OTO 2010: Večer v hollywoodskom štýle

Po jedenásty raz sa v sobotu večer odovzdávali prestížne ocenenia ankety Osobnosť televíznej obrazovky. Kým tradičné víťazky odišli tento rok naprázdno, na pódiu sa zo sošiek tešili nováčikovia v tejto diváckej ankete. Ako vyzerali osobnosti slovenských televízii a následná párty, vám prináša FEMINITY vo fotogalérii.

Lukáš Latinák

Lukáš Latinák

Zdroj: Ján Zemiar

Až štyrikrát sa na pódiu Slovenského národného divadla objavil herec Lukáš Latinák, ktorému patril tento večer. Okrem ceny v kategórii Herec v komediálnom žánri si odniesol ceny aj za seriál Profesionáli a zábavný program Partička, v ktorých účinkuje. No prišiel si aj po najexkluzívnejšiu cenu Absolútny OTO, ktorá sa udeľuje za najväčší počet diváckych hlasov.

Ďalším nováčikom medzi ocenenými bol aj redaktor TV Markíza Patrik Herman, ktorý si sošku odniesol v kategórii Osobnosť TV publicistiky. Ako prezradil pre FEMINITY, toto ocenenie ho teší najmä pre to, že už 15 rokov pracuje v televízii a doteraz sa vždy dostal len do najužších nominácii, no víťazstvo ho vždy minulo. „Je to nielen moja cena, ale i cena pre mojich kolegov, s ktorými Lampáreň robím, ale i divákov, ktorí mi posielali hlasy,“ povedal. Kde presne si ocenenie postaví ešte nevie, no určite to bude čestné miesto uňho v byte.

Cenu v kategórii Herečka v dramatickom žánri si prevzala Emília Vášáryová, ktorá si vyslúžila aj standing ovation publika. Herečkou v komediálnom žánri sa stala Petra Polnišová, hercom v dramatickom žánri sa stal Ján Koleník.

Programom roka sa v 11. ročníku ankety Osobnosť televíznej obrazovky stala šou Česko Slovensko má talent, Seriál roka získali Profesionáli a najlepším zábavným programom roka je Partička.

Najobľúbenejšou moderátorkou zábavných programov je Adela Banášová, v rámci spravodajstva ocenenie získala Lucia Barmošová, športovou osobnosťou je Peter Varinský

V speváckych kategóriách zvíťazili Jana Kirschner a Mário „Kuly“ Kollár. Tí si však po ceny osobne neprišli, keďže obaja sú aktuálne v zahraničí.

Do Siene slávy uviedli herca Stana Dančiaka, ktorý prišiel na pódium v sprievode manželky. 

Ocenenia si tento rok neodniesli stálice diváckych súťaží ako Zlatica Puškárová či Lenka Hriadeľová, zlatá soška sa neušla ani verejnoprávnej televízii. 

Po skončení priameho prenosu, ktorý mal pod moderátorskou taktovkou Marián Čekovský, sa pozvaní hostia zabávali na after party, ktorá trvala do skorých ranných hodín.

Hodnotenie slávnostných účesov a rób vám FEMINITY prinesie už zajtra!

Výsledky ankety OTO 2010: 

Osobnosť TV spravodajstva: Lucia Barmošová (TV JOJ) 
Osobnosť TV športu: Peter Varinský (TV Markíza) 
Osobnosť TV publicistiky: Patrik Hermann (Lampáreň - TV Markíza) 
Moderátor/ka zábavných programov: Adela Banášová (Česko Slovenská SuperStar - TV Markíza) 
Speváčka: Jana Kirschner 
Spevák: Mário „Kuly“ Kollár 
Herečka v komediálnom žánri: Petra Polnišová 
Herečka v dramatickom žánri: Emília Vášáryová 
Herec v komediálnom žánri: Lukáš Latinák 
Herec v dramatickom žánri: Ján Koleník 
Seriál roka: Profesionáli (TV JOJ) 
Zábavný program roka: Partička (TV Markíza) 
Program roka: Česko Slovensko má talent (TV JOJ) 
Absolútny OTO: Lukáš Latinák 
Cena týždenníka Život a novinárska cena: Peter Bielik (Téma dňa – TA3)
Foto:
Ján Zemiar
Zdroj:
bam

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba