevovali jeho priatelia a dokázal sa takmer každý deň socializovať. Bol to jeho dom, čiže som musela akceptovať jeho pravidlá. Rasťo bol priateľský, miloval ľudí a spoločnosť. Okrem toho sa mu v práci darilo, bol úspešný a preto mal okolo seba veľa ľudí. Hoci občas som pochybovala o tom, či je to naozaj úprimné, alebo ho len zneužívajú.

To nebolo ani zďaleka všetko

Po takmer roku ako som sa ku nemu nasťahovala mi jeden deň poslal správu, že sa musíme o niečom vážnom porozprávať. Keď povedal túto vetu, myslela som, že snívam: "Vieš, moja exmanželka neprežíva práve najlepšie obdobie, čo sa týka financií a preto mi napadlo, či by ti neprekážalo, keby sa ku nám do hosťovskej izby na pár dní nasťahuje." Najskôr som si myslela, že to musí byť hlúpy vtip a čistý nezmysel, ale on to myslel vážne a pokračoval: "Neboj sa, niečo jej rýchlo nájdem a potom pôjde znova preč." Nerozumela som o čom hovorí a keď mi vysvetlil, že ona nikdy reálne nepracovala a jednoducho minula peniaze, čo jej dal po rozvode, musí z niečoho žiť. On jej chcel hľadať prácu a byt. Ja som nemala slov a vtedy som si uvedomila, že je načase zistiť, ako to medzi nimi naozaj bolo. 

Čítajte aj: Podľa tohto zistíte, či vás podvádza: Stačí jedna otázka a budete vedieť, na čom ste

Od jeho blízkeho priateľa som sa dozvedela, že jeho bývalá bola veľmi atraktívna, ale úplne nesamostatná žena. Všetko pre ňu robil a celý jej život závisel od neho. Avšak po dvoch rokoch zistil, že ho podvádzala a preto sa rozhodol rozviesť. Napriek tomu pre ňu slabosť stále mal. Keď som nasledujúce ráno videla jej kufre v obývačke, vedela som, že sa musím s Rasťom čo najskôr otvorene porozprávať. Napriek nášmu rozhovoru sa však ku nám na istú dobu nasťahovala. Dnes sú to už dva týždne a nevyzerá to tak, že by chcela odísť...

]]>
Thu, 19 Oct 2017 14:00:00 2017-10-19 14:00:00 0
Prvý prehliadkový deň Fashion LIVE! 2017: Elegantný minimalizmus, udržateľná móda, ale aj kozmická uletenosť http://feminity.zoznam.sk/c/901380/prvy-prehliadkovy-den-fashion-live-2017-elegantny-minimalizmus-udrzatelna-moda-ale-aj-kozmicka-uletenost
Móda & krása
Prvý deň Fashion LIVE! 2017 privítal nadšencov módy, na ktorých čakali naozaj kvalitné zážitky. Dizajnérske kolekcie z domova, ale aj zo zahraničia si našli svojich priaznivcov vďaka tomuto...
Prvý prehliadkový deň Fashion LIVE! 2017: Elegantný minimalizmus, udržateľná móda, ale aj kozmická uletenosť
Na Fashion LIVE 2017 sa aj tento rok vrátila poľská dizajnérka Klaudia Markiewicz  s ďalšou úspešnou dámskou kolekciou After Age
Thu, 19 Oct 2017 13:00:00Móda & krása

Prvý deň Fashion LIVE! 2017 privítal nadšencov módy, na ktorých čakali naozaj kvalitné zážitky. Dizajnérske kolekcie z domova, ale aj zo zahraničia si našli svojich priaznivcov vďaka tomuto...

Ateliér 343 a duch histórie v kultúre odievania 

Prvý deň otvorila podujatie kolekcia študentov odevného dizajnu VŠVU, známych ako Ateliér 343. Spoločná kolekcia Anny Gregušovej, Eriky Daxnerovej, Zuzany Trtolovej, Nory Čaneckej, Barbory Jakubovej, Terézie Šiškovej, Lucii Švecovej, Kristíny Polačkovej a Terézii Feňovčíkovej sa niesla v duchu historických a sociálnych súvislostí v kultúre odievania. 

Jakub Straka s cieľom prekročiť strach z budúcnosti

S najnovšou kolekciou Putujúce hviezdy zaujal prítomných zase mladý slovenský dizajnér, Jakub Straka, ktorý kladie dôraz na presnosť a spracovanie v podobe prírodných materiálov ako ľan a vlna. Prostredníctvom palety modrej, šedej, striebornej či žltej farby predstavil svoju víziu budúcnosti, ktorú definuje prekročenie strachu. 

Mohlo by vás zaujímať: Módny dom Gucci prekvapil radikálnou zmenou: Táto značka už nebude ponúkať kúsky zo zvieracej kožušiny!

Ivana Rosová s najkvalitnejšími európskymi materiálmi

Po prvýkrát sme mali možnosť vidieť aj nadčasovú jesennú a  zimnú kolekciu na tento rok, Timeless Chic, od dizajnérky Ivany Rosovej. Jej módnymi odevmi tých najkvalitnejších európskych materiálov v čierno-bielej alebo miestami pastelovej kombinácie sa snažila predviesť eleganciu a sofistikovanosť žien biznismeniek. 

Klaudia Markiewicz s futuristickou kolekciou 

Na Fashion LIVE 2017 sa aj tento rok vrátila poľská dizajnérka Klaudia Markiewicz s ďalšou úspešnou dámskou kolekciou After Age, inšpirovanou futuristickými vesmírnymi a postapokalyptickými motívmi aj z filmových hitov ako Mad Max, Votrelec či terminátor a ďalšie. 

Twinset v duchu nezávislej, ale aj zmyselnej ženy

Prehliadka pokračovala tvorbou značky Twinset, ktorá sa niesla v duchu silnej, nezávislej, ale aj nežnej a zmyselnej ženy odetej do elegantných a sofistikovaných odevov. Pruhy v rôznych farebných kombináciách, kvety či zvieracie vzory v kombinácii s jemnými detailmi, doplnkami a nadčasovými kužušinovými vestami či kabátmi splnili svoj účel. 

Čítajte tiež: Exkluzívny rozhovor s dizajnérom ERDEM: Očakávaná kolekcia ERDEMxH&M dýcha atmosférou vidieku

GREEN CARPET venovaný udržateľnej móde

Novinkou tohtoročného Fashion LIVE! bol samostatný blok prehliadok GREEN CARPET venovaný udržateľnej móde, ktorej cieľom bolo poukázať na hodnotu odevu v zmysle ich nadčasovosti, využívania prírodných a neškodných materiálov alebo recyklovania. V rámci prehliadky sme videli modely značiek Nosene, Bartinki aj návrhárku Maju Božovič.

Značka Nosene predviedla jednoduché minimalistické módne kúsky v kolekciách Renewals by Nosene, zamerané na čo najmenšie množstvo odpadu pri ich vytváraní. Jednoduchosť a voľnosť v kombinácii s jednoduchými strihmi a zemitými či chladnejšími farbami zaujali. 

Značka Bartinki pod vedením zakladateľky Martiny Marekovej Kuipers zaujala limitovanou edíciou s využitím vintage kúskov zo zvyškov látok alebo nechcených látok. Dôraz kládla na komfort a nadčasovosť. 

GREEN CARPET zakončil svoje predstavenie tvorbou slovenskej módnej dizajnérky so srbskými koreňmi, Maji Božovič. Jej kolekcia Luxury problems sa vyznačuje kolektívnou individualitou v štýle recyklovanej módy. Dizajnérka experimentovala s materiálmi ako drevo, ľan, vlna či hodváb a takto to vyzeralo v praxi... 

Neprehliadnite: Najočakávanejšie módne podujatie Fashion LIVE! prinesie svetovú módu i netradičné novinky

Andrea Pojezdálová s kolekciou reflektujúcou pustovníkov hľadajúcich podstatu

V neskorších večerných hodinách zakončila prvý deň prehliadkou  svojich modelov čistých línií a netradičných kombinácií materiálov slovenská dizajnérka Andrea Pojezdálová. Víťazka ceny Najlepší dizajnér 2016 tento rok na Fashion LIVE predstavila novú kolekciu s názvom Eremita s minimálnym použitím farieb. Jej kolekcia reflektovala pustovníkov izolovaných od zvyšku davu, ktorí hľadajú svoju podstatu.

 

]]>
Thu, 19 Oct 2017 13:00:00 2017-10-19 13:00:00 0
Exkluzívny rozhovor: Slovenský fotograf Michal Pudelka a jeho unikátne fotografie pre ERDEM x H&M http://feminity.zoznam.sk/c/901373/exkluzivny-rozhovor-slovensky-fotograf-michal-pudelka-a-jeho-unikatne-fotografie-pre-erdem-x-h-m
Feminity
Uznávaný fotograf Michal Pudelka robí Slovensku vo svete naozaj dobré meno. Najnovšie sa môžete nechať unášať jeho unikátnou sériou fotografií pre dizajnérsku kolekciu ERDEM x H&M. O tom, že máme byť na koho pyšný, sa môžete presvedčiť v rozhovore.
Exkluzívny rozhovor: Slovenský fotograf Michal Pudelka a jeho unikátne fotografie pre ERDEM x H&M
Michal Pudelka vytvoril unikátnu sériu fotografií pre printovú kampaň kolekcie ERDEM x H&M
Thu, 19 Oct 2017 13:00:00Feminity

Uznávaný fotograf Michal Pudelka robí Slovensku vo svete naozaj dobré meno. Najnovšie sa môžete nechať unášať jeho unikátnou sériou fotografií pre dizajnérsku kolekciu ERDEM x H&M. O tom, že máme byť na koho pyšný, sa môžete presvedčiť v rozhovore.

 

Uznávaný fotograf Michal Pudelka vytvoril unikátnu sériu fotografií pre printovú kampaň kolekcie ERDEM x H&M, pohrávajúc sa s ideou rodinných portrétov. Túto kampaň nafotil počas natáčania krátkeho filmu Baza Luhrmanna, kde sa modelky s modelmi pripojili k hercom z filmu a nafotili niekoľko fotografií, pridávajúc do ERDEM x H&M sveta extra dimenziu. Prinášame vám exkluzívny rozhovor s týmto talentovaným Slovákom.

Aké bolo fotenie pre ERDEM X H&M kampaň?

Bola to úžasná skúsenosť, môcť spolupracovať s tak talentovanými umelcami ako Erdem a Baz Luhrmann, všetko pod taktovkou H&M. Okrem toho, že išlo o naozaj podmanivý projekt, tak ma na ňom dostla jeho autenticita a kreatívnosť. 

Prečítajte si: Exkluzívny rozhovor s dizajnérom ERDEM: Očakávaná kolekcia ERDEMxH&M dýcha atmosférou vidieku

Čo hovoríš na fotenie na takýchto zaujímavých miestach? Ako si vytvoril svet pre printovú kamapaň?

Fotiť na týchto miestach bolo pre mňa úplne prirodzené, ale zároveň aj inšpirujúce. Dá sa povedať, že to nadväzovalo na moju predchádzajúcu prácu. Hlavnou inšpiráciou pre mňa bol samozrejme svet, ktorý stvoril Baz pre ERDEM x H&M a tiež som pracoval s Erdemovou víziou vnímania značky pre concept printovej kampane. Mysleli sme si, že by bolo skvelé vytvoriť modernú verziu klasických rodinných portrétov, vytvárajúc nové charaktery v ERDEM svete. Vopred som si nakreslil nejaké skice, toho, ako si tento svet predstavujem a z toho som potom vychádzal. 

Môžeš nám prezradiť viac o fotení? Čo bolo pre teba inšpiráciou? Čo si ním chcel vyjadriť? 

Fotky do lookbooku sú súčasťou väčšieho spoločného projektu tvoreného mojou printovou kampaňou a Bazovým filmom. Myšlienkou bolo odprezentovať priesotory rodinného domu, kde bola fotená rovnako ako kampaň, tak aj film. Svetlo je na týchto fotkách kľučovým elementom a má navodiť ešte intímnejšiu rodinnú pohodu. Do svojej tvorby som s nadšením pridal prvky prekvapenia a surealizmu. Prostredníctvom detailov som sa potom snažil docieliť želanú atmosféru. 

Aká bola spolupráca na kampani s ERDEM a H&M?

Erdem má naozaj silný zmysel pre identitu značky, má veľa nápadov a vízií. Celá kolekcia na mňa zapôsobila najmä veľkým zmyslom pre detaily v jednotlivých kúskoch – od šitia, potlače výšiviek. Zároveň bolo naozaj skvelé vidieť EREDEMa pri jeho prvej expanzii do sveta mužskej módy

Neprehliadnite: Štýlové Slovenky, ktoré podľahli novému módnemu trendu: Tieto známe krásky nosia baretku!

V kampani sa objavili supermodelky Saskia de Brauw, Imaan Hammam, Grace Hertzel a supermodeli Fernando Cabral, Neels Visser a Tony Ward. Pripojili sa k hercom ako Ruby Dagnall, Tom Rhys Harries, Hero Fiennes Tiffin a Harriet Walter. Fotenie sa odohrávalo v obrovskom zámku, ktorý je vždy plný kvetov, s dôrazom na krásu a pozitivitu kolekcie ERDEM x H&M.

]]>
Thu, 19 Oct 2017 13:00:00 2017-10-19 13:00:00 1
Každá preferuje iný štýl: Andrea Verešová predviedla opäť ladné krivky, extravagantná Zora Czoborová http://feminity.zoznam.sk/c/901360/kazda-preferuje-iny-styl-andrea-veresova-predviedla-opat-ladne-krivky-extravagantna-zora-czoborova
Slovenské celebrity
Naše Slovenky sú známe tým, že milujú módu a majú nezameniteľný vkus. Ani tentokrát to na módnych dňoch nebolo inak a všetky sa ukázali v plnej kráse.
Každá preferuje iný štýl: Andrea Verešová predviedla opäť ladné krivky, extravagantná Zora Czoborová
Známe Slovenky opäť raz outfitmi zaujali
Thu, 19 Oct 2017 12:00:00Slovenské celebrity

Naše Slovenky sú známe tým, že milujú módu a majú nezameniteľný vkus. Ani tentokrát to na módnych dňoch nebolo inak a všetky sa ukázali v plnej kráse.

Prečítajte si: Emma Tekelyová vyzerá výborne a na svojej postave poctivo maká: Šport, vďaka ktorému má štíhle nohy

Andrea Verešová

Modelka a mama Andrea Verešová predviedla svoju štíhlu postavu v čipke a v krásnych bledých šatách. Keďže druhý deň prevládali skôr tmavšie outfity, Andrea sa odlíšila a očarila.

Emma Tekelyová

Moderátorka a spisovateľka Emma Tekelyová vyzerá stále rovnako dobre. Ona sama zvolila čiernu, kožu a výrazný náhrdelník. Farebná kabelka bola príjemným oživením celého outfitu. Emma si môže vďaka svojej štíhlej postave dovoliť takmer akýkoľvek model.

Aneta Paríšková

Sympatická a vždy usmiata moderátorka a mama Aneta Paríšková je verná svojmu elegantnému štýlu. Čierno-červenou kombináciou šiat nič nepokazila a medzi prítomné dámy zapadla. 

Andrea Pálffy Belányiová

Aj samotná moderátorka Andrea Pálffy Belányiová rovnako ako Andrea Verešová, prišla v bledých šatách. Jej model bol však jednoduchší, hoci napriek tomu pekný. Andrea pravdepodobne vie, že menej je viac.

Eva Verešová

Bývalá Miss Eva Verešová siahla po bledomodrých šatách a zaujímavom kabátiku. Celý outfit dotvorila jednoduchými teniskami, ktoré však nepôsobili rušivo. Sympatická Eva zrejme rada skúša a experimentuje.

Adriana Pospíšilová

Ďalšia z bývalých Miss Adriana Pospíšilová prišla rovnako ako Eva Verešová v modrých šatách, hoci ona tie svoje skombinovala s topánkami na vyššom opätku a tmavými silónkami.

Zora Czoborová

Bývalá fitneska Zora Czoborová zvolila extravagantnejší a zároveň ležérnejší model. Hoci by sa niekomu mohlo zdať, že sa tento outfit nehodí, Zore pristal. Určite sa v ňom cítila pohodlne a my musíme pochváliť krásne lodičky a tiež malú žltú kabelku do ruky. Zora má jednoducho svoj štýl a to je podstatné. 

Karolína Chomisteková

Riaditeľka súťaže Miss Slovensko Karolína Chomisteková dáva prednosť tmavším modelom. V prvý zvolila dlhšie čierne šaty a ani druhý deň svoj výber príliš nezmenila. Avšak tentokrát zvolila trblietavý a lesklý model, v ktorom vynikla.

Mohlo by vás zaujímať: Tieto Slovenky vedia, čo im pristane: Kristína Kormúthová sexi aj v teniskách, tip-top Romana Škamlová a ďalšie

Mária Zelinová

Bývalá moderátorka Fashion TV Mária Zelinová prišla v čiernej, rovnako ako väčšina známych dám. Ona sama zvolila čierne voľnejšie šaty, ktoré skombinovala s kožušinou a tak trochu netradične s teniskami. Pozrite, ako jej to pristalo.

]]>
Thu, 19 Oct 2017 12:00:00 2017-10-19 12:00:00 1
Luxusné masky na vlasy: Krásny lesk a žiarivý vzhľad z vás vyčaruje atraktívnu krásku http://feminity.zoznam.sk/c/901363/luxusne-masky-na-vlasy-krasny-lesk-a-ziarivy-vzhlad-z-vas-vycaruje-atraktivnu-krasku
Krása
Vlasy sú korunou krásy. Do masky na vlasy sa preto oplatí investovať a my vám prinášame super tipy na tieto luxusné zázraky.
Luxusné masky na vlasy: Krásny lesk a žiarivý vzhľad z vás vyčaruje atraktívnu krásku
Luxusné masky na vlasy: Krásny lesk a žiarivý vzhľad z vás vyčaruje atraktívnu krásku
Thu, 19 Oct 2017 11:00:00Krása

Vlasy sú korunou krásy. Do masky na vlasy sa preto oplatí investovať a my vám prinášame super tipy na tieto luxusné zázraky.

Jeseň je obdobím, keď si vlasy doslova pýtajú lepšiu starostlivosť. Vplyvom počasia a často aj vetra sú namáhané, strácajú pružnosť a chýba im lesk. Máme pre vás skvelé tipy na luxusné masky a o tom, že vyberať je stále z čoho, sa môžete presvedčiť aj vy sami.

Nenechajte si ujsť toto video: VIDEO: Vizážistka Lucia Sládečková ukázala, ako si už za pár minút dokonale vykonturovať tvár

GOLD LUXURY HAIR MASQUE, 200 ml

Táto luxusná maska je dostatočne aktívna na to, aby prenikla hlboko do vlasov, a to vďaka prírodnému bohatstvu, ktoré obsahuje. Mandľový olej, maslo z bambuckých orechov, ktoré je za studena lisované a tiež pšeničný proteín. Táto maska je vhodná pre ženy so suchými matnými vlasmi, ktorým prinavráti lesk a jemnosť. Je preto vhodná na farbené a namáhané vlasy.

COCONUT INTENSIVE NOURISHING MASK, 250 ml

Intenzívna hydratačná maska, ktorá okamžite vnikne do hĺbky vlasov. Aplikujte ju do umytých, uterákom  presušeným vlasov. Odporúča sa nechať pôsobiť 3-5 minút, no pre lepší efekt môžete nechať pokojne aj 10 minút a zabaliť vlasy do teplého uteráku. Vlasy sú po aplikácii hydratované a pravidelným používaním aj krásne lesklé. Raz týždenne úplne stačí.

FUENTE M & P TREATMENT, 150 ml

Kúra pre všetky typy vlasov, ktoré potrebujú lesk. Spája v sebe hydratáciu a proteín. Táto maska vyživuje vlasy tak, že ich vôbec nezaťažuje a nenadobudnete tak pocit nepríjemnosti. Vlasy zostávajú hydratované a príjemné na dotyk.

KERATIN RECONSTRUCTION MASK, 200 ml

Maska je vhodná pre poškodené vlasy, ktorým vracia rovnováhu, a to vďaka tomu, že obsahuje keratín. Vyživuje, hydratuje, obnovuje lesk a vitalitu vlasov, zanecháva ich jemnejšie a ľahšie upraviteľné. Masku vmasírujte do umytých a uterákom presušených vlasov a nechajte pôsobiť 3-5 minút.

Mohlo by vás zaujímať: Jesenné trendy v líčení, s ktorými zvýrazníte vašu krásu: Zamerajte sa na tieto odtiene

]]>
Thu, 19 Oct 2017 11:00:00 2017-10-19 11:00:00 1
Gigi Hadid a jej prvá kozmetická línia: Vytvorila paletku, ktorá sa vypredala za 90 minút! http://feminity.zoznam.sk/c/901367/gigi-hadid-a-jej-prva-kozmeticka-linia-vytvorila-paletku-ktora-sa-vypredala-za-90-minut
Krása
Topmodelka Gigi Hadid sa okrem modelingu venuje viacerým činnostiam v oblasti módy a krásy. Po úspešnej spolupráci s módnym návrhárom Tommym Hilfigerom a jej módnej kolekcii sa rozhodla spolupracovať s kozmetickou značkou, kde uviedla na trh vlastnú líniu.
Gigi Hadid a jej prvá kozmetická línia: Vytvorila paletku, ktorá sa vypredala za 90 minút!
Topmodelka Gigi Hadid uviedla na trh vlastnú paletu očných tieňov
Thu, 19 Oct 2017 10:00:00Krása

Topmodelka Gigi Hadid sa okrem modelingu venuje viacerým činnostiam v oblasti módy a krásy. Po úspešnej spolupráci s módnym návrhárom Tommym Hilfigerom a jej módnej kolekcii sa rozhodla spolupracovať s kozmetickou značkou, kde uviedla na trh vlastnú líniu.

Len pár týždňov dozadu zverejnila známa topmodelka informáciu, že v spolupráci so značkou Maybeline sa chystá niečo naozaj veľké. Všetci fanúšikovia krásnej Gigi a kozmetických trendov úpenlivo čakali, o akú spoluprácu pôjde a nakoniec sa dočkali naozaj veľkej novinky. Úspešná topmodelka sa rozhodla vytvoriť paletu, ktorá v sebe zahŕňa všetky potreby mladej ženy. 

Mohlo by vás zaujímať: Modelka Gigi Hadid nie je žiadna sivá myška: Tieto jej instagramové „beauty experimenty“ nás inšpirovali

Pre ženy na cestách

Paleta s názvom Gigi X Maybelline je vyrobená tak, aby spĺňala všetky požiadavky make-upu, ktoré sú zahrnuté v jednom kompaktnom puzdre. Je určená pre mladé dievčatá na cestách, ktoré preferujú rýchly a efektný vzhľad inšpirovaný typickým lookom známej topmodelky.

„Vždy som chcela paletu, ktorú môžem hodiť do mojej tašky s vedomím, že mám všetko, čo potrebujem. Ľahký každodenný look, rýchlo a jednoducho,“ povedala známa topmodelka.

Všetko čo potrebujete

Vnútri pekného svetloružového balenia je ukryté všetko čo potrebujete na vytvorenie dokonalého vzhľadu efektívne a rýchlo. Nová paleta Gigi X Maybelline obsahuje dva korektory na zakrytie akýchkoľvek škvŕn, matný bronzer, žiarivú korálovú farbu na líčka, krémový rozjasňovač a jemný štetec na tvár. 

Prirodzený vzhľad

V zameraní na oči sa Gigi rozhodla pre štyri univerzálne očné tiene. Žiarivú perlovú, pastelovú fialovú, čokoládovo hnedú a klasickú čiernu, ktoré sú ideálne na vytvorenie akéhokoľvek prirodzeného alebo dramatického vzhľadu. Je skvelé, že nepotrebujete veľa odtieňov na dosiahnutie požadovaného a bezchybného vzhľadu a čo je dôležité spomenúť, Gigi nezabudla ani na maskaru na riasy. 

Prečítajte si aj: VIDEO: Speváčka Rihanna s vlastnou kozmetickou líniou: Vytvorila make-up pre všetky typy pleti!

V neposlednom rade táto zázračná paleta zahŕňa dva balzamy na pery, z ktorého jeden je v ružovom odtieni. Za najväčšiu výhodu však budete považovať veľké zrkadlo, ktoré patrí k neodmysliteľnej súčasti tejto „must have“ kozmetickej vychytávky. Aj keď po uvedení na trhu sa táto paleta vypredala za necelých 90 minút, veríme, že ďalšia séria paliet Gigi X Maybelline je už na ceste a vám sa takisto jedna ujde. Držíme palce!

]]>
Thu, 19 Oct 2017 10:00:00 2017-10-19 10:00:00 1
„Slovenská farma“ spraví z rodinného obeda kulinársku párty http://feminity.zoznam.sk/c/901361/slovenska-farma-spravi-z-rodinneho-obeda-kulinarsku-party
Zábava
Vôni čerstvo pripraveného mäska vytiahnutého rovno spod grilu sa len tak niečo nevyrovná. Ach, a tá chuť! Nenechajte si pokaziť pravý gurmánsky zážitok mýtmi o mäse s otáznym pôvodom. Nakupujte, čo poznáte a na mieste, kde je čerstvosť prioritou!
„Slovenská farma“ spraví z rodinného obeda kulinársku párty
Thu, 19 Oct 2017 09:59:00Zábava

Vôni čerstvo pripraveného mäska vytiahnutého rovno spod grilu sa len tak niečo nevyrovná. Ach, a tá chuť! Nenechajte si pokaziť pravý gurmánsky zážitok mýtmi o mäse s otáznym pôvodom. Nakupujte, čo poznáte a na mieste, kde je čerstvosť prioritou!

Poprední nutriční špecialisti sa zhodujú, že mäso je jedným z pilierov pestrej, vyváženej stravy. Ak vám záleží nielen na chuti, ale aj na jeho prvotriednej kvalite, dajte prednosť mäsu, ktoré je čerstvé a lokálne. V sieti supermarketov BILLA nájdete pod značkou Slovenská farma čerstvé mäso, pri ktorom máte istotu, že neputuje tisícky kilometrov.

Zaujímate sa, akú trasu musí prejsť kurča, kým sa dostane na váš plech? Kratšiu, než by ste si mysleli! Jeho cesta z farmy do supermarketu by zrejme zabrala menej času než príprava nedeľného obeda. Mäsový sortiment pod značkou Slovenská farma, podrobovaný pravidelným previerkam kvality, je prejavom úcty k zákazníkovi, ale aj k slovenským podnikateľom. Na pultoch predajní BILLA končia len tie najlepšie kúsky od dodávateľov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s chovom hospodárskych zvierat.

Farma býkov v Jurovej má cveng už aj za hranicami Slovenska. O tamojšie hovädzie produkty je záujem v Rakúsku i v ďalekom Turecku. Približne 800 býčkov z Jurovej žije v moderne vybavených maštaliach so slamovou podstielkou a majú zabezpečený dostatok pohybu na čerstvom vzduchu.

Farmy ošípaných vo Veľkom Ďure, v Tajnej a v Lipovej, ktoré zastrešuje firma Tekro, zásobujú supermarkety BILLA bravčovinou, pod ktorej lahodnú chuť sa podpisuje špeciálna strava prasiat. Tekro ju zvláda vo vlastnej réžii. Prvotné zameranie firmy bolo orientované práve na výživu zvierat, čo je zárukou, že tamojšie prasatá sú chované starostlivo namixovanými kŕmnymi zmesami.

Farma hydiny v Padáni prináša na váš stôl šťavnaté kuracie špeciality už viac ako tri dekády a špecializuje sa na chov a výkrm brojlerov – mladých kurčiat s nižšou hmotnosťou, výborných najmä na pečenie. S ročnou produkciou 3,3 milióna kusov hydiny ide o najväčšiu farmu svojho druhu na Slovensku.

Mäso pod značkou „Slovenská farma“ garantujúcou slovenský chov zakúpite v predajniach BILLA . 

-Reklamná správa-

]]>
Thu, 19 Oct 2017 09:59:00 2017-10-19 09:59:00 0
Okúzľujúce Slovenky na Fashion LIVE!: Elegantná Lucia Hablovičová, Dominika Cibulková opäť bodovala http://feminity.zoznam.sk/c/901370/okuzlujuce-slovenky-na-fashion-live-elegantna-lucia-hablovicova-dominika-cibulkova-opat-bodovala
Slovenské celebrity
Módne podujatie Fashion LIVE! 2017, ktoré sprístupňuje slovenskú aj svetovú módu širokej verejnosti si nenechali ujsť ani známe tváre. Očarujúce Slovenky nás tentokrát zaujali výberom svojich štýlových outfitov.
Okúzľujúce Slovenky na Fashion LIVE!: Elegantná Lucia Hablovičová, Dominika Cibulková opäť bodovala
Fashion LIVE! 2017 si nenechali ujsť tieto známe Slovenky
Thu, 19 Oct 2017 08:30:00Slovenské celebrity

Módne podujatie Fashion LIVE! 2017, ktoré sprístupňuje slovenskú aj svetovú módu širokej verejnosti si nenechali ujsť ani známe tváre. Očarujúce Slovenky nás tentokrát zaujali výberom svojich štýlových outfitov.

V poradí piaty ročník módneho podujatia Fashion LIVE! odštartoval prehliadkou známeho návrhára Jakuba Polanku, ktorý predstavil svoje modely z novej kolekcie na jar/leto 2018. Prehliadku si nenechali ujsť známe osobnosti slovenského šoubiznisu, medzi ktorými nechýbali ani naše krásne Slovenky.

Mohlo by vás zaujímať: Najočakávanejšie módne podujatie Fashion LIVE! prinesie svetovú módu i netradičné novinky

Lucia Hablovičová

Dáma, ktorá vždy vie, ako zaujať. Presne taká je bývalá kráľovná krásy Lucia Hablovičová, ktorá nás očarí vždy, keď sa objaví v spoločnosti. Elegantná čierna patrí k jej obľúbeným farebným kombináciám a nám sa to veľmi páči. V tomto sexi outfite pôsobí naozaj mladistvo!

Karolína Chomisteková

Riaditeľka súťaže krásy má k móde naozaj blízko a preto sa niet čomu čudovať, že sa objavila aj na módnom podujatí Fashion LIVE! 2017. Casual look v podaní Karolíny vyzeral naozaj svetovo a bývala Miss zažiarila aj vďaka flitrovaným prvkom na svojom outfite.

Mária Čírová

Módnu udalosť si nenechala ujsť ani známa slovenská speváčka Mária Čírová, ktorá nás prekvapila netradičným lookom. Na pódiu krehká bytosť sa však ukázala v outfite, ktorý pôsobil mierne rebelsky. Mária však vyzerala jedinečne a naozaj božsky!

Zuzana Kanisová

Módna stylistka Zuzana Kanisová nemá v oblasti štýlu žiadnu konkurenciu. Jej minimalistické a čierne outfity sú vždy okorenené poriadnou dávkou vkusu a my sa na ňu nevieme vynadívať. Zuzana je dôkazom toho, že so štýlom sa treba vedieť narodiť.

Barbora Franeková

Bývala kráľovná krásy Barbora Franeková je čím ďalej, tým krajšia. Na módnom podujatí sa ukázala vo výraznom outfite, v ktorom dominovala sýta červená farba. Tento odtieň jej nesmierne pristal a Barbora vyzerala naozaj bezchybne!

Tamara Šimončíková Heribanová

Spisovateľka a milovníčka módy Tamara Šimončíková Heribanová zaujala v originálnom outfite, ktorý bol ladený v štýle oversized. Inšpiratívna Slovenka opäť zabodovala svojským lookom a patrila k neprehliadnuteľným dámam večera.

Barbara Jagušák Heribanová

Módna nadšenkyňa Babsy prišla na módnu prehliadku v rovnakom štýle, ako jej sestra Tamara. Štýlová Slovenska stavila na odtiene hnedej a svoj netradičný outfit prezentovala s nezameniteľným šarmom

Jana Tomas

Módna stylistka a Blogerka roka 2017 Jana Tomas zaujala vo farbenom outfite, kde dominovalo viacero zaujímavých prvkov. Jana patrí k typom žien, ktoré si zaručene všimnete na prvý pohľad. V tomto looku nás najviac zaujala sukňa s krásnou potlačou.

Dominika Cibulková

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa objavila na prehliadke v outfite od návrhára Jakuba Polanku. Známa športovkyňa odhalila svoje vypracované nohy a sexi postavu. Tento biely model v spojení s ikonickou kabelkou jej nesmierne pristal!

Barbora Brušková

Topmodelka agentúry Elite Bratislava Barbora Brušková zaujala dokonalým stylingom, vďaka ktorému doslova žiarila. Zamatový kostým v spojení so striebornými lodičkami vytvárali nezameniteľnú kombináciu a modelka vyzerala naozaj fantasticky!

Inšpirujte sa: Slovenka Barbora Brušková bodovala na plnej čiare: V súkromí rebelský look, v spoločnosti dokonalá dáma!

Veronika Vágner

Misska Veronika Vágner stavila na elegantnú čiernu, ktorou nič nepokazila. Minimalistický outfit zvýraznil jej štíhlu postavu a sexi krivky. K čiernemu looku zvolila výraznejší make-up, ktorý dotvoril celkový styling.

Olo Křížová 

A na záver, síce nie Slovenka, ale česká dizajnérka Olo Křížová, ktorá zastrešuje tento projekt, sa rozhodla pre zaujímavý outfit, ktorými sa vo všeobecnosti rada prezentuje. Biely plášť s potlačou, čierne obtiahnuté šaty a vysoké čižmy vytvárali kombináciu, ktorej niet čo vytknúť.

]]>
Thu, 19 Oct 2017 08:30:00 2017-10-19 08:30:00 1
Víťazka Miss Slovensko 2017 odlieta na svetovú súťaž MISS WORLD: Čo všetko ju čaká v Číne? http://feminity.zoznam.sk/c/901371/vitazka-miss-slovensko-2017-odlieta-na-svetovu-sutaz-miss-world-co-vsetko-ju-caka-v-cine
Modeling
Aktuálna víťazka súťaže Miss Slovensko 2017 Hanka Závodná odcestuje dnes na prestížnu svetovú súťaž MISS WORLD, ktorá sa tento rok koná v Číne, konkrétne v juhočínskom meste a vyhľadávanej turistickej destinácii Sanya.
Víťazka Miss Slovensko 2017 odlieta na svetovú súťaž MISS WORLD: Čo všetko ju čaká v Číne?
Prekrásna Hanka Závodná nás bude reprezentovať na svetovej súťaži krásy
Thu, 19 Oct 2017 07:30:00Modeling

Aktuálna víťazka súťaže Miss Slovensko 2017 Hanka Závodná odcestuje dnes na prestížnu svetovú súťaž MISS WORLD, ktorá sa tento rok koná v Číne, konkrétne v juhočínskom meste a vyhľadávanej turistickej destinácii Sanya.

Na 67. ročníku bude mať zastúpenie viac ako 120 krajín sveta. Celá súťaž pozostáva z viacerých disciplín, ktoré musia zástupkyne jednotlivých štátov absolvovať ešte pred samotným finále. Adeptky na titul bude hodnotiť porota v kategóriách šport, Top Model, talent, v charitatívnej časti Beauty with a Purpose, multimédiá a tento rok organizátori vrátili do hry aj prezentáciu národného tanca v kroji. ,,Vybrala som si opäť nádherný kroj z Očovej, v ktorom som tancovala aj na slovenskom finále. Veľmi sa mi páčil a určite bude krásne reprezentovať Slovensko aj v zahraničí,“ hovorí Hanka Závodná. 

Dôraz na charitu

Svetová súťaž Miss World kladie veľký dôraz na charitu. Aj tohto roku sa počas pobytu všetkých finalistiek uskutoční charitatívny večer, ktorého výťažok poputuje na dobročinné účely. Hanka Závodná na túto príležitosť vezie ručne robené misky v tvare srdca od umeleckej sklárskej výtvarníčky Gordany Glass (Turuk), ktorej diela vlastní anglická kráľovná, prezidenti aj pápež. 

Prepoklady na víťazstvo

Jednou z najdôležitejších častí mesiac trvajúceho pobytu na Miss World je kategória Rozhovor. Súťažiace pred finálovým večerom absolvujú samostatné rozhovory s riaditeľkou súťaže Juliou Morley a porotcami, ktorí skúmajú ich všeobecný rozhľad, osobnosť, komunikatívnosť a predpoklady stať sa víťazkou svetovej súťaže. 

Róba na veľké finále

Veľké finálové šaty si Hanka Závodná vybrala v bratislavskom Salóne Isabell, ktorý sa síce špecializuje na svadobné šaty, ale nechýbajú v ňom ani spoločenské šaty a tzv. veľké večerné róby, vhodné práve na takúto príležitosť. ,,Skutočne som si nevedela vybrať. Najskôr som mala mať šaty s modrým nádychom, potom biele a napokon som skončila pri čiernych. Dala som na reakcie okolia, ktoré bolo z tejto veľkej večernej nadšené,“ dodala Hanka, ktorej salón pribalil na Miss World aj niekoľko ďalších garderób z luxusných materiálov.

Inšpirujte sa: Najsexi ryšavky slovenského šoubiznisu: Ktorá z týchto krások vás okúzlila najviac?

Slovenská dizajnérka

V kategórii World Designer bude Hanka Závodná reprezentovať slovenskú módnu návrhárku Michaelu Ľuptákovú. Jej zlaté šaty mala oblečené aj počas oficiálneho fotografovania, hneď po finálovom večere. Rovnako ako víťazkám v minulom roku, podala Hanke pomocnú ruku aj vicemiss 2015 Petra Denková (Sliacka), ktorá ju nabalila  množstvom večerných a koktejlových šiat zo svojho salónu šiat v Nitre Suay.

Finále súťaže Miss World 2017 sa uskutoční 18. novembra a v priamom prenose ho bude vysielať viacero krajín sveta. Na Slovensku by sa malo dať sledovať online.

]]>
Thu, 19 Oct 2017 07:30:00 2017-10-19 07:30:00 1
Mladá Slovenka pracovala v jednej z najlepších reštaurácií vo Francúzsku: Kúsok Paríža preniesla aj na Slovensko http://feminity.zoznam.sk/c/901358/mlada-slovenka-pracovala-v-jednej-z-najlepsich-restauracii-vo-francuzsku-kusok-pariza-preniesla-aj-na-slovensko
Kariéra
Le Miam je splneným snom jednej malej Slovenky zamilovanej do Paríža. Do Francúzska a jeho cukrárskeho umenia, ktoré spája chute, farby a vône z celého sveta. Vzniklo z lásky k sladkému a hlavne k čokoláde.
Mladá Slovenka pracovala v jednej z najlepších reštaurácií vo Francúzsku: Kúsok Paríža preniesla aj na Slovensko
Dezerty v Le Miam sú prudko návykové
Thu, 19 Oct 2017 06:00:00Kariéra

Le Miam je splneným snom jednej malej Slovenky zamilovanej do Paríža. Do Francúzska a jeho cukrárskeho umenia, ktoré spája chute, farby a vône z celého sveta. Vzniklo z lásky k sladkému a hlavne k čokoláde.

Po štúdiu marketingovej komunikácie a práci letušky priviedla práve láska, Barboru do Paríža. Nasledoval rýchlokurz francúzštiny, zbalený kufor a nový sused – Eiffelovka. ”Po ročnom štúdiu na jednej z najuznávanejších francúzskych gastronomických škôl FERRANDI som získala titul CAP Pâtissier.”

Prečítajte si: VIDEO: Od modelingu k pečeniu sladkých dobrôt: Krásna Lucia Gažová našla vášeň v pečení koláčikov!

Dostala job snov 

Možno práve to bolo ”zlatým lístkom” k prvej práci vo výške 115 metrov, na druhom poschodí Eiffelovej veže. Barbora získala naozaj job snov. Začínala v labužníckej reštaurácii Jules Verne pod palcom Alaina Ducassa s jednou Michelinovou hviezdičkou. ”Skúsenosť stála za všetok stres, či je malina správne naklonená do 45 stupňového uhla, či sú kopčeky zmrzliny v strede a tanier natočený na milimeter presne. Takže, ak sa ma niekto spýta, či som bola na Eiffelovke, odpoviem áno, aspoň stokrát.”

Paríž je jej srdcovkou

Barborina cesta pokračovala k macaronovému učiteľovi do Acide macaron teamu. Tam spoznala ľudí, za ktorými sa jej cnie dodnes. Práve v Paríži získala skutočne bohaté skúsenosti, cenné rady a priateľstvá, ktoré sa nedajú vyvážiť ani zlatom. A hoci jej občas chýba život v meste svetiel, rozhodla sa sympatická mladá žena, predsa len vrátiť na Slovensko. ”Do mojej Bratislavy, na Slovensko, chcem priniesť všetko to, kvôli čomu som zatúžila stať sa cukrárkou. Priniesť sem, k nám kúsok Francúzska. Podnietiť chute, tvoriť, meniť, objavovať a robiť radosť, deliť sa a vychutnávať. Jednoducho zavrieť oči, otvoriť ústa.”

U Barbory v Le Miam nájdete pravé francúzske dezerty, mini koláčiky, ale aj grande zákusky, macarons aj mini macarons. ”Recepty pozbierané priamo v Paríži, prinesené domov, aby ste aj vy pochopili, prečo keď vstúpim do francúzskej cukrárne, mám chuť na všetko. Paríž a jeho svet gastornómie u mňa zohral dôležitú úlohu. No môj vlastný príbeh začína tu a teraz, doma v Bratislave.”

Neprehliadnite: Táto babička dokáže z cesta robiť malé zázraky: Jej torty si objednáva Jennifer Aniston, Angelina Jolie, či Eddie Murphy

]]>
Thu, 19 Oct 2017 06:00:00 2017-10-19 06:00:00 1
Títo muži sa rozvádzajú po 50-tke a hľadajú si partnerky vo veku svojich detí: Skutočne je manželstvo len prežitok? http://feminity.zoznam.sk/c/901348/tito-muzi-sa-rozvadzaju-po-50-tke-a-hladaju-si-partnerky-vo-veku-svojich-deti-skutocne-je-manzelstvo-len-prezitok
Feminity
Vyzerajú perfektne, sú v najlepšom veku, majú veľa skúseností a zároveň dosť energie na rozdávanie. Títo muži majú po päťdesiatke, no randia so ženami vo veku svojich detí. Dokonca sa cítia v najlepšej forme a zbaliť mladú ”žabu” im rozhodne nerobí žiaden problém.
Títo muži sa rozvádzajú po 50-tke a hľadajú si partnerky vo veku svojich detí: Skutočne je manželstvo len prežitok?
Títo muži majú po päťdesiatke, no randia so ženami vo veku ich detí
Wed, 18 Oct 2017 14:00:00Feminity

Vyzerajú perfektne, sú v najlepšom veku, majú veľa skúseností a zároveň dosť energie na rozdávanie. Títo muži majú po päťdesiatke, no randia so ženami vo veku svojich detí. Dokonca sa cítia v najlepšej forme a zbaliť mladú ”žabu” im rozhodne nerobí žiaden problém.

Prečítajte si: S týmto budete musieť rátať, ak sa dáte dohromady s mužom, ktorý má už dieťa z predošlého vzťahu

Milan má 54 rokov, no randí zásadne so ženami, ktoré sú aspoň o polovicu mladšie ako on. Vek pre neho nie je prekážkou. Práve naopak, čím mladšia, tým lepšie. Milan totiž tvrdí, že nestarne. ”Každým rokom sa cíti mladším, najmä od doby, kedy som sa rozviedol po 25 rokoch.” Z predchádzajúceho vzťahu má 19 ročnú dcéru a 22 ročného syna. A partnerky si zásadne hľadá práve v tomto vekovom rozmedzí.  

Títo muži túžia po voľnosti

Jeho predstavy naplnila mladučká Olívia, ktorá má tesne po osemnástke. ”Je úžasná, krásna, sexi, energická a nechce odo mňa nič záväzné. Úplne jej stačí, ak ju vezmem dvakrát do týždňa na večeru a nejaké nákupy. Netlačí na veci, nič mi nevyčíta a je tu, keď ju potrebujem”. Práve to sú najväčšie plusy, ktoré Milan vidí na vzťahu s mladšími partnerkami. Nemajú ešte potrebu usadiť sa a viazať sa. ”Moja žena mi vždy niečo vyčítala. Keď som prišiel neskoro domov z práce, už bol oheň na streche, pivo s kamarátmi predstavovalo tiež problém, rovnako ako to, keď som išiel do fitka. Vždy mala pocit, že svoj voľný čas musím tráviť s ňou. No ja som potreboval aj priestor sám pre seba. A Olívia to chápe.”

Budúcnosť neriešia 

Áno, osemnásťročná baba má iné požiadavky na partnera ako žena v zrelšom veku. No aj tie čerstvé ”žaby” po maturite raz zatúžia po materstve, teple domova a rodine. Presne po tom istom, prečo niektorí dnešní päťdesiatnici opúšťajú svoje partnerky. Otázkou je, čo títo ”večne mladí” muži urobia neskôr. Lebo jedno je isté. Po záväzkoch rozhodne netúžia. ”Ak na mňa začne Olívia vyvíjať nátlak napríklad v súvislosti s otázkou založenia rodiny, jednoducho sa zbalím a odídem. Nemám čo riešiť. Rozhodol som sa, že chcem žiť pre daný moment. A presne takto mi to vyhovuje,” hovorí Milan. Nuž pohľad na život máme každý iný, to je jasné. Uvidíme, či však títo muži touto fomou dokážu nájsť životné šťastie. Nielen teraz. Ale napríklad o 15 rokov. Keď už tie mladé osemnástky budú zase randiť s inými. 

Neprehliadnite: Zamilovala som sa do švagra: Keď to zistil môj muž, konal úplne inak, ako by to urobil hociktorý iný chlap

]]>
Wed, 18 Oct 2017 14:00:00 2017-10-18 14:00:00 1