Feminity http://feminity.zoznam.sk Magazín prinášajúci najnovšie informácie z oblasti módy, krásy, životného štýlu, cestovania. Zdroj inšpirácie pre každého moderného človeka s vlastným štýlom. sk Prečo vydržali manželstvá v minulosti dlhšie ako dnes? Táto životná múdrosť im k tomu najviac napomohla http://feminity.zoznam.sk/c/899053/preco-vydrzali-manzelstva-v-minulosti-dlhsie-ako-dnes-tato-zivotna-mudrost-im-k-tomu-najviac-napomohla
Partnerské vzťahy
To, že manželstvá a vzťahy v dnešnej dobe trvajú kratšie nie je žiadna náhoda. V čom sa teda odlišovali manželstvá našich starých mám?
Prečo vydržali manželstvá v minulosti dlhšie ako dnes? Táto životná múdrosť im k tomu najviac napomohla
Nie je to vôbec komplikovaná vec
Wed, 07 Dec 2016 14:00:00Partnerské vzťahy

To, že manželstvá a vzťahy v dnešnej dobe trvajú kratšie nie je žiadna náhoda. V čom sa teda odlišovali manželstvá našich starých mám?

Na jednej strane túžime po stabilných a pevných vzťahoch, na strane druhej však nie sme ochotní spraviť pre ich fungovanie veľa. V minulosti to však bolo inak.

Prečítajte si: Táto veta zmenila rozvedenej Silvii pohľad na život: Niektoré veci musia jednoducho skončiť, aby začali nové...

Takmer všetko v dnešnej dobe beží neuveriteľnou rýchlosťou. Hoci je to pre vývoj populácie nevyhnutné, toto rýchle tempo nepríjemne poznačilo aj samotné vzťahy. Kým v minulosti mali ľudia čas na spoznávanie sa, na budovanie manželstva a všetko ostatné, dnes životné tempo akosi nestíhame. Chceme všetko hneď a tak nejak to máme aj s manželstvom. Nie je to však len o tempe, ale aj o našom novodobom prístupe a štýle. Očakávame, že všetko bude dokonalé a podľa našich predstáv. Ak to tak po určitom čase nie je, odchádzame. Problémy riešime rozvodmi, rozchodmi a odchodmi. Nesnažíme sa na veciach pracovať, ale to, čo nefunguje okamžite meníme.

Takto by to fungovalo dlhodobo

Hoci žiadne obdobie v živote nebolo a nebude ideálne, v niečom mali naše staré mamy navrch. Práve vďaka jednej veci im to fungovalo aj po rokoch. Nedávno som na túto odpoveď starého manželského páru (boli spolu už 65 rokov) a životnú múdrosť, ktorá dodnes koluje internetom natrafila znova. "Narodili sme sa v časoch, v ktorých keď sa niečo pokazilo, snažili sme sa to opraviť a nie vyhodiť preč..." (Morgan Leigh)

Mohlo by vás zaujímať: 10 pilierov stabilného manželstva: Čo by medzi dvomi nemalo chýbať, ak chcú spolu vydržať roky

Také jednoduché a komplikované zároveň. Je pravda, že na vzťahoch a manželstve treba pracovať. Najlepšie je, že na to v konečnom dôsledku nepotrebujeme veľa, len našu vlastnú snahu a odhodlanie.

]]>
Wed, 07 Dec 2016 14:00:00 2016-12-07 14:00:00 0
Spoznávate túto malú krásku na obrázku? Dnes je z nej neuveriteľne sexi modelka a starostlivá matka http://feminity.zoznam.sk/c/899007/spoznavate-tuto-malu-krasku-na-obrazku-dnes-je-z-nej-neuveritelne-sexi-modelka-a-starostliva-matka
Zahraničné celebrity
Rozkošné dievčatko z fotografie má dnes už 33 rokov, 5-ročného syna a úspešnú kariéru modelky.
Spoznávate túto malú krásku na obrázku? Dnes je z nej neuveriteľne sexi modelka a starostlivá matka
Spoznali by ste ju?
Wed, 07 Dec 2016 12:00:00Zahraničné celebrity

Rozkošné dievčatko z fotografie má dnes už 33 rokov, 5-ročného syna a úspešnú kariéru modelky.

]]>
Wed, 07 Dec 2016 12:00:00 2016-12-07 12:00:00 1
Inteligenciu vraj dedíme po našich mamách: Muži majú v tomto vedľajšiu úlohu http://feminity.zoznam.sk/c/898930/inteligenciu-vraj-dedime-po-nasich-mamach-muzi-maju-v-tomto-vedlajsiu-ulohu
Zábava
Hovorí sa, že dieťa je krásne po matke a múdre po otcovi. Najnovší výskum vás však vyvedie z tohto dlhoročného omylu. Inteligenciu prenášajú na dieťa najmä ženy.
Inteligenciu vraj dedíme po našich mamách: Muži majú v tomto vedľajšiu úlohu
Inteligenciu vraj dedíme po našich mamách: Muži majú v tomto vedľajšiu úlohu
Wed, 07 Dec 2016 10:00:00Zábava

Hovorí sa, že dieťa je krásne po matke a múdre po otcovi. Najnovší výskum vás však vyvedie z tohto dlhoročného omylu. Inteligenciu prenášajú na dieťa najmä ženy.

Štúdia, s ktorou prišiel portál Psychology-Spot.com sa mužom zrejme páčiť nebude. Tá totiž hovorí o tom, že inteligenciu a pamäť prenášajú na dieťa najmä ženské gény. Mužské gény zabezpečujú skôr stavbu tela. Ak má teda žena vysoké IQ, je veľmi pravdepodobné, že aj jej dieťa bude prirodzene inteligentné. Vrodená inteligencia teda existuje, no ak si myslíte, že všetko závisí len od šťastia a od toho, kam sa narodíte, ste na omyle. Tvorí totiž “len” 40-60% celkovej inteligencie. 

Prečítajte si: 7 vlastností ženy, ktoré ju robia atraktívnejšou bez ohľadu na vzhľad

Vrodená inteligencia je len 40-60%, ostatné je okolie

To, že sa niekto narodí s vysokým IQ ešte neznamená, že to má vyhraté po celý život. Tak ako na všetkom, aj na tomto treba pracovať a rozvíjať tieto prirodzené schopnosti. Človek by si ich mal vážiť a snažiť sa posúvať svoje možnosti a schopnosti aj za hranice. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 dôvodov, pre ktoré je dnes vzácne mať po boku šťastnú ženu

V preklade to znamená, že pokiaľ sa dieťa bude nachádzať v stresovom prostredí, obklopený negatívnymi myšlienkami alebo bude naňho neustále rodič kričať, všetky tieto predpoklady v ňom môže človek potlačiť. Okolie, v ktorom sa dieťa nachádza, ale najmä rodina je najdôležitejšia časť v útlom detstve. Je preto pochopiteľné, že rodičia by mali (nielen) v prvých rokoch života dieťaťa venovať mu pozornosť a umožniť mu posúvať sa vpred. 

]]>
Wed, 07 Dec 2016 10:00:00 2016-12-07 10:00:00 0
Známe slovenské páry v spoločnosti: Vždy pôvabná Monika Hilmerová či elegantný Vilo Rozboril s partnerkou http://feminity.zoznam.sk/c/899056/zname-slovenske-pary-v-spolocnosti-vzdy-povabna-monika-hilmerova-ci-elegantny-vilo-rozboril-s-partnerkou
Slovenské celebrity
Štýlové páry slovenského šoubiznisu sa ukázali v spoločnosti a takto im to spolu pristalo.
Známe slovenské páry v spoločnosti: Vždy pôvabná Monika Hilmerová či elegantný Vilo Rozboril s partnerkou
Štýlové páry slovenského šoubiznisu spoločne predviedli svoje outfity
Wed, 07 Dec 2016 07:30:00Slovenské celebrity

Štýlové páry slovenského šoubiznisu sa ukázali v spoločnosti a takto im to spolu pristalo.

Monika Hilmerová s Jaro Bekr

]]>
Wed, 07 Dec 2016 07:30:00 2016-12-07 07:30:00 1
Ako si prispôsobiť jedálniček na chudnutie? Tu je odpoveď fitness trénera s konkrétnym príkladom jedál http://feminity.zoznam.sk/c/899060/ako-si-prisposobit-jedalnicek-na-chudnutie-tu-je-odpoved-fitness-trenera-s-konkretnym-prikladom-jedal
Chudnutie a diéty
Veľa z vás sa na nás obracia s otázkou, ako si správne nastaviť jedálniček tak, aby ste neprijímali kalórie navyše. Spýtali sme sa preto fitness trénera.
Ako si prispôsobiť jedálniček na chudnutie? Tu je odpoveď fitness trénera s konkrétnym príkladom jedál
Ako si prispôsobiť jedálniček na chudnutie? Tu je odpoveď fitness trénera s konkrétnym príkladom
Wed, 07 Dec 2016 06:00:00Chudnutie a diéty

Veľa z vás sa na nás obracia s otázkou, ako si správne nastaviť jedálniček tak, aby ste neprijímali kalórie navyše. Spýtali sme sa preto fitness trénera.

Ľudia sa ma často pýtajú, zastavujú ma, aby som im spravil jednoduchý základný jedálniček pre chudnutie. Pritom vytvorenie takeho jedálnička nemusí byť vôbec náročné, niekedy k tomu stačí malá predloha a jedálniček si viete vytvoriť aj samy. Ponúkam vám základný jedálniček pre chudnutie ako vzor. Tento 5-dňový diétny jedálniček je všeobecný a neplatí pre každého rovnako. Konkrétny jedálniček na chudnutie musí zohľadňovať vašu súčasnú váhu, kondíciu, zdravie, pohybovú aktivitu a podobne. Najlepšie však bude, ak vám jedálniček na chudnutie zostaví dietológ, wellness alebo fitness tréner.

Ako si prispôsobiť tento jedálniček na chudnutie?

Tento jedálniček na chudnutie (na 1. Deň), obsahuje cca 1000 kcal (kalórií), čo je cca 4190 kj (kilojoulov). Preto je tento jedálniček na chudnutie, vhodný najmä pre ľudí, ktorých doterajší príjem kalórií bol na úrovni 1500 - 2000 kcal. Alebo môžeme povedať, že je vhodný napríklad pre ženy s váhou do 70 - 75 kíl, ktoré potrebujú schudnúť do 10 kíl.

1. Pokiaľ váš denný príjem kalórií bol doteraz napr. 2000 až 3000 kcal - kalórií, alebo vážite viac ako 80 kíl, upravte si tento jedálniček na chudnutie tak, že zväčšíte veľkosť porcií o cca 30% - 40% (za deň môžete zjesť o 300 až 400 kcal viac).

2. Ak pravidelne športujete, tiež si môžete jedálniček upraviť podľa bodu 1.

3. Vezmite do úvahy vaše súčasné stravovanie a zdravotný stav. Ak si sami neviete urobiť správne zmeny v jedálničku, poraďte sa s dietológom alebo lekárom. Nesprávne nastavený jedálniček totiž môže mať za následok zhoršenie vášho zdravotného stavu. Pri nedostatku živín sa vám môže napríklad zhoršiť stav pokožky, začnú vám vypadávať vlasy, dostanete sa do depresií…

Pozrite si: 30-minútové cvičenie na spaľovanie tukov: Tento typ chudnutia vás donúti neulievať sa a výsledok stojí za to!

Jedálniček na chudnutie - diétny jedálniček:

1.deň 

Raňajky - omeleta z dvoch väčších vajíčok, 2 paradajky a 25 gramov pečiva
Desiata - 1 jablko
Obed - Zeleninový šalát s kuracím mäsom  100g 
Desiata - 1 ovocný jogurt, ovsené vločky
Večera - tuniak so zeleninou 

2. deň

Raňajky - Müsli s jogurtom –sypané, nie zapekané
Desiata - 1 stredný banán
Obed - 100 gramov kuracieho mäsa, obloha a ½ porcie ryže
Desiata - 2 paradajky a kúsok (20g) nízkotučného syra
Večera - zeleninová polievka so syrom

3. deň 

Raňajky - Tvaroh s príchuťou, 2 ks knäckebrot
Desiata - 1 pomaranč a pár mandlí
Obed - grilovaný losos a ½ porcie zemiakov
Desiata - 100 gramov morčacej šunky, 1 paradajka, kúsok šalátu
Večera - Zeleninový šalát 350 g: paradajky, paprika, uhorky, bielej fazule z konzervy 50g

4. deň 

Raňajky - Ovsené vločky s nakrájaným ovocím
Olovrant - ¼ ananásu
Obed - 100 gramov hovädzieho steaku, 200 gramov zeleniny, 1 zemiak
Olovrant - Cottage cheese a 2 ks knäckebrot
Večera - 2 vajíčka so zeleninou

Mohlo by vás zaujímať: Ovsené vločky na raňajky každý deň a výsledok sa dostaví: Sledujte, ako vám tuk okolo pása ubudne

5. deň 

Raňajky - 100 gramov rýb aj z konzervy (okrem tej v oleji), 1 ks tmavého pečiva, 1 paradajka, 2 reďkovky
Desiata - 1 grapefruit
Obed - Cestovinový šalát so zeleninou a kúskami kuracieho mäsa (300 gramov)
Desiata - 1 uhorka, 2 paradajky a 1 kúsok knäckebrot s rastlinnou nátierkou
Večera - 1 ochutený tvaroh

Tento jedálniček na chudnutie obsahuje približne 1600 kalórií na deň. Ak ste do teraz príjmali cca 1500 kalórií a viac denne, automaticky začnete chudnúť. Nezabudnite dodržiavať pitný režim a pohyb. Pripomínam, že je to všeobecný diétny jedálniček a môže i nemusí byť pre vaše telo a zdraviu prospešný.

]]>
Wed, 07 Dec 2016 06:00:00 2016-12-07 06:00:00 0
Darujte na Vianoce darčeky vyrobené srdcom http://feminity.zoznam.sk/c/899057/darujte-na-vianoce-darceky-vyrobene-srdcom
Zábava
Hovorí sa, že najkrajšie darčeky sú tie, ktoré sú vyrobené srdcom a darované s láskou. Presne také na vás čakajú počas Dní Vianoc v bratislavskej Inchebe, kde počas druhého a tretieho decembrového víkendu objavíte nádherné ručne vyrábané drobnosti od množstva slovenských autorov a dizajnérov z obľúbeného portálu Sashe.sk.
Darujte na Vianoce darčeky vyrobené srdcom
Wed, 07 Dec 2016 05:59:59Zábava

Hovorí sa, že najkrajšie darčeky sú tie, ktoré sú vyrobené srdcom a darované s láskou. Presne také na vás čakajú počas Dní Vianoc v bratislavskej Inchebe, kde počas druhého a tretieho decembrového víkendu objavíte nádherné ručne vyrábané drobnosti od množstva slovenských autorov a dizajnérov z obľúbeného portálu Sashe.sk.

]]>
Wed, 07 Dec 2016 05:59:59 2016-12-07 05:59:59 0
Exkluzívna masáž pre vyhladenie vašej pleti: S touto procedúrou omladnete o niekoľko rokov http://feminity.zoznam.sk/c/899049/exkluzivna-masaz-pre-vyhladenie-vasej-pleti-s-touto-procedurou-omladnete-o-niekolko-rokov
Feminity TV
Novinkou na dermatologicko-laserovej klinike TOMAR je exkluzívny francúzsky prístroj na vyhladenie pleti.
Exkluzívna masáž pre vyhladenie vašej pleti: S touto procedúrou omladnete o niekoľko rokov
Odstrániť vrásky vám pomôže prístroj Endermolift
Wed, 07 Dec 2016 05:00:00Feminity TV

Novinkou na dermatologicko-laserovej klinike TOMAR je exkluzívny francúzsky prístroj na vyhladenie pleti.

„Endermolift-liftmasáž je neinvazívna metóda na stimuláciu buniek v pokožke. Procedúra je vhodná na ošetrenie pokožky tváre, krku, dekoltu a ramien. Pomáha zjemniť pokožku, eliminovať nedostatky a hydratovať pleť. Požívaním Endermoliftu sa redukujú vrásky, zmenší podbradok a zlepšujú sa kontúry tváre, ktoré vekom padajú dole,“ vysvetľuje lekárka kliniky Tomar, Adriana Tomeková.

Prístroj je vekovo neobmedzený

Ošetrenie je vhodné pre pacientov od 20 rokov, keďže obsahuje program aj pre problematickú pleť. Prístroj je určený pre ochabnutú a unavenú pokožku, ošetrenie okolia očí, poklesnuté kontúry tváre. Jeden z programov je aj Express beauty, po ktorom je pleť rozžiarená a vyhladená. Liftmasáž je vekovo neobmedzená, takže je možné ju využiť rovnako pre mladú problematickú pleť, ako aj pre zrelú.

Výsledky sú viditeľné po prvom ošetrení

Celé ošetrenie trvá od 30 do 50 minút, záleží, či sa ošetruje len tvár alebo aj iné časti ako sú krk a dekolt. Výsledky sú viditeľné po prvom použití exkluzívneho prístroja, ale odporúča sa opakovať procedúru 10-krát v intervaloch 2-krát do týždňa. Používaním tejto špeciálnej technológie sa zvyšuje produkcia kyseliny hyalurónovej, tvorba nového kolagénu a viditeľné je aj spevnenie pokožky.

Feminity TV: Lekárka kliniky Tomar, Adriana Tomeková o unikátnom prístroji Endermolift

]]>
Wed, 07 Dec 2016 05:00:00 2016-12-07 05:00:00 1
Tento rok sa fantázii naozaj nekladú hranice: Videli ste už takýto vianočný stromček? http://feminity.zoznam.sk/c/899048/tento-rok-sa-fantazii-naozaj-nekladu-hranice-videli-ste-uz-takyto-vianocny-stromcek
Bývanie
Niektorí z vás už veselo ozdobujú vianočný stromček, iných to ešte len čaká. Akú farbu, ozdoby či tvary však použiť tieto Vianoce?
Tento rok sa fantázii naozaj nekladú hranice: Videli ste už takýto vianočný stromček?
Pre aký vianočný stromček sa rozhodnete tento rok?
Wed, 07 Dec 2016 04:00:00Bývanie

Niektorí z vás už veselo ozdobujú vianočný stromček, iných to ešte len čaká. Akú farbu, ozdoby či tvary však použiť tieto Vianoce?

Nebojte sa experimentovať

Možno ste zvyknutí na rovnakú farbu či typ ozdôb, možno by to však chcelo vyskúšať niečo nové.  Husté stromčeky, takmer posiate neuveriteľným množstvom ornamentov sú tým, čo by tento rok malo stáť vo vašej obývačke.  Doležité je ladiť  farbu dekorácií k farbe samotného stromčeka, preto ak ste sa rozhodli pre zasneženú verziu, voľte radšej biele, strieborné, poprípade jemne sfarbené ozdoby.

Prečítajte si: Metrový koláč: Zákusok, ktorý by nemal chýbať na sviatočnom stole

 

 

Stará dobrá klasika

Aj tí konzervatívnejší si tento rok prídu na svoje. Ak sa vám totiž veľmi nechce meniť svoje zaužívané zvyky, máme pre vás skvelú správu. Kombinácia červenej a zlatej asi naozaj nikdy nevyjde z módy a s menšími obmenami ju možete použiť aj tento rok. Skúste však zmeniť niekoľko detailov. Možno totiž neveríte, ale aj drobnosť v podobe použitia menších a na hustejšie rozmiestnených žiaroviek, može zmeniť celkový dojem z vianočnej dekorácie.

Mohlo by vás zaujímať: Tu si vianočnú atmosféru zaručene užijete: Navštívte najkrajšie miesta v Európe počas Vianoc

 

 

Look who's popped in for a visit! #christmastree #christmas #petethepolarbear

Fotka uverejnená používateľom emmaleebunton (@emmaleebunton),

Stromček ako z rozprávky

Chcete sa pri stavaní stromčeka naozaj zabaviť? Nech sa páči. Napečte ozdoby, zastavte sa cestou z práce v deokratívnych obchodoch či hand made stánkoch na vianočných trhoch a každý kúsok precízne vyberajte. Riaďte sa intuíciou a nepremýšľajte nad tým, či vaše dekorácie zodpovedajú trendom. Čím originálnejšie kúsky si vyberiete, tým očarujúcejší bude konečný výsledok. A verte nám, že to, čo dvadsiateho štvrtého decembra bude stáť v strede vašej obývačky, bude mať od obyčajného stromčeka naozaj ďaleko.

Čo tak použiť iný materiál?

Kto povedal, že stromček musí mať vetvičky? Dnes je už naozaj všetko dovolené, preto ak máte chuť naozaj sa vyšantiť, vyskúšajte tento rok niečo nové. Vaše oblúbené knihy možu byť plnohodnotným vianočným stromčekom rovnako ako čokoľvek iné. Stačí, ak ich poukladáte do tvaru pyramídy a obtočíte okolo žiarovky. Praktický, nekonvenčný a dokonalý. Taký bude váš tohtoročný vianočný stromček. 

 

#bookxmastree

Fotka uverejnená používateľom rodsemite77 (@rodsemite77),

 

 

Aký vianočný stromček preferujete?

Najradšej kupujem umelý.
19
Nedám dopustiť na živý vianočný stromček.
32
Hlasovalo: 51

 

]]>
Wed, 07 Dec 2016 04:00:00 2016-12-07 04:00:00 1
Nezvládame už "živiť" svoje partnerky: Spovede mužov, ktorí to priznali otvorene http://feminity.zoznam.sk/c/899054/nezvladame-uz-zivit-svoje-partnerky-spovede-muzov-ktori-to-priznali-otvorene
Partnerské vzťahy
Muži, ktorí prehovorili o tom, prečo už ďalej nemohli vydržať vo vzťahu.
Nezvládame už "živiť" svoje partnerky: Spovede mužov, ktorí to priznali otvorene
Muži pri sebe potrebujú ambicióznu ženu, ktorá im bude rovnocenným partnerom
Tue, 06 Dec 2016 14:00:00Partnerské vzťahy

Muži, ktorí prehovorili o tom, prečo už ďalej nemohli vydržať vo vzťahu.

V dnešnej dobe nefungujúcich vzťahov sa pozeráme na mužské polovičky ako hlavnú príčinu problému. Čo tak subjektívne zhodnotiť situáciu a pozrieť sa na konkrétny prípad štyroch mladých mužov, z inej strany?

Dávid, 32 ročný manažér 

„Vždy som si vyberal priateľky podľa vzhľadu. Priznávam, že som mal len pár vážnych vzťahov, ktoré však mali jedno spoločné. V momente, keď sa ku mne nejaká nasťahovala, som sa stával jej živiteľom. Nerobilo mi problém platiť večere či byt, ktorý mi patrí. Peniaze som nikdy veľmi neriešil a moje ex to dobre vedeli. Časom som však začal cítiť, že moja finančná podpora je vyššia ako obvykle a náš vzťah ide zlým smerom. Moja posledná partnerka si zvykla na drahé podniky, dovolenky, darčeky a ak prišlo obdobie, že sa mi vo firme nedarilo, pravda vyšla na povrch. Veľmi rýchlo si zvykla na komfort, ktorý som jej dokázal ponúknuť a v momente, keď sme sa mali uskromniť ma opustila. Neviem či podvedome priťahujem tieto typy žien, ale oveľa radšej by som zdieľal domácnosť s partnerkou, ktorá mi bude rovnocennou aj po finančnej stránke.“

Mohlo by vás zaujímať: Aké vlastnosti by mal mať najdôležitejší človek vášho života? Tieto charakteristické črty sú najpodstatnejšie!

Ondrej, 35 ročný architekt

„Moja bývalá priateľka Alena pracovala ako dizajnérka na jednom spoločnom projekte, kde sme sa zoznámili. Firma, v ktorej bola zamestnaná, však skrachovala a Alena zostala bez práce. Keďže som v čase pracoval na viacerých projektoch a nemal som núdzu o peniaze, samozrejmosťou bolo, že jej pomôžem, pokiaľ si nenájde novú prácu. Keď však prešlo pár mesiacov a moja priateľka nemala ani snahu ísť na nejaký pohovor, začal som si robiť starosti. Vôbec jej nevadilo, že pracujem do noci a ona len chodí do fitka a na kávu s kamarátkami. Neprekážalo mi to, že všetko platím ja, ale fakt, že moja drahá nemala ani najmenšiu snahu si niečo zarobiť. Pohodlný život, kde všetko platí muž, jej prišiel ako skvelý nápad. Aj keď som ju veľmi miloval, ten vzťah som musel ukončiť. Nemohol som ostať so ženou, ktorá stratila svoje ambície niečo dokázať a stala sa len príveskom pracujúceho muža.

Róbert, 37 ročný podnikateľ

„Bol som ženatý len raz a manželstvo ma pripravilo o polovicu mojich úsporov. Moja ex manželka bola učiteľkou na strednej škole a v čase, keď som si zakladal biznis bolo všetko priam ideálne. Rokmi sa mi biznis rozbehol natoľko, že sme si mohli dovoliť kúpiť nové auto a postaviť dom. Každý rok sme chodili na exotické dovolenky a svojej manželke som kupoval luxusné kabelky, ktoré sa jej tak veľmi páčili. Jana mi bola vždy oporou, ale čím ďalej tým viac, ju zaujímali len peniaze. V škole dala výpoveď so slovami, že sa bude venovať domácnosti a sebe. Náš vzťah už nebol o láske a vzájomnej opore. Zničila ho túžba po peniazoch a žena, ktorá kedysi pri mne stála, sa zmenila na osobu, ktorú som len živil. “

Vladimír, 29 ročný majiteľ cestovnej agentúry

„Odmalička som mal cieľ pracovať a zároveň spoznávať krajiny. Sen som si splnil založením cestovnej agentúry, vďaka ktorej som precestoval takmer celý svet. So vzťahom som to mal vždy komplikované, kvôli diaľke, a preto som uprednostňoval krátke romániky. Čo ma však veľmi zarazilo je, ako ma ženy vo svete vnímajú. Ak je muž trochu bohatší, automaticky sa stáva príťažlivým. Nikdy som nebol cassanova a priznám sa, že tento záujem o mňa nebol až taký príjemný, ako by som predpokladal. Keď som si uvedomil, že 90% žien by so mnou išlo na rande na základe môjho stavu na účte, prešla ma chuť randiť. Chcel by som stretnúť ženu, ktorá mi bude rovnocennou partnerkou a pri ktorej nemusím mať obavy, či je so mnou pre moje peniaze. Hľadám ambicióznu ženu, ktorá chce niečo dokázať aj vlastnou zásluhou, nielen využívať partnerovu kreditku.“

Prečítajte si aj: 10 dôvodov, pre ktoré je dnes vzácne mať po boku šťastnú ženu

]]>
Tue, 06 Dec 2016 14:00:00 2016-12-06 14:00:00 1
Donald Trump a pohľad na jeho bývalé ženy: Kto všetko randil v minulosti s aktuálnym prezidentom USA? http://feminity.zoznam.sk/c/899014/donald-trump-a-pohlad-na-jeho-byvale-zeny-kto-vsetko-randil-v-minulosti-s-aktualnym-prezidentom-usa
Zahraničné celebrity
Moc a peniaze sú mnohokrát spájané s túžbou po krásnych ženách. Prezident spojených štátov tiež podľahol nežnému pohlaviu, a za svoj život vystriedal niekoľko partneriek.
Donald Trump a pohľad na jeho bývalé ženy: Kto všetko randil v minulosti s aktuálnym prezidentom USA?
Ktorá zo žien Donalda Trumpa bola jeho osudovou?
Tue, 06 Dec 2016 12:00:00Zahraničné celebrity

Moc a peniaze sú mnohokrát spájané s túžbou po krásnych ženách. Prezident spojených štátov tiež podľahol nežnému pohlaviu, a za svoj život vystriedal niekoľko partneriek.

Ivana Zelníčková

]]>
Tue, 06 Dec 2016 12:00:00 2016-12-06 12:00:00 1
Vianoce sú za rohom: Viete už, čo by potešilo vášho malého šibala? http://feminity.zoznam.sk/c/899046/vianoce-su-za-rohom-viete-uz-co-by-potesilo-vasho-maleho-sibala
Rodinné vzťahy
Tento rok si nad výberom chlapčenského darčeka nemusíte lámať hlavu, stačí sa nechať inšpirovať.
Vianoce sú za rohom: Viete už, čo by potešilo vášho malého šibala?
Vybrať darček pre malých šibalov je niekedy naozaj dilema.
Tue, 06 Dec 2016 11:00:00Rodinné vzťahy

Tento rok si nad výberom chlapčenského darčeka nemusíte lámať hlavu, stačí sa nechať inšpirovať.

Vláčik nikdy nevyjde z módy

]]>
Tue, 06 Dec 2016 11:00:00 2016-12-06 11:00:00 1
Svetlé odtiene lakov na nechty vydržia dlhšie ako tmavšie: Aké sú trendy a prečo sa nešúpu? http://feminity.zoznam.sk/c/898935/svetle-odtiene-lakov-na-nechty-vydrzia-dlhsie-ako-tmavsie-ake-su-trendy-a-preco-sa-nesupu
Krása
Nechtový dizajn je plný rôznych experimentov a preto sa na scénu dostáva aj presný opak – čistá jednoduchosť.
Svetlé odtiene lakov na nechty vydržia dlhšie ako tmavšie: Aké sú trendy a prečo sa nešúpu?
Ružovkasté a zemité odtiene na bežný jesenný deň: Laky na nechty, ktoré zjemnia vaše ruky
Tue, 06 Dec 2016 10:00:00Krása

Nechtový dizajn je plný rôznych experimentov a preto sa na scénu dostáva aj presný opak – čistá jednoduchosť.

]]>
Tue, 06 Dec 2016 10:00:00 2016-12-06 10:00:00 1
Marianna Ďurianová po dlhšom čase v spoločnosti so sestrou: Pozrite, ako im to pristalo, keď sa zabávali http://feminity.zoznam.sk/c/899051/marianna-durianova-po-dlhsom-case-v-spolocnosti-so-sestrou-pozrite-ako-im-to-pristalo-ked-sa-zabavali
Slovenské celebrity
Patrila medzi najkrajšie moderátorky, stala sa matkou a nedávno zažiarila aj na prehliadkovom móle. Marianna Ďurianová vyzerala na nedávnej akcii opäť perfektne.
Marianna Ďurianová po dlhšom čase v spoločnosti so sestrou: Pozrite, ako im to pristalo, keď sa zabávali
Mariana sa rokmi poriadne zmenila
Tue, 06 Dec 2016 07:30:00Slovenské celebrity

Patrila medzi najkrajšie moderátorky, stala sa matkou a nedávno zažiarila aj na prehliadkovom móle. Marianna Ďurianová vyzerala na nedávnej akcii opäť perfektne.

]]>
Tue, 06 Dec 2016 07:30:00 2016-12-06 07:30:00 1
Toto je najúčinnejšia diéta roku 2016: Ak ste ju ešte neskúsili, kvôli výsledkom sa to do konca roka stále oplatí http://feminity.zoznam.sk/c/899052/toto-je-najucinnejsia-dieta-roku-2016-ak-ste-ju-este-neskusili-kvoli-vysledkom-sa-to-do-konca-roka-stale-oplati
Chudnutie a diéty
Slovo diéta použila minimálne raz za život takmer každá žena na svete. Táto konkrétna svojimi účinkami tento rok najviac prekvapila.
Toto je najúčinnejšia diéta roku 2016: Ak ste ju ešte neskúsili, kvôli výsledkom sa to do konca roka stále oplatí
Jej účinkami budete prekvapení
Tue, 06 Dec 2016 06:00:00Chudnutie a diéty

Slovo diéta použila minimálne raz za život takmer každá žena na svete. Táto konkrétna svojimi účinkami tento rok najviac prekvapila.

Žiadna z nás nemá rada obmedzovanie sa v jedle, či striktný jedálniček. Tentokrát to však nebude o hladovaní, práve naopak. 

Inšpirujte sa: Zjedzte túto JEDNU potravinu počas dňa a schudnite: Je finančne nenáročná a naštartuje metabolizmus na maximum!

Diétou roka 2016 sa kvôli svojim pozitívnym a hlavne dlhodobým účinkom stala aj tento rok DASH diéta. Táto diéta je ako stvorená pre ľudí, ktorí nie sú fanúšikmi nekonečného počítania kalórií. V konečnom dôsledku je viac životným štýlom ako krátkodobou záležitosťou. Najlepšie na tom je, že výsledky vás už po krátkom čase milo prekvapia.

Ako na to?

DASH diéta pozostáva z dvoch fáz. Počas prvej fázy sa snažíte konzumovať dva týždne hlavne zeleninu. Cieľom tejto fázy je naštartovať metabolizmus na maximum a tým podporiť aj samotné chudnutie. V druhej fáze postupne pridávate do jedálnička bielkoviny a celozrnné potraviny.

Čo komzumovať?

Ryby, zeleninu, ovocie, vajíčka, nízkotučné mliečne výrobky (kozie mlieko, alebo bezlaktózové verzie), sójové produkty, chudé mäso, celozrnné výrobky, zdravé tuky (semienka, orechy, avokádo, olivový a kokosový olej) a tiež zelený, či bylinný čaj.

Mohlo by vás zaujímať: Toto ste o svojom tele (ne)vedeli: Ako ovplyniť tri hormóny v tele, kvôli ktorým najviac priberáme?

Čomu sa vyhnuť?

V DASH diéte sa snažte z jedálnička vyradiť biele pečivo, vyprážané jedlá, polotovary, sladkosti, cukor, sladené nápoje, omáčky, dressingy, cestoviny a alkohol.

Veľkou výhodou tejto diéty je, že nebudete hladovať, vyhnete sa jojo efektu a okrem chudnutia spravíte niečo aj pre svoje vlastné zdravie. 

]]>
Tue, 06 Dec 2016 06:00:00 2016-12-06 06:00:00 1
Prestížna hairstylová súťaž "Zlaté nožnice" pozná svojich víťazov http://feminity.zoznam.sk/c/899064/prestizna-hairstylova-sutaz-zlate-noznice-pozna-svojich-vitazov
Zábava
Koncom novembra sa konal prvý ročník súťaže v odbornej kaderníckej a vizážistickej oblasti pod názvom "Zlaté nožnice". V inchebe sa tak stretla elita medzi porotcami a to najlepšie zo škôl z celého Slovenska!
Prestížna hairstylová súťaž "Zlaté nožnice" pozná svojich víťazov
Prestížna hairstylová súťaž "Zlaté nožnice" pozná svojich víťazov
Tue, 06 Dec 2016 05:59:00Zábava

Koncom novembra sa konal prvý ročník súťaže v odbornej kaderníckej a vizážistickej oblasti pod názvom "Zlaté nožnice". V inchebe sa tak stretla elita medzi porotcami a to najlepšie zo škôl z celého Slovenska!

]]>
Tue, 06 Dec 2016 05:59:00 2016-12-06 05:59:00 1
Žila som s mužom 7 rokov a celý čas ma nepožiadal o ruku: Stačila jedna správa a dnes mám rodinu http://feminity.zoznam.sk/c/899035/zila-som-s-muzom-7-rokov-a-cely-cas-ma-nepoziadal-o-ruku-stacila-jedna-sprava-a-dnes-mam-rodinu
Partnerské vzťahy
Celý čas som predstierala, že mi to neprekáža, opak bol však pravdou. Nepožiadal ma však o ruku, až kým...
Žila som s mužom 7 rokov a celý čas ma nepožiadal o ruku: Stačila jedna správa a dnes mám rodinu
Niekedy je potrebné povedať to, čo chcete na rovinu
Mon, 05 Dec 2016 18:30:00Partnerské vzťahy

Celý čas som predstierala, že mi to neprekáža, opak bol však pravdou. Nepožiadal ma však o ruku, až kým...

Už od strednej školy som túžila po rodine. Keď som však na univerzite spoznala Mira zrazu som svoje túžby odsunula do úzadia a začala žiť podľa jeho pravidiel.

Prečítajte si: Môj manžel bol pri pôrode nášho dieťaťa: Keď som zbadala, koho mi tam priviedol, skoro som odpadla

Po dvoch rokoch som sa ku nemu nasťahovala a žili sme tak, ako "manželský pár", až na to, že nepadlo ani slovo o svadbe. Bolo to len o tom, že som sa starala o domácnosť a robila prvé a posledné. Kamarátky ma uisťovali, že v dnešnej dobe je to normálne, že ani ony samé už nečakajú, že ich partner požiada o ruku. Vraj papier na spoločný život nepotrebuje on a teda ani ony. Vedela som však, že to niektoré z nich trápilo a vyrovnanosť s takýmto vzťahom iba predstierali. Mne o papier nešlo, ale o to, že súdržnosť a manželstvo mojich rodičov bolo už roky aj mojim snom.

Toto som nakoniec spravila

Možno by veľa ľudí povedalo, že doba je iná, a že lietam v oblakoch, ja som však už takto žiť nechcela. Odišla som na víkend ku rodičom a Mirovi napísala len v krátkosti toto: "Milujem ťa a chcem aby si bol mojim manželom a otcom mojich detí, ak to však tak necítiš, som pripravená odísť." Žiadne ultimáta, len to, čo som mu nebola schopná povedať už roky. Rátala som s tým najhorším, keď mi celý víkend neodpísal a ani nezavolal. V nedeľu som prišla domov a na stole ma čakala večera. Miro, ktorý nenavaril roky ani tú najjednoduchšiu vec pripravil celkom slušné jedlo. Navečerali sme sa a on si zrazu kľakol. Nebola to žiadna extrémna romantika, ale to som ani nepotrebovala. V ten večer sme sa prvýkrát o všetkom normálne a otvorene porozprávali, po pár mesiacoch vzali a dnes máme dve deti. Niekedy stačí len povedať to, po čom naozaj túžime a akákoľvek reakcia príde z druhej strany, treba ju akceptovať. Život je príliš krátky na hry, dohady a "moderné" nasledovanie pravidiel.

Mohlo by vás zaujímať: Aké vlastnosti by mal mať najdôležitejší človek vášho života? Tieto charakteristické črty sú najpodstatnejšie!

]]>
Mon, 05 Dec 2016 18:30:00 2016-12-05 18:30:00 0
Barbie či pyžamo nechajte v obchode: Darujte vašej malej princeznej pod stromček naozaj niečo výnimočné http://feminity.zoznam.sk/c/899044/barbie-ci-pyzamo-nechajte-v-obchode-darujte-vasej-malej-princeznej-pod-stromcek-naozaj-nieco-vynimocne
Rodinné vzťahy
Do Vianoc ostáva menej než mesiac a panika pri nákupe vianočných darčekov pre malé princezničky je viac než na mieste. Pre aký darček sa rozhodnúť tento rok?
Barbie či pyžamo nechajte v obchode: Darujte vašej malej princeznej pod stromček naozaj niečo výnimočné
Už ste pre svoju malú princeznú vybrali ten vhodný darček?
Mon, 05 Dec 2016 18:00:00Rodinné vzťahy

Do Vianoc ostáva menej než mesiac a panika pri nákupe vianočných darčekov pre malé princezničky je viac než na mieste. Pre aký darček sa rozhodnúť tento rok?

Nie je lego ako lego

]]>
Mon, 05 Dec 2016 18:00:00 2016-12-05 18:00:00 1
Sebavedomá Beyoncé propaguje ženskú krásu a je hrdá na svoje krivky: Prečo potom ten Photoshop? http://feminity.zoznam.sk/c/899038/sebavedoma-beyonce-propaguje-zensku-krasu-a-je-hrda-na-svoje-krivky-preco-potom-ten-photoshop
Zahraničné celebrity
Celebrity, modelky a iné známe osobnosti sú neustále pozorované médiami a tlak okolia môže priniesť aj zúfalé činy.
Sebavedomá Beyoncé propaguje ženskú krásu a je hrdá na svoje krivky: Prečo potom ten Photoshop?
Fotografiou na sociálnej sieti pobúrila svojich fanúšikov
Mon, 05 Dec 2016 12:00:00Zahraničné celebrity

Celebrity, modelky a iné známe osobnosti sú neustále pozorované médiami a tlak okolia môže priniesť aj zúfalé činy.

]]>
Mon, 05 Dec 2016 12:00:00 2016-12-05 12:00:00 1
Akých partnerov majú najsexi anjelikovia Victoria´s Secret? Predstavujeme vám mužov "šťastlivcov" http://feminity.zoznam.sk/c/899036/akych-partnerov-maju-najsexi-anjelikovia-victoria-s-secret-predstavujeme-vam-muzov-stastlivcov
Zahraničné celebrity
Superženy, ktorým svet módy leží pri nohách. Ktorí muži mali to šťastie a ich partnerkami sú práve anjelsky krásne modelky?
Akých partnerov majú najsexi anjelikovia Victoria´s Secret? Predstavujeme vám mužov "šťastlivcov"
Kto očaril krásne supermodelky?
Mon, 05 Dec 2016 10:00:00Zahraničné celebrity

Superženy, ktorým svet módy leží pri nohách. Ktorí muži mali to šťastie a ich partnerkami sú práve anjelsky krásne modelky?

]]>
Mon, 05 Dec 2016 10:00:00 2016-12-05 10:00:00 1
Naše krásne ženy by sa uživili aj ako kuchárky: Verešová sa nenechá zahanbiť, zvláda takéto náročné jedlá http://feminity.zoznam.sk/c/899030/nase-krasne-zeny-by-sa-uzivili-aj-ako-kucharky-veresova-sa-nenecha-zahanbit-zvlada-taketo-narocne-jedla
Slovenské celebrity
Tieto známe Slovenky nie sú len krásne, ale aj šikovné. Pozrite sa na to, ako im to ide v kuchyni.
Naše krásne ženy by sa uživili aj ako kuchárky: Verešová sa nenechá zahanbiť, zvláda takéto náročné jedlá
Naše známe Slovenky sa nenechajú zahanbiť ani v kuchyni
Mon, 05 Dec 2016 07:30:00Slovenské celebrity

Tieto známe Slovenky nie sú len krásne, ale aj šikovné. Pozrite sa na to, ako im to ide v kuchyni.

Niektoré z nich sú už matkami, a preto je prirodzené, že v kuchyni trávia veľa času. Hoci by sa mohli stravovať kdekoľvek, ony preferujú domáce jedlo.

Inšpirujte sa: Modelka Andrea Verešová odhalila domácu stravu: Povedali by ste podľa jej tela, že je takéto kalorické bomby?

Andrea Verešová

Okrem toho, že je neustále žiadanou modelkou, sa Andrea môže pochváliť aj svojim kuchárskym talentom. Ako matka sa snaží pre svoje deti a muža variť vždy to najlepšie. Plusom je, že nezostáva len pri jednoduchých receptoch.

Miriam Kalisová

Ani moderátorka Miriam Kalisová sa nedá zahanbiť a v kuchyni rada strávi aj niekoľko hodín. Najviac jej ide pečenie a zdá sa, že jej malá dcéra si varenie zamilovala rovnako.

Mirka Luberdová

Modelka a bývalá vicemiss Mirka Luberdová má doma dve deti, ktorým varí samé dobré a hlavne zdravé veci. Okrem toho, že je matkou, by mohla vďaka svojmu talentu v kuchyni fungovať aj ako kuchárka.

Prečítajte si: Keď nevedia, že ich fotia: Cibulková so sexi výstrihom, Krainová upravená od hlavy až po päty a ďalšie

Dara Rolins

Aj speváčka Dara Rolins si čas strávený v kuchyni užíva naplno. Jej plusom je to, že aj pri varení vyzerá dobre a niekedy aj akčne.

Kristína Činčurová

Naša krásna víťazka Miss Slovensko 2016 Kristína Činčurová ukázala, že jej varenie problém nerobí, a dokonca ani príprava jedla pre celú rodinu. Všetko samozrejme so štýlom a úsmevom na tvári.

Čo myslíte, ktorej Slovenke to ide v kuchyni najlepšie?

Andrea Verešová
199
Miriam Kalisová
48
Dara Rolins
23
Mirka Luberdová
24
Kristína Činčurová
17
Hlasovalo: 311
 

]]>
Mon, 05 Dec 2016 07:30:00 2016-12-05 07:30:00 1