Spevnite si vaginálne svalstvo

Príliš sa o tom nehovorí, pretože to súvisí s „tým dole“. Ale akonáhle žena trpí nejakým zdravotným problémom, niet jediného dôvodu, prečo by malo byť pre ňu obtiažne nájsť o ňom dostatok informácii. Najmä ak sa z neho jeho neriešením stáva aj problém psychický. Mnoho žien sa totiž za ochabnuté vaginálne svalstvo hanbí a radšej mlčky trpí. Keď majú povolené brucho alebo stehná, nabehnú do posilňovne. Prečo sa nezmobilizovať tak rýchlo aj v tomto prípade?

cvicenie,fitness,vagina,svalstvo,ochabnute,tipy a triky,isifa,

cvicenie,fitness,vagina,svalstvo,ochabnute,tipy a triky,isifa,

Tento problém sa týka najmä žien po pôrode a spája sa sním niekoľko nepríjemných momentov. Únik moču, trebárs aj pri kýchnutí, a samozrejme sa to odrazí aj na kvalite, respektíve nekvalite milovania. Je niekoľko možností, ako vyriešiť problém ochabnutého svalstva. Ak si nechcete ľahnúť z nejakých príčin pod skalpel, vyskúšajte si doma trošku zacvičiť. Na rozdiel od cvikov na zvyšné časti tela, pri tomto cvičení vám nehrozí ani svalovica, ani natiahnutie svalov či boľavé kĺby.

Ide o tzv. Kegelove cviky a pán doktor Arnold Kegel má dnes vďaka nim po celom svete plno fanúšičiek. Napokon, i fanúšikov, pretože posilnenú vagínu pocítia aj muži. Samotné cviky sú až smiešne jednoduché. Všetko spočíva v napínaní a uvoľňovaní tých svalov, ktoré používame na spustenie či zastavenie moču. Aby sa dostavili nejaké účinky, skúste ich zovrieť a zase povoliť tridsaťkrát aspoň trikrát denne. Intenzitu zovretia aj jeho dĺžku si zvoľte samy. Radšej však častejšie opakovanie zovretia, ako pár krát po dlhom.

Postupne počet sťahov a povolení zvyšujte. Ak ich urobíte takých 25 rýchlo za sebou, ste pripravené zvýšiť ich počet na 50. Ak budete snaživé, podarí sa vám vagínu zovrieť a uvoľniť po jednotlivých častiach, nie len celú naraz.

Dávajte si pozor, aby ste si nepomáhali inými svalmi, trebárs brušnými či stehennými. Naozaj pracujte iba s vagínou. Spevnené svalstvo by vám malo umožniť udržať vo vnútri aj predmet ťažší ako venušine guľôčky. To je vlastne ďalší zo spôsobov, ako ochabnuté svaly uvoľniť. Existujú guľôčky alebo kužele rôznych hmotností, ktoré si žena umiestni do vagíny a snaží sa ich v nej pomocou svalov udržať. I tento cvik by mala robiť dvakrát denne po pätnástich minútach. Spočiatku je problematické ich „tam“ udržať aj päť minút, nevzdávajte to však. Posilňovanie vaginálneho svalstva sa neodporúča len ženám po pôrode, ale aj ako prevencia u budúcich maminiek alebo ženám, ktoré trpia inkontinenciou. A aké sú jeho výsledky?

Cvičenie spevní panvové svalstvo, ktoré tým, že nadobudne väčšiu pružnosť, zabráni úniku moču. Zlepší sa aj kvalita sexu, pretože vďaka zvýšenej vnímavosti sa zintenzívni prežitie orgazmu. A ešte na záver – samotné milovanie sa odporúča praktizovať na odstránenie spomínaného problému tiež, a to často. Exemplárny príklad toho, že aj cvičenie môže človeka baviť.

Foto:
Zdroj:
Scout

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba