Presunúť na hlavný obsah

Miss Slovensko 2012: Kastingy začínajú už dnes

Modeling

Najprestížnejšia súťaž krásy Miss Slovensko 2012 štartuje. Už v pondelok 23. januára začínajú kastingy sedemnásteho ročníka tejto súťaže, na ktoré prídu každoročne stovky dievčat. Tentoraz sa uskutočnia v štyroch mestách – Košiciach (23.1), Banskej Bystrici (24.1.), Žiline (25.1.) a Bratislave (26.1), vždy od od 14.00 do 17.00 hodiny.

V porote bude aj aktuálna kráľovná krásy Michaela Ňurciková, ktorá sa už ako porotkyňa zúčastní všetkých výberových kôl, okrem Košíc. Práve v deň začiatku kastingov sa totiž vracia zo zahraničnej dovolenky, ktorú vyhrala ešte počas vlaňajšieho finále Miss Slovensko. ,,Dievčatá sa môžu spoľahnúť, že ich budem na kastingoch podporovať a môžu sa na mňa pokojne obrátiť, ak budú ešte váhať. Presne viem, ako som sa vlani na kastingu cítila ja a čo mi pomohlo,” zaspomínala si Ňurciková.

Základné kritéria účasti na výberových kolách sú už niekoľko rokov rovnaké. Dievčatá musia byť slobodné, bezdetné, musia mať slovenskú štátnu príslušnosť, výšku nad 170 cm a byť vo veku od 18 do 24 rokov. Na kasting si musia priniesť plavky, lodičky a vlastné fotografie. 
 
Zo všetkých kastingov vzíde ešte koncom januára na neverejnom bratislavskom semifinále dvanásť finalistiek. Tie neskôr absolvujú predfinálovú prípravu a 27. apríla sa v Bratislave uskutoční galavečer, na ktorom sa verejnosť dozvie meno novej Miss Slovensko. Večer v priamom prenose odvysiela TV JOJ. Víťazku čaká okrem iného postup na svetovú súťaž Miss World, ročná honorovaná zmluva od Produkčného domu Forza na 33 000 €, Volkswagen Beetle so sadou pneumatík Matador, dovolenka od CK Hydrotour a ďalšie zaujímavé ceny.
Novinkou je aj zmena na poste tváre a hovorkyne súťaže, kde Tamaru Heribanovú tento rok vystrieda Miss Slovensko 2006 Magdaléna Šebestová. Bývalá kráľovná krásy prijala ponuku Produkčného domu Forza a zúčastní sa aj samotného výberu finalistiek pre rok 2012. ,,Je pre mňa cťou spolupracovať na skvelom projekte, ktorý má každoročne vysokú úroveň a pred šiestimi rokmi aj mne osobne doslova zmenil život. Verím, že spolu s tímom Miss Slovensko vyberieme tie najkrajšie a najzaujímavejšie dievčatá,“ povedala.
 
Termíny kastingov:
23.1.2012 – Košice – Hotel Yasmin 
24.1.2012 – Banská Bystrica – Kongres hotel Dixon
25.1.2012 – Žilina – Boutique hotel Dubná Skala
26.1.2012 – Bratislava – Double Tree by Hilton

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus