Presunúť na hlavný obsah

Ako na štíhle boky a pevný zadoček

Zdravie a relax

Pekný tvar zadočku a bokov dokáže vytvoriť nádhernú siluetu postavy. Floridský ideál charakterizuje práve nadvihnutý pevný zadoček. Cesta k nemu sa môže zdať neľahká, no ak objavíte správnu metódu, za niekoľko týždňov sa môže popýšiť priam ukážkovým zadočkom. Pozrite sa s FEMINITY na zopár tipov, ktoré vám ukážu cestu za vysnívaným cieľom.

Na bokoch a slabinách sa často vytvárajú tukové vankúšiky. Vypínací Dermacol Enja Lift Gel s účinným liporedukčným systémom zoštíhľuje a modeluje zadoček aj boky. Aplikujte dvakrát denne Dermacol Lift gel, ktorý zabraňuje opätovnému ukladaniu tukov, podporuje prekrvenie a regeneráciu pokožky. V priebehu 28 dní sa budete pýšiť pevnejším a až o 4 cm menším zadočkom.

 
Na formovanie zadočku je Pilates ideálny, pretože zapája aj svaly, o ktorých ste doteraz netušili. Cviky Pilates na zadoček sú jednoduché a komplexné. Precvičte si nielen slabiny, ale tiež zadné stehenné svaly, bruško a chrbát.
 
Rada Jiřího Janečka, učiteľa Pilates zo studio Pilates Czech: „Predstavíme vám len zopár cvikov Pilates, ktoré sú veľmi efektívne pre modelovanie postavy v oblasti bokov a zadku. Ak si osvojíte cvičenie Pilates ako celok pod vedením profesionálneho cvičiteľa, prinesie vám omnoho viac úžitku, než by vám niekedy v minulosti napadlo. Ak chcete vyskúšať metódu Pilates v celej kráse a komplexnosti (teda na špeciálnych strojoch, na podložkách a s pomôckami, ktoré vynašli špeciálne pre Pilates), odporúčame vyhľadať medzinárodne certifikovaného cvičiteľa, ktorý má potrebné skúsenosti a odborné znalosti. To vám zabezpečia špeciálne Pilates štúdiá a učitelia s kvalitnými referenciami o absolvovaných kurzoch či workshopoch."
 
1. cvik:
1. Podvihnite zadoček nad podložku tak, aby ste sa opierali len o lopatky a chodidlá. Telo je natiahnuté v jednej línii akoby vám niekto ťahal kolená.
2. S výdychom jednu nohu prepnite, ale stehno držte stále v rovnakej pozícii.
3. Nadýchnite sa a s výdychom dvihnite natiahnutú nohu smerom hore.
Celý cvik opakujte 4 - 8 krát.

2. cvik:
1. V ľahu na boku si jednou rukou podložte hlavu. Pre lepšie pohodlie môžete použiť aj skrútený uterák. Napnite celý trup tak, aby bol v rovnej línii a medzi telom a podložkou zostala malá medzera. Obe ramená ťahajte čo najnižšie k telu.
2. Mierne dvíhajte jednu nohu.
3. Skúste dvíhať obe nohy súčasne.
4. Ľahnite si na druhý bok a celé cvičenie zopakujte. Medzera medzi podložkou a trupom by mala ostať počas cvičenia rovnaká.
Cviky opakujte 4 - 8 krát na každej strane.

3. cvik
1. Ľahnite si na bruško a čelo podložte rukami. Natiahnite telo nohami i hlavou čo najďalej. Mierne dvihnite jednu nohu, položte ju späť a dvihnite druhú nohu. Nekrčte kolená, myslite na namáhanie zadného stehenného svalu.
2. Dvíhajte obe nohy súčasne.
Celý cvik opakujte 4 - 8 krát.
 
Rady trénera:
1. Venujte sa cvičeniu Pilates aspoň 15 minút denne alebo 2 - 3 krát týždenne 1 hodinu.
2. Cvičenie Pilates je plynulé. Pomalé striedanie pozícií postupne zapojí všetky svaly.
 
Triky na krásne telo nájdete aj TU

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus