Presunúť na hlavný obsah

Najromantickejšie filmy všetkých čias: Čo pozerať na Valentína?

Zábava

Ak nemáte na Valentína žiadny špeciálny program typu romantická večera v kaštieli, masáž pre dvoch alebo spoločný zoskok padákom, či prechádzka zasneženou krajinou, môžete ostať v teple domova a pozrieť si jeden z najlepších romantických filmov všetkých čias.

1. Zápisník jednej lásky

Starý muž číta ošetrovateľke v sanatóriu zo svojho zápisníku príbeh o žene svojho života. Prenáša sa do minulosti, keď strávil najkrajšie leto so ženou, ktorá pochádzala z bohatého prostredia. Najprv ich odlúčili rodičia, potom prvá svetová vojna.
 
2. Raňajky u Tiffanyho
Romantická komédia z roku 1961 rozpráva príbeh mladej, pôvabnej a emancipovanej ženy, ktorá je obletovaná mužmi, no aj napriek tomu si sníva svoj sen. Až kým sa nezoznámi so spisovateľom Paulom...
 
3. Večný svit nepoškvrnenej mysle
Nesmelý Joel sa zoznámi s temperamentnou Clementine. Tá sa ho však rozhodne po istej dobe zbaviť a podstúpi operáciu na zmazanie pamäti. Jej pokus dopadne úspešne, tak Joel pôjde na operáciu tiež, ale jeho pokus až taký úspešný nebol...
 
4. Keď Harry stretol Sally
Pri prvom stretnutí sú si protivní, pretože Sally rozčuľujú Harryho úvahy o sexe. Po rokoch sa stretnú opäť a spriatelia sa. Sally sa rozíde s partnerom a keď ju Harry bude utešovať, preskočí iskra a stanú sa z nich milenci.
 
5. Absolvent
Mladý muž zvedie staršiu ženu a tá mu ukáže, aká vie byť poriadne žiarlivá ženská.
 
6. Otázka života a smrti
Klasika z roku 1946. Tento romantický príbeh sa odohráva na pozadí druhej svetovej vojny.
 
7. Pravdivá romanca
Zamilovaný muž musí zachrániť svoju lásku pred jej pasákom. Len škoda, že potom ich začne prenasledovať drogová mafia.
 
8. Duch
Nádherný príbeh, ktorý hovorí o láske až za hrob – a to doslova. Sam umrie, no ani to mu nezabráni byť s jeho milovanou Molly.
 
9. Fontána
Dráma, v ktorej sa zamilovaný pár snaží zachrániť svoju lásku napriek osudu, ktorý im nepraje. 
 
10. Milenec
Erotický film, v ktorom si bohatý Číňan začne platiť mladé dievča len na sex. No aj tam, kde ide len o sex, môžu vzniknúť nejaké city.
 
Určite ešte musíte vidieť:
11. Love Story
12. Hriešny tanec
13. Notting Hill
14. Odviate vetrom
15. Láska nebeská

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe